У току

[ ртцг.ме ]

29. 09. 2022. 09:27   >>  14:46 3

ПОРТАЛ ОБЈАВЉУЈЕ ЛИСТЕ

Погледајте ко су кандидати на локалним изборима 23. октобра

Локални избори у 14 градова и општина биће одржани 23.октобра. Грађани ће бирати локалну власт у Подгорици, Општини Зета, Бијелом Пољу, Бару, Пљевљима, Рожајама, Будви, Даниловграду, Тивту, Плаву, Колашину, Жабљаку, Плужинама и Шавнику. Портал РТЦГ објављује одборничке листе за изборе у тим градовима и општинама. Листе још нијесу потврђене, и томе ће општинске изборне комисије званично обавијестити јавност.

Редосљед на бирачким листићима биће накнадно утврђен. 

БАР

Грађани Бара одборнике ће бирати из редова десет изборних листа.

Кандидати на листи “За будућност Бара – Маја Вукићевић” су: Маја Вукићевић, Лазар Мацановић, Александар Лекић, Бранимир Лакићевић, Раде Станисављевић, Слађана Перишић, Бранко Кнежевић, Василиса Ћулафић, Ивица Голубић, Драган Марковић, Лола Булатовић, Теодора Остојић, Милорад Булатовић, Александра Вујичић, Драгутин Дурутовић, Марко Мараш, Мартина Шћекић, Савина Перковић, Драган Шоровић, Анђела Драшковић, Владислав Божовић, Драго Зечевић, Ирена Станојевић, Андреја Станић, Светлана Бошковић, Јелена Чејовић, Жељко Савићевић, Ивана Марљукић, Сретен Лековић, Радош Влашковић, Зоран Тајић, Шћепан Јелић, Зоран Вељић – Санчо, Марко Пекић, Ивана Миловић, Ранко Алигрудић и Богић Митровић.

Такође, кандидати за одборнике на изборној листи "Радомир Новаковић Цакан Бирам Бар“ су: Радомир Новаковић Цакан, Ерол Маруновић, Даринка Мартиновић Милошевић, Ћазим Алковић, Ирина Дабовић, Александар Главановић, Милена Божовић, Милица Вуковић, Љубомир Вукославчевић, Љубиша Тадић,  Зилха Којић, Ана Вуказић, Илија Даконовић, Саних Карађузовић, Катарина Ракочевић, Јана Шекуларац, Огњен Вучевић, Марјана Вучетић, Јелена Ђикановић, Предраг Ђуришић, Милица Булатовић, Никола Ђокмарковић, Никола Вукчевић, Соња Симоновска, Милица Домазетовић, Александар Оташевић, Мона Чичић, Милија Шћепановић, Расим Дураковић, Нихада Крчиковић, Дамир Шукурица, Драган Поповски, Анела Пепељак, Осман Дураковић, Ивона Вукчевић, Маја Чакаловић и Саша Болтић.

На челу одборничке листе: ПРАВА СТВАР – Коалиција Заједно Бар Душан Раичевић (ДПС, СДП, ЛП) је Душан Раичевић.

На листи су и Младен Ђуричић, Марија Маркоч, Асим Андрић, Владимир Божовић, Тања Спичановић, Милош Лалевић, Божидар Јанковић, Татјана Бокан, Омер Вукић, Весна Драшковић, Алмир Цецуњанин, Андреа Демировић, Аммар Боранчић, СДП Василије Лалевић, Светлана Вучетић, Стеван Милошевић, Емир Перичић, Александра Главановић, Насер Краја, Игор Бановић, Андреа Марстјеповић, Александар Барловић, Ален Ђелошевић, Никица Пурлија, Франо Вуксановић, Самир Шкријељ, Адела Каламперовић, Ивица Боковац, Никола Папић, Јелена Ровчанин, Шпиро Никовић, Перица Ђокђурић, Марина Савић, Јово Крстајић, Алиса Пелинковић и Драгослав Томановић.

На челу изборне листе "Ново вријеме за Бар – Социјалдемократе – Бранислав Бане Ненезић" је Бранислав Ненезић.

На листи кандидата за одборнике Социјалдемократа су се, поред носиоца, нашли: Недељко Лале Човић, Милена Ђоновић, Бећир Берјашевић, Стефан Шуштер, Јелена Дабовић, Стево Пејовић, Драго Дробњак, Срђан Перколић, Аднан Перазић, Горан Симић, Милена Вујачић, Жељко Ђуришић, Стела Муслић, Дарко Пепђоновић, Предраг Аџић, Зринка Бибезић, Амир Мачкић, Кенан Карастановић, Ирма Мулић, Никола Вукмарковић, Индира Мујић, Дражен Радуловић, Амир Бишевић, Владо Марстијеповић, Ивона Вулезић, Јелена Никпаљевић, Елмир Дураковић, Мартина Срзентић, Мустафа Перочевић, Марио Вучетић, Мерсиха Рамчиловић, Драшко Поповић, Бењамин Дивановић, Марина Трцета, Станислава Тања Бардић и Данило Орландић.

УРА, ЦИВИС и Албанска алтернатива предали су заједничку листу за изборе. На челу Листе ”др Дритан Абазовић – Може Бар! Може Црна Гора! – ГП УРА, Цивис, Албанска алтернатива” налази се Горан Ђуровић. Изборну листу коалиције барске УРЕ, ЦИВИС-а и Албанске алтернативе чине: Горан Ђуровић, Дарко Пекић, Ферида Перочевић, Милош Рајовић Ивана Мартинић, Артан Çоби а Александар Мијовић, Лејла Којић, Дина Кукаљ, Миленка Вранеш Грујичић, Жарко Шћекић , привредник Светлана Усеиновић, Вељко Бановић, Дино Дураковић, Адријана Дрењанин, Небојша Барјактаровић, Дениз Суљевић, Милена Ковачевић, Фикрет Зороњић, Сања Мећикукић, Љиљана Дабановић, Фејзо Бркановић, Тамара Стијеповић, Адем Хоџић, Даниела Бановић Ђуровић, Емина Растодер, Веловић-Фабиан Владимир-Гуy, Мевлудин Мујић, Вера Милачић Бркановић, Иван Јоличић, Азра Абазовић, Жељко Пачак, Бојана Кнежевић, Един Хамзић, Биљана Дашић, Александар Чабаркапа и Жељко Косовић.

Барски одбори Демократа, Европе сад и Уједињене Црне Горе предали су изборну листу „Драган Туфегџић – Идемо, људи! Демократски, европски, уједињено за Бар – Демократе, Покрет Европа сад! Уједињена Црна Гора“ на чијем челу се налази функционер Демократа Драган Туфегџић. На изборној листи налазе се сљедећи кандидати за одборнике: Драган Туфегџић, Марко Стоиљков, Нела Дабановић, Момчило Лековић, Нина Абрамовић, Валентина Минић, Дарко Јанковић, Милан Нешковић, Зоран Новаковић, Марина Стаматовић, Никола Војводић, Дијана Пејовић, Илија Пјешчић, Милош Пантовић, Слободан Млађеновић, Јована Машовић, Никола Остојић, Велибор Петрусић, Никола Драгишић, Оливера Ћосовић, Милица Рукавина, Милица Рмуш, Миличко Вуковић, Василије Радуловић, Немања Дебељевић,Јасминка Марковић, Фазлија Суличић и Милош Марковић.

Носилац изборне листе "Социјалистичка народна партија - Темељно за Бар" је Жељко Стојовић. Остали кандидати на листи су Рајко Љубенко, Неда Ојданић, Владимир Драговић, Марко Булатовић , Божика Субашић, Војкан Крговић, Влатко Јанковић , Данијела Радовић, Милорад Лековић, Далибор Шћекић, Теодора Љутица, Славенко Шарић, Горан Поповић, Вељко Недић, Весна Радовановић, Владимир Ђокић, Миодраг Драшковић, Иван Ковачевић, Сања Коковић, Саво Поповић, Војкан Филиповић, Васо Мирановић, Слађана Раонић, Милош Милошевић, Миљан Радовић, Новица Вукославчевић, Вера Марковић, Далибор Баша, Ранко Марковић, Славиша Јовић, Марица Влаховић, Милан Пурлија, Милена Танасијевић, Недељко Вујичић, Зорица Крсмановић и Василије Лалошевић.

