Beta [ B.B. ]

28. 11. 2021. 21:45   >>  21:46 0

AMERIČKA SKIJAŠICA

Šifrin pobjednica slaloma u Kilingtonu

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobijedila je večeras na slalomskoj trci, koja je u okviru Svjetskog kupa održana u američkom Kilingtonu.

Šifrin je do prve ovosezonske pobjede u slalomu došla vremenom 1:38,33 minuta, dok je drugo mjesto posle greške u drugoj vožnji zauzela Slovakinja Petra Vlhova, sa zaostatkom od 0,75 sekundi.

Posljednje mjesto na pobjedničkom podijumu zauzela je Švajcarkinja Vendi Holdener, koja je za Amerikankom zaostala 0,83 sekunde.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa, nakon pet održanih takmičenja, vodi Šifrin sa 360 bodova, Vlhova, osvajačica Velikog kristalnog globusa prošle sezone zauzima drugo mjesto sa 20 bodova manje, a treća je takmičarka iz Slovenije Andreja Slokar (210).

Narednog vikenda u kanadskom Lejk Luizu trebalo bi da se održe dva spusta i jedna superveleslalom trka u konkurenciji skijašica.