С.В. [ Beta ]

22. 11. 2022. 22:35   >>  22:33 1

EVROLIGA

Zvezda poslije produžetka slavila u Berlinu, Fener bolji od Monaka

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Berlinu ekipu Albe poslije produžetka sa 88:84 u utakmici devetog kola Evrolige.

Poslije devet odigranih utakmica, oba tima imaju po tri pobjede i šest poraza.

Zvezdu je do pobjede vodio Luka Vildosa sa 21 poenom, 17 je dodao Nemanja Nedović, dok je Luka Mitrović postigao 15 poena. U timu Albe najbolji je bio Džejlen Smit sa 23 poena, dok je Ben Lamers dodao 12.

U neizvjesnom meču u Berlinu, oba tima su imala šansu da pitanje pobjednika riješe poslije 40 minuta igre, ali ni Alba ni Zvezda nisu iskoristile posljednji napad pa je meč otišao u produžetak (75:75).

Crveno-bijeli su se bolje snašli u dodatnih pet minuta, a tačku na ovaj meč je praktično stavio Nedović sa četiri vezana poena kojim je donio svom timu vođstvo 85:81 na 52 sekunde prije kraja.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige dočekati Makabi iz Tel Aviva, dok će Alba gostovati Olimpijakosu.

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su večeras u gostima Monako sa 96:93.

Najefikasniji kod Fenerbahčea bili su Najdžel Hejz-Dejvis sa 21, Nik Kalates sa 15, Skoti Vilbekin sa 13, Karsen Edvards sa 12 i srpski reprezentativac Marko Gudurić sa 11 poena.

Kod Monaka su se izdvojili Džordan Lojd sa 18 i Majk Džejms sa 17 poena.

Poslije nepotpunog devetog kola, Fenerbahče je prvi na tabeli sa skorom od osam pobjeda i jednim porazom, a Monako je na trećem mjestu sa šest pobjeda i tri poraza.

U narednom kolu, Fenerbahče će gostovati Milanu, dok će Monako dočekati Bajern.