На челу изборне листе БС ОО Бар за локалне изборе налази се Едина Дешић. Ту су и: Суљо Мустафић, Расим Хонсић, Сехера Календер, Изет Изо Ћоровић,Мехмед Меша Фератовић, Илхан Хасовић, Нермин Шкретовић, Елиса Бербо, Камбер Карађузовић, Исад Иско Курпејовић, Арнела Чоловић, Адем Хусовић, Неџиб Нећко Ибришимовић, Санела Бегзић, Армин Чоловић, Суљо Перазић, Семиха Курпејовић Рамусовић, Хајриз Личина, Садија Садо Мустафић, Аида Дедеић Колар, Кемал Нурковић, Махмут Машо Мучић, Анита Адровић, Сенад Софтић, Јасмин Шкријељ, Далила Калач, Велид Матовић, Сеад Делалић, Сабина Чолаковић, Екрем Бајровић, Рејхан Паламар, Дениса Хасић, Един Шабовић, Кемал Аговић, Илда Каралић и Ален Калач.

Странка правде и помирења (СПП) предала је одборничку листу за локалне изборе у Бару под слоганом “За будуће генерације”. Листа која ће заступати интересе мање бројних народа у Бару је сљедећа: Един Дураковић, Садат Дацић, Мирсад Муратовић, Амела Алибашић, Амир Тахловић, Ален Бајрамовић, Алмер Омеровић, Алдина Муратовић Мирсад Зећировић, Асмир Ризвановић, Адмир Пучић, Суада Хусовић, Хидајет Пепељак, Асмир Нурковић, Алмина Омеровић, Алиса Гец Тахловић и Елдина Пучић. 

Права Црна Гора предала је у Бару листу за самосталан наступ на предстојећим локалним изборима, а носилац листе је Вукан Голубовић. На листи су и Слободан Малишић, Теодора Радуловић, Наталија Новићевић, Мијодраг Шћепановић, Дејан Дашић, Никола Вулезић, Борис Нововић, Жељко Малишић, Оливера Весковић, Милош Перишић, Душан Поповић, Звонко Максимовић, Дијана Ђаковић, Алесандар Мећикућић, Илија Врбица, Сенка Марковић, Иван Кићовић, Костадин Новићевић, Зорана Новићевић, Тамара Кастратовић, Радојица Голубовић, Игор Кастратовић, Немања Рутовић, Јовица Ђурнић, Бојана Брњиловић, Јадранка Милић, Немања Чабаркапа, Надежда Новићевић, Рајна Поповић, Петар Ђаковић, Оливера Лутовац, Марко Марковић, Далибор Марковић, Сузана Ћоровић, Веселин Орландић и Јелена Кнежевић. 

БУДВА

На изборима у Будви који су заказани за 23.октобар за локалну власт бориће се седам изборних листа.

Након Мила Божовића, носиоца листе "Мило Божовић-Будва на првом мјесту - ДФ“ слиједе Никола Јовановић, Младен Микијељ, Данијела Дошљак, Никола Вучићевић, Маријана Божовић, Јелена Куљача Савић, Никола Краљ, Слађана Недовић, Мирјана Греговић, Небојша Јановић, Младен Кажанегра, Милена Перовић, Кристина Рафаиловић, Митар Бечић, Бојана Пићан, Филип Вујовић, Александар Божовић, Сања Вујовић, Милош Медин, Анђела Горановић, Јелена Миковић, Марија Франета,  Радко Гарчевић, Иван Радуловић, Милица Бабић, Милица Радонић, Милијана Ђукић, Бојана Матовић, Дарко Ивановић, Ивана Лијешевић,Тијана Рађеновић и Драган Радонић.

Листу "Идемо људи - Драган Краповић - Демократе - Демос" чине Драган Краповић, Крсто Радовић, Славица Масловар, Ђорђе Зеновић, Марко Марковић, Драгана Кажанегра Станишић, Миливоје Радуловић, Здравко Павловић, Александар Кларић, Ивана Ребић, Жељко Франета, Иван Пејовић, Петар Радевић, Јована Драшковић, Никола Божовић, Немања Зеновић, Сандра Радевић, Лука Бечић, Огњен Мушикић, Душан Греговић, Загорка Јелушић, Дамјан Ивановић, Сања Војнић, Милорад Бабовић, Матија Сворцан, Вања Радонић, Саша Шубара, Мирослав Грубић, Дијана Челебић, Анђа Будмир, Тамара Ћоровић, Дејан Борета и Драгић Драгићевић. 

Листу ''Права ствар - јединствени за Будву - Драгана Митровић - ДПС, СДП, СД, ГИ 21. мај, ЛП" чине Драгана Митровић, Милан Тичић, Петар Оџић, Марко Вујачић, Маја Миљанић, Саша Самарџић, Јово Перовић, Раде Ратковић, Милица Петричевић, Ивана Лазовић, Лазар Вујачић, Дејан Анђушић, Дуња Драговић (СДП), Марија Јовићевић, Милош Радовић, Душанка Каписода, Милош Зеновић, Никола Јоковић, Радомир Бубања, Јелена Бајковић, Иван Јањушевић, Милорад Радуновић, Енес Нурковић, Сандра Капичић, Владо Вучетић, Сања Јоксимовић, Божо Брновић, Борис Вуковић, Амела Чекић, Дијана Гленџа, Лука Брацановић, Михаило Ђуровић и Мерин Смаилагић. 

На листи "Може Будва може Црна Гора" су Иван Ивановић, Берислав Фабрис, Јелена Мудреша, Владимир Ђурић, Александар Вађон,  Бети Ђурђић, Милош Медиковић, Мишко Конић, Марнела Марковић, Борислав Рабреновић, Игор Кривокапић, Божидарка Мрваљевић, Горан Калађурђевић, Ана Рачић, Мирко Мијушковић,  Драган Марковић, Ана Јанковић, Вук Радуновић,  Иван Милошевић, Слађана Морачанин,  Адмир Скендери, Горан Бубања, Тијана Лопичић, Вања Пејовић,  Ђуро Самарџић, Василиса Лазовић, Рајна Дапчевић, Дејан Мијовић, Мићо Вујовић, Милијана Вукотић Јелушић, Вукан Томовић, Божена Јелушић и Блажо Рађеновић. 

На листи "За бољу Будву - Грађанска акција" су Божидар Вујичић, Слободан Ивановић, Владимир Стругар, Ана Вујичић, Данијела Дрпљанин, Предраг Рајовић, Мирко Ђуровић, Мато Перчин, Маријана Вучићевић, Милован Мићановић и Сања Франетa. 

Кандидати на листи "СНП - Темељно за Будву" су Вук Јовановић, Крсто Рађеновић, Жарко Ристић, Милица Кажанегра, Милош Станковић, Јован Рађеновић, Предраг Џикнић, Јелена Шћепановић, Милош Дулетић, Крсто Божовић, Слободан Раичевић, Милена Кажанегра, Милован Бабовић, Зоран Пешовић, Ђорђе Ђурашевић, Јелена Зекић, Војислав Вучековић, Стефана Вуковић, Велибор Обрадовић, Сандра Дошљак, Марко Зековић, Катарина Ристић, Бојан Шашовић, Јадранка Ћорић, Јелена Шћекић, Јована Мијовић, Бранко Ђуровић, Теодора Бојовић, Виолета Радуновић, Ивана Шћекић, Милоња Мијовић, Љиљана Секулић и Никола Раденовић. 

На листи Праве Црне Горе су Лука Лијешевић, Александар Франета, Милан Ковачевић, Анђела Радовић, Марина Зец, Славомир Марковић, Тихомир Коњевић, Драган Крговић, Ранка Булајић, Илија Прибиловић, Надежда Ковачевић, Никола Вујовић, Предраг Парапид, Марија Јестретић, Миле Вејновић, Радоје Вујовић, Марија Лијешевић, Игор Франета, Миљан Вуковић, Владимир Кнежевић, Филип Крстин, Радоје Булајић, Жељко Дачић, Славица Вучераковић, Милка Варагић, Љиљана Мимовић, Андреа Вуксановић, Милорад Марковић, Игор Марковић, Милена Теодосић, Воимир Сарић, Матија Јесретић и Горан Видаковић.  

БИЈЕЛО ПОЉЕ

На локалним изборима у Бијелом Пољу заказаним за 23 октобар, за 37 одборничких мјеста бориће се 12 листа.

