Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема
MNE Play
MNE Play

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Košarka

N. N.

14. 11. 2025. 20:09 >> 20:09
Čitaj mi:

Kluž prejak za "studente", Ilićeve igre ne prati nijedan saigrač

Da je bar još jedan igrač ove sezone raspoložen kao Aleksa Ilić, sigurno bi SC Derbi nakon sedam kola imao više od dvije pobjede u ABA ligi. Nažalost, odličnog centra slabo ko je pratio i večeras, pa je učesnik Evrokupa Kluž rutinski slavio u gotovo avetinjski praznoj "Morači" (95:82).

Rijetko kada statistika otkriva sve, ali samo letimičan pogled na brojke nakon prvih 20 minuta je govorio sve. Nikšićanin je u prvom poluvremenu proveo na terenu 16 minuta i 21 sekundu, a za to vrijeme je njegov tim dao pet poena manje od rivala, ali je na velikom odmoru imao čak minus 14 (35:49). Uzgred, dao je 18 koševa, jedan više od svih saigrača zajedno.

Ilić je za dva šutirao 5-5, a devet njegovih timskih kolega očajnih 3-14. Momak koji se ovog ljeta vratio iz Budućnosti među "studente" je bio nepogrješiv i sa linije slobodnih bacanja (8-8), a jedini promašaj je imao uz zvuk sirene za kraj 2. četvrtine, kada je pokušao da pogodi sa svoje polovine.

To je bio 11. promašaj pulena Petra Mijovića iza linije 6,75, a precizni su samo po jednom bili Zoran Vučeljić i Nikola Pavlićević.

SC Derbi je poveo 6:0 trojkom Vučeljića i polaganjem i dodatnim bacanjem Ilića, ali su gosti uzvratili sa sedam poena i poveli trojkom bivšeg igrača Mornara, Derona Rasela.

Rumunski predstavnik je u 7. minutu imao plus sedam (20:13), da bi Pavlićević trojkom smanjio na 22:24.

Tada je Kluž dao 11 poena bez odgovora, poveo 35:22 i praktično u 15. minutu riješio sve dileme. Četiri minuta kasnije je bilo minus 19 (28:47), a Mijović je nakon slabog početka 2. poluvremena i odlaska na 20 razlike (42:62) morao da traži tajm-aut već u 24. minutu.

Nije pomoglo - Dušan Miletić je pogodio polaganje i slobodno bacanje, a Patrik Ričard trojku za 68:42. Gosti su do kraja 3. četvrtine otišli na plus 33 (82:49), pa je samo bilo pitanje hoće li se "studenti" spustiti ispod te granice i izbjeći rušenje klupskog rekorda, jer su dva puta gubili 33 razlike - od Mege 26. septembra 2021. u Beogradu (101:68) i Cedevita Olimpije 17. decembra 2022. u "Morači" (71:104).

Srećom, u posljednjoj četvrtini su zaigrali mnogo bolje i iskoristili opuštanje prvog rumunskog kluba u istoriji ABA lige da izgube sa više nego prihvatljivih 13 razlike.

SC DERBI - KLUŽ 82:95 (22:26, 13:23, 16:33, 31:13)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 100. Sudije: Ćalić, Arsenijević, Vesković (Srbija).

SC Derbi: Rebec, Vučeljić 14, Ilić 22, Džonson 9, Pavlićević 10, Anđušić 2, Živanović 7, Hadžibegović 9, Bogdanović, Dejvis 5, Drežnjak 4, Boaći.

Kluž: Gusman-Abreu 10, Miron, Kulvitis 10, Altit 4, Miletić 18, Rasel 17, Vudberi 5, Mensa 9, Ričard 11, Tejlor 2, Krik 9.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније