01. 11. 2022. 22:41 >> 22:49

EUROKUP

Budućnost slavila u Londonu

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su London Lajonse u gostima 87:78, u meču četvrtog kola Evrokupa.

Podgoričani su upisali treću pobjedu na evrosceni ove sezone, uz poraz od Hamburga.

Podgoričani su tri četvrtine kontrolisali dešavalja na terenu, imali su i 20 poena prednosti, ali su u posljednjoj četvrtini neshvatljivo stali.

Domaćin je malo po malo topio minus, da bi u finišu zaprijetio. Zubčić je kod rezultat 82:76 dva puta promašio za tri poena.

Nakon tajm auta Jovanovića, But je pogodio trojku i otklonio sve dileme...

Tre Bel Hejns je predvodio "plave" do pobjede u Londonu.

Amerikanac je ubacio 21 poen, Alfa Kaba  je imao dabl-dabl učinak sa 16 imao i 11 skokova, 15 poena je dodao Eron Vajt, a 11 Fil But.

Best i Deker su bili najefikasniji kod domaćina sa 15 poena, Zubčić je dodao 13, a Soko 12 poena.

U narednom kolu, 23. novembra, Budućnost Voli će ugostiti Pariz.

Prije toga, tim Vladimira Jovanovića će za vikend gostovati Igokei, u okviru ABA lige.