На челу листе "Дритан Абазовић - може Бијело Поље! Може Црна Гора!- Грађански покрет УРА" налази се Суада Зороњић, а слиједе: Хајрудин Бучан, Никола Пурић, Един Хоџић, Нусрет Балић, Далмир Ћоровић, Тијана Шебек, Амела Бучан, Драгана Косовић, Јасмин Гредић, Емира Салемовић, Ернад Спахић, Ивана Медојевић, Раде Поповић, Ајан Мучевић, Алмир Ковачевић, Оливера Еровић, Мухедин Диздаревић, Адмир Сијарић, Марија Пајевић, Емил Скоко, Стефан Поповић, Суљо Адровић, Алдин Шукурица, Весна Јаћимовић, Индира Пушија, Предраг Милићевић, Ирма Трубљанин, Лејла Хасановић, Драгојло Новаковић, Синан Спахић, Фуад Бошњак, Семир Салемовић, Тања Бошковић, Јасмина Међедовић, Ћемал Врева и Адис Софтић. 

На листи "Странка правде и помирења - за будуће генерације" налазе се Адмир Цанић, Самир Губеринић, Дениса Дрековић, Едис Балијагић, Ермина Губеринић, Нермина Зековић, Маида Балијагић, Адис Хасановић, Едита Бећировић, Суад Мурадбашић, Миреча Цамић, Љубунка Божовић, Бехар Трубљанин, Денис Кујовић, Сеад Мујановић, Сеад Гредић, Делија Софтић, Дарко Божовић, Адвија Дрековић, Азем Балијагић, Денис Рамовић, Алмир Сијарић, Михајло Добњак, Јасмија Сијарић, Бахтијар Трубљанин, Игбала Цамић, Садета Балијагић, Ирма Кујовић и Софтић Елмин. 

На листи "Европа сад! За Бијело Поље", налазе се: Дражен Петрић, Јеленка Андрић,Стефан Маџгаљ, Андрија Делић, Мевлида Ћатовић, Велимир Недовић, Александра Грба, Габријела Недовић, Радмила Бубања, Василија Обрадовић, Милош Нишавић, Лејла Софтић, Наташа Банковић, Владимир Каришик, Слађана Љујић, Данило Вуковић, Владимир Обрадовић, Милан Јововић, Нађа Радовић, Един Муратовић, Вукоман Крговић, Петар Бошковић, Јована Радовић, Алекса Зековић, Сава Василијевић, Верица Ковачевић, Вуко Бубања, Џенан Бећировић, Милош Трифуновић, Луција Фатић, Љубиша Конатар, Милош Шћепановић, Мирослав Милићевић, Драгана Маџгаљ, Предраг Томашевић, Слободан Крунић и Алмир Балић. 

Носилац листе Идемо људи - Миодраг Пајовић, Демократе, Уједињена Црна Гора Грађански порет "Људи и тачка" је Миодраг-Миго Пајовић, а слиједе га  Бојана Фуртула, Никола Раослављевић, Марко Љујић, Марко Ђукић, Бобан Петрић, Владо Перишић, Бранка Вукојичић, Ранко Радовић, Младен Недовић, Радосав Бајчета, Оља Матовић, Славко Вуковић, Предраг Кувељић, Милена Пековић, Спасоје Чабаркапа, Борис Божовић, Светлана Јовановић, Миланка Цмиљанић, Драган Бубања, Хазир Колић, Станислав Чабаркапа, Угљеша Пребирачевић, Даница Обрадовић, Лука Радовић, Урош Вукићевић, Синиша Јеврић, Александра Зејак, Александра Вујошевић, Марко Мрдак, Божидар Томовић, Милован Лековић, Владислав Лалевић, Дејан Којовић, Нина Влаовић, Милица Војиновић и Томислав Стефановић.

На челу листе "Бошњачка странка - исправно за Бијело Поље" налази се Ернад Суљевић, а листу чине: Јасмин Ћоровић, Амер Смаиловић, Мирсада Бошњак, Адис Кучевић, Мерсудин Гредић, Кемал Алић, Селма Омеровић, Неџад Меховић, Јасмин Кијамет,  Фуад Колић, Зерина Сијарић, Нусрет Еровић, Аладин Османовић, Рагип Софтић, Минела Бећировић-Гредић, Фахрудин Спахић, Нерман Кадић, Ашир Бегановић, Едина Фулурија, Јасмин Каналић, Ирфан Беговић, Муамер Асанагић, Марсела Пачариз, Алмин Рамовић, Аднан Гушмировић, Адис Спахић, Елзана Беговић, Адин Садиковић, Селман Колић, Руждија Баховић, Адеса Хаџајлић-Мекић, Мехо Пилица, Адела Хаџовић, Малића Тарух, Адмира Алић и Мурадиф Грбовић. 

Носилац листе “ПРАВА СТВАР, Коалиција Још боље за Бијело Поље – ДПС, СД, СДП, Бјелопољска партија, ЛП” је Абаз Диздаревић, а поред њега листу чине Петар Смоловић, Весна Павићевић, Исмар Цоровић, Аднан Стриковић, Елвир Зврко, Вера Медојевић, Сеад Франца, Милан Маџгаљ, Јасмила Хот, Јасмина Калић, Мујо Врева, Душко Ружић, Адмир Хасић, Гордана Кнежевић, Раденко Вујошевић, Асмир Пуцурица, Нермин Омерхоџић, Уна Љешњак, Ибрахим Хасковић, Елсан Трубљанин, Дамир Мустајбашић, Елза Нумановић, Џевад Омеровић, Александар Обрадовић, Мујо Махмутовић, Елха Стриковић, Дејан Лазовић, Елдина Џоговић, Дејана Диздаревић, Владан Рудић, Демир Мулић, Саша Лалевић, Елвира Куртћехајић, Небојша Варагић, Марко Масловарић и Мерсудин Међедовић. 

На листи "Предраг Терзић, Права Црна Гора, држимо ријеч, Марко Милачић" се поред носиоца листе Предрага Терзића налазе још: Кристина Лутовац, Гордана Дамјановић, Иван Словић, Шандор Чанић, Милена Булатовић, Жарко Филиповић, Зоран Ђуричковић, Ратомир Вуковић, Владимир Грба, Миленко Радивојевић, Радивоје Гутић, Данка Ђукић, Радојко Ровчанин, Божидар Блаовић,Милић Маџгаљ, Домко Обрадовић, Грујића Љиљанић, Светлана Коковић, Јовица Бјелопалић, Светлана Фурунџић, Војислав Сарић, Тамара Ашанин, Славко Марковић, Никола Јанковић, Пуниша Боричић, Момчило Недовић, Обрад Лазовић, Радош Морачанин, Јелка Недовић, Велиборка Стешевић, Ненад Лутовац, Драгица Перовић, Ненад Шарчевић, Славица Вуковић и Жељко Пејовић.  

На листи "Партија црногорских Муслимана - Нова снага Бијелог Поља" носилац је Дамир Бекташевић а на листи се још налазе: Медина Колић, Елвис Мучић, Едита Фетић, Дамир Дрпљанин, Амила Ћеваповић, Ален Колић, Хајрија Фетић, Санел Меховић, Адела Дрпљанин, Нермин Дацић, Едита Сијарић, Анела Међедовић, Мујановић Едис, Бећировић Аднан, Куч Суада, Бекташевић Шефко, Колић Дина, Међедовић Елма, Беговић Кемал, Един Мурадбашић, Међедовић Ајла, Беговић Асмир, Бекташевић Јусуф, Куч Абаз и Суада Дрпљанин Фетић. 

На листи "Светосавска Српска листа, Светислав Перишић, За град Мирослављевог јеванђеља" носилац је Светислав Перишић, а листу чине: Милутин Миго Фемић, Бојан Миладиновић, Божана Недовић, Угљеша Величковић, Балша Дробњак, Ранко Рацо Ровчанин, Весна Лазовић, Игор Рмандић, Милија Мигуд Косовић, Милован Нишавић, Ана Брадић, Павле Поповић, Млађен Млађо Кувељић, Зоран Конатар, Миомирка Мира Бубања, Тодор Бошковић, Ранко Лековић, Вукадин Вујо Кљајевић, Рајка Ровчанин, Вујадин Петрић, Ранко Јоксимовић, Петар Недовић, Милијанка Миља Рудић, Мишко Смоловић, Дарко Лојаница, Ђорђе Божовић, Соња Перишић, Небојша Неле Божовић,  Божо Бошковић, Небоша Нено Драговић, Радоје Дробњак, Милинко Шебек, Милка Перишић и Радослав Минић. 

