23. 06. 2022. 20:47 >> 20:45
3

LIVE BLOG

Lazović odbranom donio pobjedu "Ajkulama"

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore dobila je ekipu Gruzije sa 10:9 na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Crna Gora je dobro odigrala uvodnu dionicu. Već nakon pola minuta igre "ajkule" su povele preko Matkovića, da bi nedugo zatim Đurđić duplirao prednost. Vasić je smanjio na 2:1, ali je naša selekcija do kraja tog dijela igre još dva puta zatresla mrežu rivala 4:1.

A onda neshvatljiv pad ekipe Vladimira Gojkovića u drugoj četvrtini.

Lošoj igri je kumovala i odluka Gruzije da pređe na zonsku odbranu, a i sjajni Šubladze na golu je bio velika prepreka za naše momke.

Bitadze je pogodio za 4:2, potom je Gruzija preko Šušiašvilija smanjila na 4:2. Crna Gora zatim nije iskoristila igrača više, što je kaznio Vasić da tri sekunde prije kraja prvog dijela izjednači 4:4.

U drugom poluvremenu, tačnije trećoj dionici "toplo/hladna" igra našeg tima.

ODluka da igramo presing se isplatila pa smo brzo vratili prednost.

Vučurović je nakon dva minuta igre u trećoj četvrtini vratio vođsto Crnoj Gori 5:4, da bi u narednom napadu Đurđić povisio na 6:4.

Nakon toga, "ajkule" su u dva navrata imale plus tri, ali je završnica treće dionice pripala Gruzij.

Vapenski i Savić su vratili neizvjesnost uoči posljednjih osam minuta.

Sva tri gola Gruzije u ovoj dionici su plod igre sa igračem višee.

Na startu odlučujućeg perioda Vasić je iz peterca vratio stvari u egal 8:8. Ipak, Crna Gora je dobro reagovala nakon toga i golovima Đurđića i Radovića povela 10:8.

Međutim, nije moglo bez drame - Bitadze je smanjio na 10:9, a imali su Gruzini i napad sa igračem više do isteka regularnog vremena.

Dejan Lazović, odbranom u posljendjoj sekundi donosi pobjedu našim momcima.

KRAJ Crna Gora je dobila 10:9

8. minut

Imala je Gruzija igrača više do kraja utakmice, ali Dejan Lazović petom odbrane donosi pobjedu našim vaterpolistima.

8. minut

Vodimo i dalje gol prednosti. Nervoza u obije ekipe prilikom napada

5. minut GOL

Uzvraćaju Gruzini. Bitadze je smanji na 10:9. Ono što je još gore po naš tim je da je Radović napravio treće isključene i samim tim završio nastup na ovom meču

4. minut GOL

Ponovo imamo dva gola prednosti. MArko Petković sjajna asistencija za Vasilija Radovića koji pogađa. Vodimo 10:8

2. minut GOL

Bogdan Đurđić igra meč karijere za reprezentaciju.

Sjajno je isplivao kontru i postigao gol, svoj četvrti na utakmici.  Vodimo 9:8.

2. minut

Još jedan neiskorišteni igrač više za našu reprezentaciju.

1. minut  GOL

Izjednačenje (8:8). Jovan Sarić je iskoristio peterac za Gruzine.

1. minut

Šušiašvili osvaja loptu -prva osvojena lopta Ruzije

Kraj treće četvrtine Crna Gora-Gruzija (8:7)

8. minut

Probao je Matković, ali Šubladze devetom odbranom čuva mrežu svoje reprezentacije

8. minut GOL

Het trik Dušana Vasića za Gruziju. Ponovo sa igračem više. Gruzija je svaki gol dala u trenicima dok smo imali igrača manje u bazenu.

7. minut GOL

Gruzija iskoritćava igrača više. Vapenski je dobio previše prostora i savladao je našeg golmana. Vodimo 8:6

7. minut

Popadić je promašio, tačnije jedan igrač mu je blokirao šut sa igračem više

5. minut

Igrač više za Gruziju, ali odlična odbrana naših momaka, sačuvali smo prednost.

Vasilije Radović iskorištava brz napad naših i pogađa za novo vođstvo od +3 gola razlike. Vodlime 8:5.

Gruzija uspjeva sa igračem više da smanji na 7:5

Đurđić svojim het trikom vraća Crnu Goru na maksimalnih 3 gola prednosti iz prve četvrtine.

