02. 09. 2022. 20:08 >> 20:53
2

EVROPSKO PRVENSTVO

Ubjedljiv poraz "ajkula", protiv Rumunije u osmini finala

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Italije 13:8, u utakmici posljednjeg, trećeg, kola A grupe Evropskog prvenstva u Splitu. "Ajkule" su tako zauzele drugo mjesto u grupi i u osmini finala će igrati protiv Rumunije.

Duel za prvo mjesto i direktan plasman u četvrtfinale riješen je u trećoj četvrtini, u kojoj je Italija serijom od pet vezanih pogodaka povela 10:5.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića prethodno su četiri puta uspjeli da izjednače rezultat, posljednji put polovinom treće četvrtine (5:5).

Italiju su do pobjede vodili Đakomo Kanelja i Vinćenco Dolće sa po tri gola, Frančesko Difulvio, Vinćenco Rencuto i Luka Damonte postigli su po dva, a jedan Luka Marciali.

Dvostruki strijelci za Crnu Goru bili su Bogdan Đurđić i Vasilije Radović, dok su po gol postigli Marko Mršić, Miroslav Perković, Aleksa Ukropina i Dušan Matković.

Crna Gora će igrati sa Rumunijom u nedjelju u 15 sati.

Kraj meča.

8:13 Dolće

8:12 Damonte u napadu s igračem više, posljednji minut.

8:11 Radović je pogodio, meč je odavno riješen...

Lazović brani još jedan peterac.

7:11 Matković u napadu s igračem više

6:11 Majstorija Jodićea, šraubom je savladao Lazovića.

6:10 Radović u napadu s igračem više, 5.51 do kraja meča.

Po jedan neiskorišćena napad s igračem više na obje strane.

Počela je četvrta četvrtina.

Kraj treće četvrtine.

5:10 Kanela nakon kontranapa.

5:9 Veliki pad u igri naše selekcije, Damonte je realizovao napad s igračem više.

5:8 Razigrao se Di Fulvio, pogodio je sa distance.

5:7 Di Fulvio je matirao Lazovića nakon kontranapada.

5:6 Dolće, nije izdržala naša odbrana s dva igrača manje, tri i po minuta do kraja dionice.

5:5 Đurđić vraća stvari u egal, koristimo napad s igračem više.

4:5 Odmah uzvraćaju Italijani, pogodio je Marcijali sa dva metra.

4:4 Mršić je zatresao mrežu sa distance, dva i po minuta je prošlo u trećoj dionici.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

3:4 Drugi gol Kanele, nakon peterca, pogodio je u napadu s igračem više, 1.50 do kraja prvog dijela.

3:3 Ukropina, još jednom smo iskoristili igrača više.

2:3 Novi peterac za Italiju, koristi ga Jodiće.

2:2 Đurđić u napadu s igračem više, 5.21 do odmora.

1:2 Konačno gol za Crnu Goru, pogodio je Petković.

0:2 Kanela iz peterca, koji je skrivio Vasilije Radović.

Počela je druga četvrtina.

Kraj prve četvrtine.

Naša selekcija nije iskoristila dva napada s igračem više, minut i po do kraja prve dionice.

Crna Gora se muči u napadu, samo jedan šut u gol za pet minuta ige.