На челу листе "СНП Темељно за Бијело Поље" налази се Миомир Војиновић, а поред њега листу чине: Данило Палевић, Митар Радовић, Сања Јокић, Игор Дадо Нишавић, Видосава Шћекић, Лепомир Поповић, Предраг Пеђа Вукојевић, Бојана Бошковић, Миладин Обрадовић, Никола Луковац, Сања Милићевић, Радоман Петрић, Дарко Дробњак, Данко Бошковић, Александра Булатовић Фемић, Драган Ровчанин, Никола Милатовић, Љиљана Кљајевић, Радосав Рашо Нишавић, Видран Кљајевић, Зоран Бошковић, Александра Сања Обрадовић, Љубомир Љубо Злајић, Дојлчило Дојо Дробњак, Неђељко Неђо Булатовић, Марија Поповић, Александра Куч, Бранислав Крунић, Марко Богавац, Дијана Михајловић, Лејла Садиковић, Ксенија Зековић, Зоран Фемић, Јелена Гојачанин, Димитрије Хајдуковић и Бојан Недовић.​

На листи "Независна грађанска листа-Нијаз Авдић" носилац је Нијаз Авдић, а поред њега су Арнела Рамчић, Хакија, Аднел Еровић, Сеад Боранчић, Биљана Кнежевић, Адмир Бејтић,Адела Бејтић, Мерван Црновршанин, Адис Џафић, Вук Минић незапослен, Далида Колић, Армин Еровић, Мирхад Диздаревић, Еласан Пилић, Инес Каралић,Санел Меховиц, Елма Дрндар, Адмир Асанагиц, Драгана Асанагић, Сулејман Меховић, Елвира Рамцић, Армин Вревиц, Есад Баџић и Халит Балић. 

Листу "Демократски фронт- За будућност Бијелог Поља“ предводи професор Васо Обрадовић, а поред њега налазе се: Дијана Ковачевић, Радован Ракочевић, Горан Дробњак, Милош Шапоњић,Јелена Кљајевић, Мирко Дамјановић, Бојана Поповић, Ранко Кркаловић, Велибор Карличић, Драгица Јоксимовић, Миодраг Фуртула, Виолета Јеремић, Мијо Раковић, Нићифор Шћекић, Богић Јовановић, Младен Лабан, Никола Радоњић, Јелена Павловић, Вељко Радовић, Гојко Којовић, Милош Драгић, Предраг Јокић, Марина Перишић, Милета Медојевић, Десимир Нишавић, Кристина Дамјановић, Велизар Булатовић, Срђан Пешић, Горан Шпањевић, Радојка Величковић, Богдан Лековић, Дарко Минић, Ново Фемић, Балша Булатовић, Ружица Чуљковић и Петар Радовановић. 

ДАНИЛОВГРАД

За власт у Даниловграду на изборима 23. октобра борбу је најавило 11 изборних листа. 

Кандидати за одборнике Покрета Европа сад у Даниловграду су Александа Гргуровић, Иван Лакић, Јована Радуловић Дарко Драговић Никола Ракочевић, Миливоје Лакић Веселин Савић Јелена Вуковић Мања Беговић; Јелена Поповић Милош Мишковић Никола Оровић Драган Медојевић Николина Бурић Срђан Карановић Борис Јелушић Ђорђе Лакић Ивана Дробњак Ранко Четковић Живко Кривокапић Андреа Вешковић, Дејан Ђуровић Маја Ђуровић, Лина Марковић, Слободан Јовановић, Маша Ђуровић, Милена Драгићевић, Петар Ђуровић, Владо Кнежевић, Нада Шарановић, Веселин Лакић , Слобо Мишковић, Миодраг Станишић.

На челу одборничке листе "Права ствар, Коалиција Стабилно напријед за Даниловград - ДПС, СД, ЛП" је Бранко Бошковић. Ту су и Радослав-Муса Јовановић, Радован Вукашинов Радуловић, Лидија Ивановић, Александар-Ацо Павићевић, Милан Брајовић, Жана Павићевић, Мирослав Поповић, Драган Милоњић, Илија Гргуровић, Драган Митов Ђуровић, Маја Лакић, Никола Вукићевић, Миодраг Ћупић, Ивана Брајовић, Душан Шћепановић, Милош-Муса Павићевић, Ивона Ђуровић, Марија Поповић, Бранка Кљаић Дејан Стојовић, Марија Богићевић, Војислав Митровић, Здравко Ђуровић, Дајана Кековић, Драган Дабић, Миладин-Мићо Рогановић, Бранислав-Брано Ђукановић, Дарио Ђуричковић Дарко Радовић, Олга-Гара Шарановић, Бојан Јововић и Новак Јововић

Демократска Црна Гора предала је ОИК Даниловград Изборну листу "Алекса Бечић - Демократе - Идемо људи!" за избор одборника у СО Даниловград, на чијем челу се налази Душко Стјеповић. Ту су и Бојан Павићевић, Драгана Видић, Огњен Богићевић, Андрија Гардашевић, Александар Лабовић, Горан Беговић, Марија Калезић,Сања Драговић, Михаило Стевановић, Марко Ковачевић,Паула Радуловић, Милија Калезић, Лазар Грујичић, Дејан Маруновић, Татјана Медојевић, Обрад Баровић, Лазар Бојат, Жељка Ускоковић, Немања Павићевић, Сара Стевановић,Боро Раденовић, Драгана Ојданић,Радован Калезић, Драгица Кекић, Ранко Туовић, Илија Радојевић,Славен Станишић, Славко Богићевић,Мирјана Јокић, Михаило Драшковић, Радоица Радоњић и Бојана Вулић.

Носилац грађанске листе ГИ “21.мај” у Даниловграду је познати црногорски редитељ и академик ЦАНУ Бранко Балетић.
Поред Балетића, кандидати за одборнике су и: Ива Богићевић, Божо Јовановић, Ранко Јововић, Борис Ђуровић, Милош Калезић, Ђорђе Ђуровић, Марија Ђуричковић, Блажо Ђуровић, Радоман Рале Бурић, Славко Распоповић, Веселинка Распоповић, Бранимир Јововић, Славко Асановић, Милорад Гргуровић, Лидија Богићевић, Бранислав Радуловић, Зоран Јанковић, Драган Вуковић, Љубица Ковачевић, Драгутин Ивановић, Филип Бурић и Миленко Јовановић.

Одборничка листа ДФ – За будућност Даниловграда: Велимир Ђоковић, Горан Калезић, Ратко Ђуришић, Александра Павићевић, Дарко Бурић, Веселин Марковић, Предраг Бојана Калуђеровић,Перо Радоњић, Предраг Спасојевић, Миладин Врачар , Марија Радоњић, Милијана Јовановић, Зоран Мишковић, Александар Ковачевић , Милутин Калезић, Ново Ковачевић , Дражен Николић, Милош Ћалић, Јована Ружић, Зоран Јововић, Милош Павићевић, Радослав Томашевић, Андријана Мишковић, Милица Дамјановић, Милисав Драгојевић, Златко Павићевић , Иван Кнежевић, Марија Рогановић, Бојан Кнежевић , Љиљана Јаковљевић, Дарко Радоњић и Драган Бојовић.

СНП ће самостално учествовати на изборима у Даниловграду, а слоган изборне листе гласи – “Темељно за Даниловград". На челу је Марко Радоњић. Слиједе Ивана Решетар, Никола Павићевић , Никола Шћепановић, Јелена Шћепановић, Неђељко Јакшић, Лука Станишић, Слободан – Бобо Павићевић, Бојана Кољеншић, Никола Оташевић, Бранисав Ђуровић, Перо Марковић, Наталија Савовић, Раде Ћулафић, Ранко Томашевић, Рајко Кољеншић, Гордана Кнежевић,  Милосава Станишић, Браниславка Крцуновић, Бошко Велашевић, Сара Ивановић, Драгана Јовановић, Ђуро Шефер, Сретен Секулић, Драгана Лазиница, Зоран Гајевић , Спасоје Кековић, Слађана Ковачевић ,Зоран Мишковић, Зоран Разић, Славка Стаматовић, Веселин Крцуновић и Бранислав Ивановић.

Преокрет је предао листу Изборној комисији Општине Даниловград, а листу ће предводити биолог, Вук Иковић.

На листи су: Вук Иковић, Дарко Зарубица, Радован Ђуровић, Нела Рашчанин, Жељан Брајовић, Драгана Савељић,  Никола Колунџић, Марко Даковић, Јелена Јовановић, Здравко Буцко Ђурановић, Ања Павићевић, Синиша Вуковић,  Тамара Јаћимовић, Веселин Поповић, Момчило Гајевић, Миланка Гара Кнежевић, Зоран Миловић и Светлана Цеца Мастиловић. 