4. minut

Odluka da Vladimira Gojkovića da igramo presing nad Gruzinima daje rezultate u ovoj četvrtini

3. minut GOL

I vodimo dva gola razlike.

Bogdan Đurđić, svojim tipičnim šutem postiže svoj drugi gol na utakmici.

Ponovo vodimo 5:4. Dvatesetogodišnji Uroš Vučurović pogađa svoj prvi gol na Svjetskim prvenstvima. Sjajan momenat za mladića iz Jadrana

2. minut

Sjajna odbrana Lazovića. Naš golman je odbranio zicer Fabija Balardija

1. minut

Osvajamo i treću loptu, ali ponovo nismo precizni u napadu, lopta za Gruziju

Poluvrijeme 4:4

Nakon sjajne prve četvrtine u kojoj su naši momci kontrolisali napad, i igrali sjajnu odbranu, u drugoj četvrtini potpuno drugačija priča.

Gruzija je prešla na zonu, naši su počeli da promašuju i ne iskorišćavaju prednost, i rezultat druge četvrtine je 3:0 za Gruziju.

Gruzija je izjednačila 4:4

Imali su Gruzini igrača više u posljednjem minutu. Lazović je odbranio jean šut, ali Vasić pogađa

Gruzija je smanjila na 4:3.  Šušiašvili projektil sa devet metara, Lazović nije mogao ništa.

5. minut

Drugi put u drugoj čevrtini nismo uspjeli da iskoristimo igrača više

4. minut

Gruzija je prešla na zonsku odbranu, pa se naši momci ne snalaze baš najbolje.  Uz to treba dodati i gaktor Nikolasa Šubaldzea, golmana Gruzije koji je sjajno branio u ovim trenucima meča

4. minut

Šubladtze sjajan na golu. Gruzini ponovo dobijaju igrača više, ali gube loptu samo dva sekunda kasnije

3. Minut

Šubladze brani dva pokušaja naše ekipe, Gruzini su potom dobili igrača više, ali nisu iskoristili

2. minut

Agresivniji početak druge četvrtine Gruzije

Smanjuju Gruzini  na 4:2.   Bitadze je savladao Lazovića šraubom

1. minut

Averka brži na plivanju za loptu, imamo prvi napad

Kraj prve četvrtine - Crna Gora - Gruzija (4:1)

Vodimo 4:1. Petković pogađa stativu, ali mu se lopta srećom vratila u posjed, pronalazi Matkovića koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

Vodimo 3:1. Radović pokazuje sjajne razigravačke spoobnosti, pronalazi Perkovića koji postiže gol. Akciji je prethodilo isključenje Gruzije.

6. minut

Imali smo dva igrača više ali ni Petković ni Vušurpvić nisu uspjeli da postignu gol

Gruzija smanjuje na 2:1.  Vasić pogađa gol Tešanovića

Vodimo 2:0 golom Bogdana Đurđića. Naši momci su iskoristili igrača više, a vaterpolista Crvene zvezde je baš kao i Matković sa nešto veće distance pogodio gol Gruzije

2 .Minut

Prvo Tešanović sjajno brani, a onda Gruziji nisu uspjeli da iskoriste igrača više

1. minut GOL

Vodimo 1:0, Matković na isteku napada pogađa iz velike daljine.

1. minut Osvajamo prvi loptu i počinjemo napad
v

19:25 Intonirane nacionalne himne

19:21 Do sada šest međusobnih mečeva naše ekipe i Gruzije, i svih šest pobjeda "ajkula"

19:00 Naša ekipa je na startu upisala poraz od Mađara (12:8), u meču sa jednim od favorita prvenstva i domaćinom turnira.

Ipak i pored poraza ostavili smo dobar utisak, pokazali karakter, i kod rezultata 9:4 za Mađare uspjeli da se vratimo u meč.

18:45 Kapiten našeg tima Marko Petković je kazao da ako "Ajkule" budu pokazale protiv Gruzije igru kao protiv Mađarske, da pobjeda neće doći u pitanje.

"Nismo imali vremena i prostora za analizu meča sa Mađarskom, jer smo morali da se okrenemo meču sa Gruzijom. Ostaje dobar osjećaj nakon prve utakmice na turniru, mlada ekipa je ostavila srce u bazenu. To je recept kako treba da igramo do kraja turnira", kazao je Petković.

Dušan Matković je dodao da ne smije da bude opuštanja i podcijenjivanja, s obzirom da Gruzuija ima respektabilan i iskusan sastav.

Gruzija je u prvom meču slavila protiv Brazila 14:10.