[ S.V., mina ]

15. 01. 2022. 19:33   >>  19:50 28

DRUGO KOLO EP

"Lavovi" nadigrali S. Makedoniju

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Sjevernu Makedoniju u Debrecinu 28:24, u utakmici drugog kola A grupe Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj. "Lavovi” su upisali prvu pobjedu na šampionatu, pa će u ponedjeljak protiv Slovenije će igrati za plasman u drugu rundu.

Makedonska selekcija upisala je drugi trijumf i izgubila sve šanse za plasman u drugu fazu takmičenja.

Crnogorska selekcija u jednom od najboljih mečeva posljednjih godina, nadigrala je rivala koji večeras nijednom nije bio u vođstvu.

Crna Gora je povela na startu 4:0, u 14. razlika je iznosila pet (8:3), bilo je i minut kasnije (9:4)

Makedonija je u nastavku smanjila i na poluvrijeme zaostatak svela na gol (17:16), a u 33. minutu prvi i jedini put izjednačila (17:17).

Nastavak meča pripao je crnogorskim rukometašima, koji su predvođeni i večeras fenomenalnim Nebojšom Simićem, u 42. minutu stekli prednost od tri gola (21:18), u 55. razlika je bila 26:22, u 58. pet golova (28:23).

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Miloš Vujović i Božo Anđelić sa po šest, Vasko Ševaljević je postiogao pet, a gol manje Branko Vujović.

U makedonskoj selekciji najbolji je bio Martin Velkovski sa šest pogodaka.

U drugom meču te grupe, dva i po sata kasnije, sastaće se Danska i Slovenija.

Crna Gora će u trećem kolu, u ponedjeljak, igrati sa Slovenijom.

2. poluvrijeme

Kuzmanovski iz sedmerca 17:17, prvo izjednačenje na meču. Miloš Vujović sa krila 18:17, pet minuta igre u nastavku. Anđelić nakon prodora donosi plus dva 19:17.

Branko Vujović donosi tri gola viška , odmah uzvraća Velkoski 21:19. Ševaljević pogađa u napadu s igračem manje 22:19.

Održavamo plus tri, majstorija Ševaljevića 24:21, 12 minuta do kraja. Simić se razbranio, i dalje je plus tri , devet minuta do kraja. Kuzmanovski je smanjio na 24:22. Ševaljević, pa Lasica za velikih plus četiri 26:22, pet minuta do kraja. Kod rezultata 26:23, Simić brani još jedan zicer! kraj meča, pobjeda Crne Gore 28:24.

1. poluvrijeme

Miloš Vujović nakon kontranapada 1:0. Već je 3:0 za Crnu Goru, nakon majstorije Radovića, te nove kontre Miloša Vujovića, sjajan početak.  Treći gol Vujovića 4:0, Serafimov postiže prvi gol za Makedonce.

Dva gola Makedonaca u nizu , prišli su na 5:3. Uzvraća Vujović sa crte 6:3, devet minuta igre. Najveća prednost "lavova", nakon što je Anđelić dao dva gola 8:3. Sredina prvog dijela, plus pet za Crnu Goru 9:4.

Mirkulovski, pa Kuzmanovski za minus tri 9:6. Branko Vujović i Anđelić su odbili nalet Makedonaca 11:7, 18. minut. Peševski i Kostevski pogađaju 11:9, tajm-aut Mrvaljevića.

Primili smo dva gola za igračem više, Makedonci su se vratili u meč 12:11. Branko Vujović nakon prodora, uzvraća Velkoski 14:12, šest minuta do odmora. Igra se gol za gol 17:15, tri minuta do poluvremena. Velkoski je smanjio na 17:16, potom su Anđelić i Velkoski promašili zicer. Kraj prvog dijela.