На челу листе УРА која ће на изборима наступити под слоганом "Може Даниловград, Може Црна Гора" налази се Милош Поповић. На листи су и Александар Шарановић,Нада Ћеранић, Дејан Војводић,Иван Шарановић, Дамјан Бојанић, Данијела Мијајловић, Дијана Поповић, Ненад Радуловић, Радоје Перовић, Биљана Распоповић, Јованка Поповић, Мила Никић, Драгољуб Шарановић, Дарко Мреновић, Сања Симовић, Предраг Перовић, Данило Ђуровић, Никола Станишић, Милица Цаушевић, Александар Јанковић, Крсто Ковачевић, Марија Радеч,Милош Рајковић, Васо Вуковић, Рифет Омерчић, Анђела Павићевић, Сузана Прелевић, Младен Радуловић, Душко Ускоковић, Милена Јовановић, Радивоје Зековић и Василије Нововић. 

Жељко Брајовић носилац je листе СДП и Грађани – Свим срцем за Даниловград.

На листи су и Жељко Брајовић, Драго Шћепановић, Славица Раичевић, Дејан Вуковић, Алек Баровић, Марко Антовић, Горан Поповић, Милица Ђукановић, Ђорђије Ђуровић, Ирена Ђукић, Бојана Рајковић, Дарко Јањушевић, Златко Бошковић, Марко Батрићевић, Тамара Калезић, Марија Радовић, Зоран Мајић, Мило Ђукановић, Николина Бобичић, Илија Вукадиновић, Немања Поповић, Владимир Јовановић, Младен Симоновић, Радуловић Андреа, Вера Ђурановић, Филип Шћепановић, Бранко Драгутиновић, Сандра Ђуровић, Милодарка Павићевић, Вуко Бошковић, Ратко Кековић, Драган Драгојевић и Милорад Гуто-Јовановић.

Из ОИК Даниловград нам је речено да је предато 11 листа, а да ће верификација ускоро бити окончана. Упркос напорима да дођемо до свих изборних листа, од 11 дошли смо до њих девет. Редакција ће зато допунити извјештај о листама у Даниловграду када буде имала увид у сав материјал.  

                                                                                                  ЖАБЉАК

На локалним изборима на Жабљаку који су заказани за 23. октобар наступиће шест листа.

На челу одборничке листе "Права ствар, Коалиција радимо и развијамо Жабљак – ДПС, СД" налази се Марко Божовић. На листи су: Зарубица Милорад, Томчић Видоје, Терзић - Бојовић Јелена, Лековић Саша, Јакшић Василије, Баранин Петар, Стијеповић Оливера, Пајовић Томо, Војиновић Бошко, Каљевић Урош, Вуковић Дијана, Грбовић Веселин, Пашић Раденко, Пјешивац Пеко, Остојић Дијана, Томчић Марко, Ћурић Иван, Анђелић Митар, Анђелић Милица, Даниловић Божидарка, Обрадовић Дарко, Криваћевић Вук, Шипчић Милош, Колунџија Жељка, Крсмановић Ана, Стијеповић Милена, Џабасан Мироје, Даниловић Боривоје и Остојић Спасоје.

Редосљед кандидата на изборној листи коалиције Демократске Црне Горе "Идемо људи" је следећи: Перо Поповић, Здравко КрстајиЋ, Јелена Поповић, Драган Вукићевић, Спасоје Анђелић, Дарко Шљиванчанин, Весна Касалица, Томислав Каљевић, Милисав Вуковић, Сања Дакић, Маринко Пурић, Радисав Кнежевић, Милица Шљиванчанин, Ранко Бојовић, Димитрије Бојовић, Драган Кекер, Јела Шамшал, Мираш Бојовић, Предраг Џаковић, Радојка Рондовић, Радан Џабасан, Векимир Кнежевић, Милан Обрадовић, Милева Шљиванчанин, Зоран Рондовић, Тијана Бојовић, Ристо Шамшал, Биљана Скеловић, Милица Раонић и Немања Вукићевић.

На челу листе ДФ - "За будућност Жабљака“ налази се Иван Поповић. Изборну листу чине: Поповић Иван, Анђелић Новак, Грбовић Рајко, Стијеповић Милојка,Шљиванчанин Загорка, Караџић Ж. Александар, Анђелић Горан, Драган Бојовић Вуковић Радивоје, Гуић (Ђерковић) Радојка, Караџић Новица, Вуковић Горан, Жарковић Јована ,Булић Стојанка, Караџић Снежана, Жугић Марко, Касалица Петар, Шљиванчанин Раде, Бојовић Данило, Јанковић Гојко, Крсмановић Саво, Касалица Милутин, Булић Милка, Џаковић Стефан, Караџић Александар, Радојевић Милосав, Анђелић Зорана, Мрдак Милена , Батизић Миомир и Караџић Радоје.

На изборима ће наступити и Права Црна Гора. Изборна листа "Велибор Остојић - Држимо ријеч - Марко Милачић" има 23 кандидата за одборнике. На челу је Велбор Остојић, а листу чуне Велибор Остојић, Миланко Шаровић, Младен Томић, Слађана Рондовић, Зоран Дамјановић, Дејан Рондовић, Данило Баранин, Божидарка Чуровић, Савић Караџић, Младен Џаковић, Спасоје Мунин, Александра Вуковић, Павле Новосекл, Зоран Остојић, Радоица Чуровић, Ранка Бабић, Димитрије Остојић, Вук Шаровић, Ковиљка Дамјановић, Славко Остојић, Драгица Годић, Софија Остојић и Иоанна Скемпри.

На челу листе Темељно за Жабљак - СНП налази се Никола Милићевић. На листи се налазе и Миланко Ћетковић, Александра Шљиванчанин, Драгана Обрадовић, Спасо Ћурић, Жељко Миљић, Миодраг Шљиванчанин, Тања Поповић, Момчило Андесилић, Ивана Џаковић, Јован Рондовић, Зоран Обрадовић, Владимир Анђелић, Ивициа Пјешчић, Светлана Баранин, Душан Максимовић, Милорад Дурковић, Сандра Ћетковић, Новица Анђелић, Божидар Ђуровић, Марија Кнежевић, Радуле Шљиванчанин, Велимир Поповић, Драгиња Обрадовић, Неђељко Милићевић, Драгана Дамјановић, Дејан Булић, Ивана Шљиванчанин, Беба Поповић и Душан Шибалић.

Дурмиторска иницијатива опредала је листу на челу са Радошом Жугићем. На листи су и Дејан Бојопвић, Мираш Вуковић, Бојана Пејовић, Горан Радојевић, Танасије Зорић, Ана Вем,ић, Божидар Касалица, Вукоман Лаловић, Данило Грбовић, Александар Вуковић, Александра Младеновић, Славица Шаровић, Дејан Дајковић, Љубиша Кнежевуић, Митар Даниловић, Ксенија Радојевић, Вељко Бојовић, Глигорије Вуковић, Срђан Обрадовић, Бранка Crodwder Пајовић, Стојан Абазовић, Радосав Караџић, Лука Обрадовић, Вера Ђерковић, Милинко Поповић, Мијат Никитовић, Марија Вуковић, Александар Жугић и Иван Анђелић.

ЗЕТА

На локалним изборима у Зети наступиће четири листе.

Носилац листе коалиције "ДФ – За Будућност Зете (ДНП, НСД, ПзП, Права ЦГ)” је Михајло Асановић, а поред њега на листи се налазе: Мирослав Брајовић, Александар Којичић, Ивана Кликовац, Душко Вулетић, Александар Марковић, Небојша Домазетовић, Анђела Ђуретић, Веско Рашовић, Ружа Ђуретић, Ранко Поповић, Светозар Улићевић, Драго Ражнатовић, Анастасија Дамјановић, Снежана Калуђеровић, Радуле Ракоњац, Драгана Матановић, Немања Радовић, Марко Вучковић, Рајка Пантовић, Сандра Поповић, Симон Поповић, Милош Кликовац, Небојша Никчевић, Маја Пиперовић, Никола Ајковић, Михаило Ћетковић, Живко Поповић, Крстиња Мирановић, Данило Пајовић, Лазар Ђурановић и Саша Добровић. 

Листу "Алекса Бечић - Идемо људи-Идемо Зета - Демократе" предводи Лука Крстовић, а поред њега на листи су: Лука Крстовић, Новица Пејовић, Ана Бечић, Милан Дракић, Никола Рајовић, Душан Калуђеровић,, Александра Петричевић, Младен Ноковић, Миодраг Стијеповић, Јадранка Рогановић, Марко Вукчевић, Александар Бабовић, Миодраг Шановић, Славица Каварић, Ратосав Трипуновић, Митар Дабановић, Ивана Чабаркапа, Миленко Рогановић, Илијана Маџаровић, Дубравка Кукуличић, Слободан Ноковић, Зарија Ковачевић, Маја Грдинић, Милутин Рајовић, Душан Кажић, Лидија Трипуновић, Милош Филиповић, Видо Шоћ, Ранко Бечић, Радмила Поповић, Јанко Крстовић и Вељко Ђуровић. 

