27. 04. 2023. 21:57 >> 06:08
2

KVALIFIKACIJE ZA EP

Crna Gora bolja od Kosova za plasman na EP

Crnogorski rukometaši savladali su Kosovo 26:24 u Prištini u 5.kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i praktično izborili plasman na šampionat Starog kontinenta čiji će domaćin biti Njemačka.

Crnogorski rukometaši, koji su dobili i prvi međusobni duel u Podgorici 29:20, upisali su treću pobjedu i ostali u trci za drugo mjesto koje vodi na Evropsko prvenstvo.

Izabranicima selektora Vlada Šole, nakon pobjede Bosne i Hercegovine u Sloveniji, dovoljan je bod u posljednjem kolu za drugo mjesto na tebeli, ali je osigurano jedno od četiri mjesta među najboljim trećeplasiranim selekcijama koje vodi na šampionat Evrope.

Crna Gora je opravdala ulogu favorita u Prištini, tokom cijelog meča bila je u vođstvu, koje je više puta iznosilo i šest golova.

Domaćin je u finišu uspio da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf Crne Gore.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Branko Vujović sa sedam, Mirko Radović je postigao četiri, a po gol manje Aleksandar Bakić, Vasilije Kaluđerović i Luka radović.

U selekciji Kosova najefikasniji je bio Tahir Dedvukaj sa šest, dok je gol manja postigao Egzon Đuka.

Crnogorsku selekciju do kraja kvalifikacija očekuje i nedjeljni duel sa Bosnom i Hercegovinom u Podgorici.

Tok meča:

Počeo je meč u Prištini, prvi napad ima reprezentacija Crne Gore.

Branko Vujović je u prvom napadu pogodio za 1:0.

Odličan početak utakmice za našeg golmana, Nebojšu Simića koji je već u prva tri minuta upisao dvije odbrane.

Simić nastavlja sa odbranama, već ih ima šest, za osam minuta. U međuvremenu za Crnu Goru pogodili su Kaluđerović i Branko Vujović.

U našoj selekciji dva minuta isključen je Kaluđerović u devetom minutu.

Branko Vujović odličan u prvih 13 minuta, čak četiri gola.

Naša selekcija nije iskoristila dva sedmerca pri rezultatu 3:5, prvo je zaustavljen Branko Vujović, a potom i Filip Vujović.

Dva vezana gola za Crnu Goru, strijelci Čavor i Božidar Simić za 7:4, igra se 23 minut.

Crna Gora prvi put ima četiri gola prednosti, nakon dva vezana gola Mirka Radovića i Kaluđerovića, igra se 26. minut.

Maksimalnih plus pet golova za Crnu Goru, nakon novog gola Mirka Radovića za 10:5 (27.minut).

Do kraja prvog poluvremena još jedan gol za Crnu Goru, pogodio je opet Branko Vujović, njegov peti pogodak iz igre.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 11:6 za Crnu Goru.

Drugo poluvrijeme:

Počelo je drugo poluvrijeme, Kosovo ima prvi napad.

Odličan početak drugog dijela igre za Crnu Goru, dva gola za našu selekciju, strijelci, Mirko Radović i Branko Vujović.

Reprezentacija Kosova serijom 2:0 smanjuje rezultat na 9:13, igra se 36. minut.

Dobra igra naše selekcije, prenost od pet golova 15:10, strijelci nova dva gola, Radović i Kaluđerović.

U međuvremenu isključen dva minuta Božidar Simić u našoj selekciji, igra se 39.minut.

Prvi gol na meču za Crnu Goru postigao je Vuk Lazović, Crna Gora održava prednost od plus pet golova.

Uslijedila je serija Kosova 2:0 za minus tri (13:16), tajm-aut traži naš selektor Vlado Šola u 43.minutu.

Seriju Kosova prekida Aleksandar Bakić sa dva gola, selektor Kosova traži tajm-aut (44.minut).

Isključenje u selekciji Kosova, Ramušaj je van terena dva minuta.

Novi gol za Crnu Goru, Vuk Lazović, njegov drugi za 19:14, igra se 47. minut.

Čavor je postigao novi gol za Crnu Goru, velikih plus pet na 10 minuta do kraja 20:15.

Dobar na golu Kosova, Beriša, Kosovo je smanjilo na minus četiri (16:20).

Prvi gol na meču za Luku Radovića u našoj selekciji, potom i novi pogodak za Kaluđerovića (17:22), 53. minut.

Kosovo je prišlo na minus tri, ali odlična reakcija naših momaka, dva vezana gola, upisao se mladi bek Vujačić, a potom i novi gol Luke Radovića za 24:19 u 55. minutu.

Crna Gora pred pobjedom, na tri minuta do kraja 26:21 za izabranike Vlada Šole, golove su postigli Branko Vujović i još jednom Luka Radović. Tajm-aut traži selektor Kosova.

Zavvršen je meč u Prištini, pobjeda Crne Gore 26:24 za plasman na Evropsko prvenstvo.