13. 01. 2022. 22:00 >> 22:10
4

EVROPSKO PRVENSTVO

"Lavovi" na minus devet protiv Danske

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Danske u Debrecinu 30:21, na startu Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Zvanični svjetski šampion opravdao je ulogu favorita, serijom od 4:0 sredinom prvog dijela stekao je prednost od četiri, koja je na poluvremenu iznosila osam golova (18:10).

Crnogorska selekcija, koja se rivalu suprostavila bez Stefana Čavora, Stevana Vujovića i Miloša Božovića, dobro je počela meč i u desetom minutu imala sedmerac za izjednačenje na 5:5.

Nerealizovana tri sedmeraca i nekoliko zicera anulirali su nekoliko perioda dobre igre u napadu crnogorskih rukometaša i omogućili su rivalu da do poluvremena stekne ubjedljivu prednost.

Crna Gora je u 48. minutu smanjila na 23:18, ali je danska selekcija sa četiri vezana pogotka prednost uvećala 27:18.

Najefikasniji u danskoj selekciji, na čijem se golu istakao Niklas Landin, bio je Mikel Jansen sa deset golova.

U crnogorskoj reprezentaciji istakao se Branko Vujović sa sedam, dok je Mirko Radović dodao čeiri gola.

U drugom meču te grupe Slovenija je pobijedila Sjevernu Makedoniju 27:25.

Crna Gora će u drugom kolu, u subotu u 18 sati, igrati protiv Makedonije.

2. poluvrijeme

Branko Vujović je pogodio i tom prilikom povrijedio koljeno. Upisao se i Čepić, uzvraća Larsen 19:12, 35. minut. Dva uzastopna gola Crne Gore za minus šest 20:14.

Dva gola Danaca u nizu, uz to je Matović odbranio sedmerac Hansenu 22:14, 42. minut. Kaluđerović je smanjio na 22:16. Deset minuta do kraja, Danska vodi 25:18.

Danci prvi put stižu do devet golova prednosti 27:18. "Lavovi" uzvraćaju serijom 3:0, 57. minut. Kraj meča, poraž Crne Gore 30:21.

1. poluvrijeme

Jensen s crte pogađa u prvom napadu. Gitsel je duplirao prednost, da bi Miloš Vujović iz "cepelina" smanjio 2:1. Branko Vujović je nakon prodora izjednačio 2:2. Igra se gol za gol 4:4, osmi minut.

Miloš Vujović nije realizovao sedmerac, Danci opet imaju plus dva 6:4. Još dva gola u nizu Skandinavaca 8:4, 14. minut. Radović je sa krila pogodio i prekinuo seriju Danske 8:5.

Sada Ševaljević nije iskoristio sedmerac.Jakobsen sa krila 10:5, uzvraća trećim golom Branko Vujović. Svan za najveće vođstvo Danske 12:6. Čepić, pa Miloš Vujović iz sedmerca za minus četiri 12:8, 21. minut.

Danska se opet odlijepila na plus šest nakon gola Hansena 15:9. Jakobsen nakon kontre donosi sedam golova prednosti 17:10, posljednji minut. "Lavovi" i treći put ne koriste sedmerac , Miloš Vujović je pogodio prečku. Hansen u posljednjim trenucima prvog dijela 18:10.