На листа “Права ствар, Коалиција Доказано за Зету – ДПС, СДП, СД“ носилац је Ратко Стијеповић, а поред њега су: Тања Стајовић, Перица Мараш,Дејан Башановић, Предраг Анђушић, Мирослав Бољевић
Лука Мараш, Драгица Добровић, Александар Ђуретић, Небојша Матовић, Ратко Вујачић, Анђела Стајовић, Драган Маровић, Марко Крачковић, Милош Вујачић, Ана Стијеповић, Радојица Мараш, Драгољуб Д. Шушкавчевић, Никола Становић, Милена Ђуровић, Маринко Бурзан, Ивана Мијовић, Предраг Шановић,  Ратко Орландић, Ана Добровић, Миодраг Дапчевић, Дражен Радичевић, Сања Калуђеровић, Десанка Радовић, Мирјана Кукуличић, Марјан Каварић и Душан Радоњић. 

Носитељка листе "Темељно за Зету- Социјалистичка народна партија" је Слађана Калуђеровић. На листи су и Славко Вукчевић, Вељко Пешукић, Лидија Панић, Данило Кликовац, Неђељко Бечић, Тина Вулетић, Саша Лукачевић, Божидар Пејовић, Јелена Мијовић. Младен Вукотић, Ранко Пејковић, Кристина Башановић, Данко Вучковић, Данијела Раичевић,  Ђурађ Дабановић, Наташа Ана Кликовац, Дражен Кукуличић, Душко Радиновић, Валентина Пеличић, Милош Раичевић, Лука Марковић, Андријана Калуђеровић, Неђељко Поповић, Стефан Вукчевић, Зорана Пејковић, Владан Пешукић, Ива Дабановић, Драган Марковић, Нина Кукуличић, Андрија Кркотић и Жељка Ђуровић. 

КОЛАШИН

На локалним изборима у Колашину, заказаним за 23. октобар, за 31 одборничко мјесто бориће се седам изборних листа.

На челу листе "Може Колашин, може Црна Гора-др Дритан Абазовић-Грађански покрет УРА и слободни грађани“ налази се Мијо Влаховић. Изборну листу чине: Миодраг Влаховић, Жељка Вуксановић, Младен Булатовић, Немања Булатовић, Ратко Чогурић, Рајко Радовић, Драгана Поповић, Ива Весковић, Ибраим Џезаир – Ђеско, Младен Чогурић, Јелена Ракочевић, Александар Вукајловић, Слађана Дожић, Славка Влаховић, Ненад Дожић, Радован Влаховић, Верица Аничић, Радосав Шћепановић, Деса Марковић, Славко Базовић, Маринко Марковић, Предраг Меденица,  Радмила Влаховић, Бојан Вешовић, Милана Шћепановић и Јован Поповић.

Демократски фронт (ДФ) предао је изборну листу за локалне изборе у Колашину 23. октобра, а носилац је Василије Булатовић. На листи су: Василије Булатовић, Анђела Вуковић, Милош Пековић, Небојша Бојић, Зоран Ђуришић, Бојана Булатовић, Радован Пулетић, Жељко Вукићевић, Веселин Миладиновић, Јелена Јанковић, Предраг Влаховић, Радоман Анђелић, Силва Краљ, Веселин Тодоровић, Никола Баковић, Јелена Живковић, Павле Булатовић, Миодраг Абрамовић, Тамара Булатовић, Милан Меденица, Дражен Тодоровић, Давор Дуловић, Нађа Булатовић, Драган Шћепановић, Милија Вујисић, Милутин Булатовић, Душко Булатовић, Драгана Шћепановић, Дмитар Булатовић, Анђела Влаховић и Милош Петрић.

Покрет Европа сад! предао је одборничку листу за Колашин чији је носилац Василије Ивановић. На листи кандидата за одборнике у Колашину поред њега су: Зорица Милашиновић, Бранислав Јекнић, Бошко Тодоровић, Миличко Булатовић, Сања Стевановић, Борислав Жугић, Нада Селић, Бранка Ракетић, Милован Влаховић, Милош Шћепановић, Дејан Булатовић, Мирослав Бјелић, Владо Шуковић, Милица Перишић, Дражен Шћепановић, Срећко Ракочевић, Анђела Спалевић, Милош Дуловић, Драган Булатовић, Тијана Меденица, Анђела Новићевић, Алекса Чогурић, Ксенија Палевић, Саша Дуловић, Предраг Пулетић, Миле Главичанин, Сузана Радоњић, Небојша Радовић,Тина Ракочевић и Тијана Ђиновић. 

Покрет ‘’Заједно ГРАДимо Колашин’’ предао је листу за изборе у Колашину који поред политичких партија ДПС-СДП-СД окупља и грађане, нестраначке личности. На листи се налази 31 кандидат за одборнике: Марта Шћепановић, Бојан Зековић, Балша Цветковић, Бојан Деспотовић, Миливоје Булатовић, Душко Шћепановић, Иван Грдинић, Јелена Зиндовић, Матија Булатовић, Горан Ракочевић, Александар Влаховић, Аница Мијатовић, Владан Булатовић, Душица Баковић, Бојан Кубуровић, Ива Симоновић, Петар Лакићевић, Манојло Влаховић, Божидар Пижурица, Милица Шћепановић, Есад Исламбашић, Марко Грујић, Мирко Јекнић, Бојана Лакићевић, Дарко Поповић, Ивана Булатовић, Александар Влаховић, Никола Анђелић, Тања Аџић, Бранко Ракочевић и Златко Јовановић.

Група бирача "За наш Колашин Момчило Вукчевић" (ГБ)",  наступиће са Момчилом Вукчевићем на челу. На изборној листи ГБ су сљедећи кандидати: Момчило Вукчевић, Вељо Јовановић, Немања Булатовић, Тамара Ивановић, Момчило Булатовић, Радомир Булатовић, Весо Ђокић, Госпава Вујисић, Милидраг Булатовић, Жељко Дармановић, Раде Радовић, Наташа Шуковић, Марко Булатовић, Миле Шуковић, Љубомир Чарапић, Наташа Багаш, Будимир Томић, Дражен Милошевић, Марија Вујисић, Нина Булатовић, Дејан Дуловић, Славко Тошковић, Раденко Ракочевић, Зорица Булатовић, Лука Јанковић, Милан Ђокић, Милинко Луковац, Бојана Ракочевић, Драгана Лабовић, Драго Влаховић и Вуксан Поповић.

На изборној листи коалиције “Владимир Мартиновић - Идемо људи - Демократе - Уједињена Црна Гора” су сљедећи кандидати Владимир Мартиновић, Зорана Бакић, Вукоман Којовић, Жељко Пејовић, Душан Шуковић, Владан Ракочевић, Ивана Грујић, Вук Вуковић, Марија Кованић, Предраг Голубовић, Бојан Меденица, Наташа Пековић, Александар Милошевић, Божидар Булатовић, Ивица Шћекић, Андријана Јелић, Милош Вуковић, Бранко Пејовић, Стојан Булатовић, Ања Вукићевић, Јовица Меденица, Милисав Живковић, Матија Краљ, Марија Дуловић, Марко Булатовић, Милена Дожић, Предраг Бојић, Роса Булатовић, Милан Бијелић, Новица Драгојевић и Петко Бакић.

На листи "СНП - Темељно за Колашин"  су Зоран Кујовић, Миодраг Мики Булатовић, Бојана Трипковић, Бошко Шуковић, Јелка Грујић, Раде Ћетковић,Саша Дрљевић, Милош Булатовић, Марија Булатовић, Владо Шћепановић, Милорад Мујович, Ранко Мучалица, Слађана Симовић, Веселин Булатовић, Мијодраг Поповић, Снежана Чогурић, Марко Јекнић, Соња Булатовић, Богдан Булатовић, Велимир Марковић, Јелица Машковић, Батрић Ракочевић, Томислав Вилотијевић, Љубомир Лазовић, Милица Перовић, Сретен Бојић, Михаило Зеко Булатовић, Радослав Рајо Ђукић, Радојка Влаховић, Владислав Меденица и Момчило Влаховић. 

