rtcg.me

04. 09. 2022. 16:07   >>  16:57 1

EP U SPLITU

Crna Gora-Rumunija 13:8, sa Mađarima u četvrtfinalu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore savladala je Rumuniju 13:8 u utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Splitu. Odlično izdanje naše selekcije i dobra uvertira pred duel s Mađarskom prekosjutra u četvrtfinalu.

"Ajkule" su takmičenje u A grupi završile kao drugoplasirane sa dva trijumfa i porazom. Savladana je Gruzija (14:11) i Slovačka (18:10), dok poraz upisan od Italije (13:8).

Rumunija je bila treća u grupi C.

Naša selekcija u dobroj atmosferi dočekuje četvrtfinalnu utakmicu protiv Mađarske.

Važno je reći i da plasman u četvrfinale donosi plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine.

Odigrali su naši momci sjajan meč, u uvodnim fazama Rumunija je mogla da parira koliko-toliko, ali u trećoj i četvrtoj četvrtini kvalitet i snaga Crne Gore došli su do izražaja, i na kraju, ubjedljiva pobjeda.

Što se tiče strijelaca u ovom meču, tri gola za naš tim postogli su Bogdan Đurđić i Marko Petković. Po dva su dali Konstantin Averka i Aleksa Ukropina a po jedan gol postigli su Vladan Spaić, Vasilije Radović i Miroslav Perković.

TOK MEČA:

Prva četvrtina

Prva odbrana rumunskog golmana, naši su napad završili udarcem sa distance.

Na našem golu prvom odbranom istakao se Lazović. Rumuni pogodili prečku.

1:0 Vođstvo za Crnu Goru, Đurđić pogodio.

Obje selekcije imale su dva neuspješna napada.

1:1 Neamcu, najmlađi igrač šampionata, pogađa za izjednačenje.

2:1 Perković uzvraća, opet vodimo.

Lazović se opet istakao dobrom odbranom.

2:2 Remeš pogađa za izjednačenje, nakon što naša selekcija nije uspjela da dođe do gola u prethodnom napadu.

Udarac Ukropine zavrašava pored gola, prvi naš neiskorišćen napad sa igračem više.

Isključenje Popadića, prvi put Rumuni sa igračem više.

2:3 Fulea pogađa, prvo vodstvo našeg rivala danas.

Posljednji napad u prvoj četvrtini, Cik je potopio loptu, dobili smo peterac.

Šutira Đurđić, ali nije bio precizan.

Rumunija je dobila prvu četvrtinu.

Druga četvrtina

Dobra odbrana Lazovića na početku, ostaje 3:2 za Rumuniju.

3:3 Spaić pogađa, njegov prvi gol, opet je egal.

Fulea pogađa prečku, naši imaju napad.

4:3 Napokon kontra naših, Averka na asistenciju Petkovića, sjajna akcija.

5:3 Sjajna akcja naših opet, pogodio Petković nakon neuspješnog rumunskog napada.

Obje ekipe imale su po jedan neuspješan napad.

5:4 Kreću Rumuni preko Fulee, drugi napad sa igračem više, pogađa Neamcu.

Bio je to prvi pogodak Rumunu u napadu sa igračem više.

6:4 Gol za naše, odličan udarac Petkovića.

Odbrana Lazovića, šutirao je Antipa. Naši igrači opet u napadu.

Spajić je zaustavljen, sudije nijesu svirale faul. Pet minuta igre u drugoj četvrtini je iza nas.

6:5 Antipa pogađa stativu, ali lopta dolazi do Vranćanua koji je bio precizan.

Propustili smo napad sa igračem više. S druge strane, Vranćanu i Remeš imaju po dvije lične.

Kontra faul Vujovića, Rumuni opet u napadu.

Đorđesku slabo šutira, manje od minut do kraja poluvremena.

Popadić ne pogađa na kraju našeg napada, Neamcu predvodi rumunsku kontru.

Još jedna sjajna odbrana Lazovića.

Gol prednosti na polovini utakmice za selekciju Crne Gore.

Treća četvrtina

Prvi napad za naše, ali Spaić nije bio precizan.

Matković blokira rumunski udarac.

6:6 Judean pogađa, novo izjednačenje.

Dobijamo napad sa igračem više.

7:6. Precizan Averka, opet vodimo.

8:6: Petković opet pogađa, dobra kontra "Ajkula" nakon neuspješnog rumunskog napada.

Dinka pogađa stativu, dosuđeno potapanje lopte, odbranili su se naši.

Perković je izdržao duel sa rumunskim bekom, izborio dobru poziciju ali nije precizno šutirao.

Rumunija ima napad sa igračem više, Popadić sjajno blokira udarac Neamcua.

9:6 Odličan napad naših, Ukropina precizan.

Nešto više od dva minuta do kraja treće četvrtine, imamo tri gola prednosti.

9:7 Đorđesku pogađa iz daljine, nekako se lopta provukla Lazoviću.

Peterac za naše, drugi u ovoj utakmici. Kraj utakmice za Vranćanua.

Neiskorišćen peterac, ostaje 9:7. Cik, rumunski golman, brani.

Đorđesku opet proba, ali Lazović na visini zadatka.

Averka pogađa prečku na drugoj strani, lopta za Rumune.

Radović dobar u odbrani, ali naš napad na drugoj strani nije urodio plodom.

Kraj treće četvrtine, dva gola prednosti.

Kada su u pitanju blokovi, naša selekcija ima čak šest, Rumuni dva. "Ajkule" imaju i dvije asistencije, Rumuni nijednu.

Četvrta četvrtina

Još osam minuta. Prvi napad za naše. Lijep pokušaj Ukropine, potom Popadić u odličnoj poziciji ali rezultat ostaje isti.

Neuspješan pokušaj Rumuna, tajm-aut Gojkovića.

Kreće naš dvanesti napad s igračem više.

10:7 Radović precizan, njegov prvi gol, treći na prvenstvu.

Dva bloka naših, Popadić i Petković sjajni. Rumuni neuspješni, lopta je kod Averke.

11:7 Parabola, sjajan Đurđić. Potez majstora.

Nešto više od četiri minuta do kraja, naši uspješni u odbrani, lak posao za Lazovića.

Odbrana rumunskog golmana na drugoj strani, imaju napad s igračem više.

11:8 Neamcu precizan na tri i po minuta do kraja.

Korner za naše, nakon odbrane rumunskog golmana Cika.

Neuspješan pokušaj Radovića.

Đorđesku blokiran, djeluje kao da nema više snage u šutu rumunskih igrača.

12:8 Đurđić precizan, velika prednost na manje od dva minuta do kraja.

Odbrana Lazovića, šutirao je Fulea, najbolji rumunski stijelac, koji je danas postigao samo jedan gol.

S druge strane, naš Lazović 13 odbrana.

13:8 Ukropina, drugi njegov gol. Na kraju, biće to ubjedljiva pobjeda Crne Gore.