ПОДГОРИЦА

За локалне изборе у Подгорици 23. октобра пријавило се девет листа. Право гласа половином августа имало је 143.307 бирача.

У Скупштини Главног града има 58 одборничких мјеста.

Демократски фронт - "За будућност Подгорице" предао је одборничку листу на челу са носиоцем Јеленом Боровинић Бојовић. У коалицији су Нова српска демократија, Демократска народна партија, Покрет за промјене, Права Црна Гора, Слободна Црна Гора и Југословенска комунистичка партија.

На листи су 58 кандидата за будући сазив Скупштине Главног града: Митар Шушић, Аника Бајић, Андрија Бабовић, Владислав Дајковић, Стефан Вешовић, Сања Kркељић, Младен Јовановић, Зоран Лакушић, Горан Милић, Горан Шћепановић, Бобан Радевић, Бранко Ђуровић, Сара Ђуришић, Максим Чађеновић, Дубравка Ракочевић, Вук Жижић, Вања Пoповић, Наташа Прелевић, Иван Милић, Миљан Мујичић, Немања Баошић, Биљана Генић, Јелена Милошевић, Ана Дујовић, Зоран Ушћмулић, Раде Дабетић, Здравко Војиновић, ђорђије Андрић, Марко Михаиловић, Марија Маровић, Марина Тодоровић, Владимир Булатовић, Александар Секулић, Ранко Милић, Бобан Станишић, Данило Вукчевуић, Милан Добровић, Васко Марковић, Саша Букилић, Будимир Видаковић, Миљан Ивановић, Мило Поповић, Николина Маровић, Никола Јанковић, Саво Вујисић, Миланка Труифуновић, Немања Стаматовић, Анђела Kоћало, Марко Живковић, Мирјана Дајковић, Рајко Радошевић, Славен Шестовић, Милорад Зејак, Игор Чађеновић, Лазар Лаличић, Младен Ушћмулић и Радош Зечевић.

Према редосљеду на листи, кандидати за одборнике у подгоричком парламенту Покрета „Сви за наш ГРАД – др Иван Вуковић" су: Иван Вуковић, Часлав Вешовић, Данка Kовинић, Нермин Абдић, Будимир Мугоша, Милица Лекић, Зоја Бојанић Лаловић, Никола Ракочевић, Бранислав Брано Милачић, Андрија Чађеновић, Слађана Вујачић, Един Тузовић, Милош Вукчевић, Милош Машковић, Жаклина Оштир,Милош Николић, Kсенија Аранитовић, Александар Саша Зековић, Јована Дробњак, Михаило Анђушић, Маја Мирочевић Ротоло, Шукрија Жути Серхатлић, Андрија Kликовац, Стефан Ћулафић, Александра Деспотовић, Драшко Вучинић, Тијана Ћулафић, Владан Арсовић, Мирза Мулешковић Милош Ђуричковић, Наташа Вучинић, Игор Радусиновић, Менсур Шаљај, Тијана Видаковић, Саша Мијовић, Решад Шаботић, Љиљана Рацковић, Миљан Јоксимовић, Иван Вујовић, Јанко Жујовић, Маша Штурановић, Сенад Гачевић, Азедина Аџовић-Шкријељ, Лука Гајовић, Нела Татар, Стефан Шапоњић, Дејан Асановић, Нина Перуновић, Борис Брновић, Иван Марковић, Адел Омергић, Маша Вучинић, Борис Вуковић, Лука Павићевић, Милена Јововић, Стефан Милоњић, Милица Милачић и Ђорђе Сухих

На челу листе Алекса Бечић - Демократе - Уједињена Црна Гора – Демос – „Идемо људи" је Данило Шарановић.

Kандидати за одборнике су: Данило Шарановић, Данило Јокић, Зденка Поповић, Бранко Вуковић, Александар Божовић, Миљана Kићовић, Драшко Бољевић, Жељко Фуртула, Митар Вуковић, Џенан Kолић, Љиљана Мараш, Бранко Kовачевић, Никола Kажић, Бошко Kовачевић, Марија Павићевић, Дејан Распоповић,Миливоје Брковић, Милутин Kусовац, Иван Брновић, Љубица Симоновић, Тања Џанкић, Млађан Обрадовић, Ивана Бојовић, Милош Адамовић, Милка Милисављевић, Срђан Вујовић, Драган Нешовић,Игор Марковић, Иван Марковић, Марица Булатовић, Радоица Ивановић, Ивана Kликовац, Роберта Цамај, Милија Мимовић, Емир Сијарић, Борка Булатовић, Милинко Михаиловић,  Андреа Поповић, Вукашин Стаматовић, Веселин Шћепановић, Митар Пауновић, Ново Булатовић, Предраг Радоњић, Данка Драговић, Мирко Дракуловић, Сања Станишић, Србољуб Ђорђевић, Слободан Трипковић, Анђела Kликовац, Ана Лазовић Оташевић, Иван Kовачевић, Василије Шћекић, Драгољуб Видић, Оливера Војводић, Милета - Марко Ивановић, Велизар Kалуђеровић, Невен Гошовић и Борис Богдановић.

На челу листе Преокрет налази се Срђан Перић.

Листу чине: Срђан Перић, Радмила Милошевић, Мирза Kрнић, Светлана Дукић, Матија Милачић, Радован Средановић, Вања Kовачевић, Снежана Драгићевић, Милутин Батуран, Илија Вуксановић, Веселинка Беатовић, Љубомир Kоматина, Дејан Перовић, Миодраг Илић, Душица Kривокапић, Анес Бериша, Маша Стојановић, Драган Вукчевић, Филип Пејовић и Марко Вујовић.

Покрет Европа сад предао је одборничку листу за локалне изборе у Подгорици чији носилац је један од лидера Покрета Јаков Милатовић.

Одборничку листу чине и: Оливера Ињац, Филип Ивановић, Василије Чарапић, Андреј Миловић, Маида Шукурица Горчевић, Борис Пејовић, Тихомир Драгаш, Филип Радуловић, Анђела Јакшић Стојановић, Војислав Шимун, Ана Ђелевић, Денис Хот, Бранислав Радичевић, Бранка Марковић, Јевросима Пејовић, Тамара Росандић, Петра Здравковић, Драгутин Вучинић, Нађа Љиљанић, Јасна Јовановић, Милош Пижурица, Анђела Мићовић, Ранка Оташевић, Драган Радовић, Бојана Савић, Драган Чабаркапа, Никола Радуловић, Тамара Тапушковић, Анђела Булатовић, Драгић Марковић, Иван Маретић, Балша Шпадијер, Здравко Kовачевић, Нина Стругар, Никола Бурзан, Смиљка Вукчевић, Бојан Поповић, Владан Шуковић, Марија Пејовић, Никола Мижуновић, Александар Лековић, Милош Kрстовић, Ана Дуловић, Ивана Љумовић, Здравко Томић, Предраг Шћепановић, Ивана Ненезић, Емил Османовић, Филип Бољевић, Лина Лакић, Борис Дабановић, Ирена Вућић Поповић, Драгана Секулић, Сања Поповић, Олга Ровчанин, Иван Kонатар и Сара Живковић.

Kоалиција подгоричког одбора Грађанског покрета УРА, Савеза грађана ЦИВИС и Албанске алтернативе – Може Подгорица, може Црна Гора предала је своју изборну листу на чијем челу се налази Лука Ракчевић.

Изборну листу коалиције УРА-ЦИВИС-Албанска алтернатива у Подгорици чине: Лука Ракчевић, Милена Вуковић Секуловић, Маја Вучелић, Еско Муратовић, Агрон М. Цамај, Милета Радованић, Аида Батиловић, Миодраг Ђурановић, Милош Драшковић, Дарко Пижурица, Нада Муратовић, Стефан Вукмановић, Далибор Вуксановић, Тигран Добрашиновић, Марко Јоветић, Ива Вучинић, Слободан Савовић, Неџад Османагић, Драган Чађеновић, Муневера Вучековић, Дејан Kастратовић, Лазар Мирановић, Енес Зајмовић, Данијела Бушковић, Сеад Мандић, Горан Лаковић, Милаш Миличић, Александра Гардашевић Славуљица, Радован Брацановић, Самир Шаховић, Милица Пелевић, Адмир Биорац, Небојша Андрејевић, Милош Радуновић, Михаило Ћупић, Нели Ал Махмуд, Денис Лукач, Срђан Мугоша, Здравко Блечић, Тамара Гачевић, Ивана Рајић, Владимир Мартиновић, Лука Вукотић, Александра Шећекић Бољевић, Милутин Машковић, Kесецх Адам Секуловић, Игор Вујачић, Мерима Kајабаговић, Милица Дедић, Схтјëфен Гјонај, Срећко Рашовић, Kемал Грбовић, Елдин Добраџић, Видоје Петричић, Валерија Савељић, Зоран Микић, Ана Новаковић Ђуровић и Милош Kонатар.

Социјалистичка народна партија (СНП) предала је одборничку листу за локалне изборе у Главном граду, под слоганом "СНП – Темељно за Подгорицу – мр Небојша Вуксановић".

Одборничку листу чине: Небојша Вуксановић, Богдан Божовић, Марија Радиновић, Марко Kовач, Зоран Терзић, Милица Раденовић, Маринко Пауновић, Андреј Распоповић, Марина Шљиванчанин, Горан Мариновић, Марко Ивановић, Радмила Чагоровић, Дејан Мештер, Игор Булатовић, Зорица улатовић, Вук Новаковић, Марко Радовић, Љиљана Лутовац, Мирослав Цимбаљевић, Милосав Божовић, Маша Стевовић, Јован Нововић, Радуле Бабовић, Сандра Аџић, Горан Радевић, Гавро Голубовић, Јелена Лазовић, Мухамед Бектешевић, Ананије Џанкић, Зорица Вујадиновић, Божидар Милић, Немања Шћепановић, Сенка Мијовић, Новак Рашовић, Зоран Стешевић, Ана Павићевић, Зоран Мариновић, Иван Прелевић, Миња Деспотовић, Миомир Станисавић, Митар Златичанин, Ива Глобаревић, Миладин Николић, Алекса Бајовић, Вера Ивановић, Дејан Милачић, Вук Станишић, Тамара Вујошевић, Димитрије Ђурић, Зоран Јовановић, Душанка Челебић, Веско Влаховић, Марко Секулић, Љиљана Вујовић Kодер Будислав Булатовић, Дражен Брновић, Сузана Радуловић и Драган Ивановић.

Градској изборној комисији Подгорице поднијета је Светосавска Српска листа – Саберимо се за Немањин град – мр Мирко Рмандић.

Kандидати за одборике су: Мирко Рмандић, Радуле Бојовић, Милорад Рашовић, Војка Поповић, Тодор Томашевић, Милован Мрдак, Мијајло Жижић, Драгана Шуковић, Никола Бошковић, Веселин Лакушић, Вања Радмановић, Никола Марковић, Обрад Шћепановић, Петар Ђачић, Валентина Ракочевић, Жељко Лакушић, Драго Kнежевић, Милорад Суботић, Лејла Ступар, Ивица Радмановић, Бориша Шћепановић, Ранко Лакушић, Радислав Ђуровић, Роса Радмановић, Витомир Спалевић, Далибор Живковић, Ратко Вуксановић, Милица Милачић, Мирко Николић, Бојана Томашевић, Слобо Ракочевић, Тања Милачић, Немања Лакушић, Јелена Божовић, Маша Милачић, Даринка Лакушић, Милутин Ђерковић, Дражен Ракочевић, Александар Живковић, Миодраг Ракочевић и Предраг Рмандић.

Странка црногорских Муслимана предала је листу кандидата за одборнике на подгоричим изборима.

На челу се налази Kадрија Kурпејовић. Слиједе Јасмина Серхатлић, Авдо Зељо Муратовић, Самир Хаџић, Аниса Шаховић, Омер Kолјеновић, Елза Талевић, Елфија Муратовић, Харис Адровић, Емина Скендеровић, Ибро Пуповић, Мирза Лединић, Аиша Луцевић, Мунир Никочевић, Емина Kошута, Сенихадин Скендеровић, Армин Kољеновић, Илхан Kурпејовић, Фата Талевић, Фатима Kурпејовић и Хазбија Скендеровић.

ПЉЕВЉА

Одборничке листе за локалне изборе у Пљевљима предало је шест коалиција и партија.

Пљеваљски парламент броји 34 одборничка мјеста.

Покрет Европа сад! предао је одборничку листу за предстојеће локалне изборе у Пљевљима, а носилац листе ће бити Дане Марковић.

На листи се налазе имена 32 кандидата: Дане Марковић, Аничић Владан, Росић Тамара, Дробњак Миломир, Марковић Николета, Жарко Пејатовић, Андесилић Радоман, Тешовић Милијана, Владимир Ђуковић, Терзић Марко, Томчић Јелена, Газдић Дарко, Вахид Kавазовић, Љиљана Ђондовић, Голуб Пуповић, Саша Бјековић, Тешовић Тамара, Милан Гвозденовић, Никола Пејовић, Радмила Ровчанин, Миљан Зечевић, Јестровић Дејан, Марина Вранеш, Мирослав Ђуришић, Бранислав Фуртула, Ивана Соковић, Марко Ровчанин, Александар Бјековић, Снежана Ђуришић, Мирко Стојкановић, Јовица Тањевић, правник, Веселин Дромњак.

Општинској изборној комисији одборничку листу за предстојеће локалне изборе у Пљевљима, заказане за 23. октобар, предали су чланови коалиције ДПС, БС, СД, СДП.

На челу одборничке листе "Права ствар, Kоалиција Да побиједе Пљевља – ДПС, БС, СД, СДП" налази се Kовачевић Рајко. Kандидати за одборнике су: Живковић Данијел, Сокић Драгиша, Струјић Амра, Харбић Ермин, Јечменица Саша, Јелић Жељко, Драгашевић Тања, Тошић Марко, Салиховић Емина, Јовић Ана, Хаџиосмановић Сабрина, Поповић Абела, Џарић Раденко, Биџан Емир, Алаваћ Харис, Kривокапић Јована, Брахић Амина, Рубежић Небојша, Челебић Јасмин, Бамбур Амер, Остојић Раденко, Kордић Еди, Оташевић Олгица, Јеловац Милош, Терзић Драган, Додеровић Предраг, Стевановић Kристина, Рондовић Веселин, Машковић Зорана, Бељкаш Радош, Скорупан Мухамед, Бобић Огњен и Соковић Андела.

Kоалиција „Демократски фронт – За будућност Пљеваља – Милан Лекић“ предала је Општинској изборној комисији преко 2600 потписа подршке грађана Пљеваља!

На листи се налазе: Милан Лекић, Дарио Вранеш, Слободан Радовић, Татјана Чавић, Бојан Струњаш, Драгиша Kљајевић, Божидар Јеловац, Ана Јовић, Петар Џарић, Марко Потпарић, Снежана Мацановић, Радоица Цвијовић, Драшко Пивљанин, Вујо Грбовић, Милица ондовић, Марко Гачевић, Данко Шаранчић, Мирослав Газдић, Тијана Лаковић, Дарко Гачевић, Јаков Драгаш, Љубиша Kолџић, Јелена Безаревић, Игор Kрвавац, Јелена Kљајевић, Слађана Дачевић, Тијана Вемић, Ивана Ајдуковић, Горан Лаковић, Богић Гогић, Виолета Лаковић Јовановић, Предраг Цвијовић и Раденко Лацмановић.

Kоалициона изборна листа Никола Ровчанин – ИДЕМО ЉУДИ! – ДЕМОKРАТЕ-ПОKРЕТ ЗА ПЉЕВЉА-УЈЕДИЊЕНА ЦРНА ГОРА предала је изборну листу ОИK у Пљевљима.

Kандидати на изборној листи коалиције су Никола Ровчанин, Вела Мићковић, Новица Станић, Милојица Тешовић, Бојан Kрвавац, Душан Јањушевић, Сања Ђондовић, Мирослав Анђелић, Божица Грујичић, Драган Лековић, Божидар Бајић, Душко Рондивић, Жарко Шљукић, Игор Јоксовић, Јована Тошић, Милутин Петровић, Михаило Потпара, Миљан Ровчанин, Милица Секулић, Иван Чавић, Никола Јашовић, Владе Дамјановић, Ален Штулић, Милица Kовачевић, Васо Ђондовић, Ана Досковић,Веско Kрвавац, Ранко Јашовић, Јован Радошевић, Горан Марић, Бранкица Соковић, Игор Пурић, Маријана Стијеповић и Дејана Петрић. 

Kоалиција СНП-УРА "Темељ за боља Пљевља“ предала је одборничку листу.

Kоалициону одборничку листу чине: Саша Грбовић, Идрис Нидал, Пејовић Ратко, Цмиљанић Тамара, Бошњак Веселин, Гогић Милован Ђедо, Војиновић Радивоје, Наташа Бајић,Остојић Раде, Делић Маида, Ђуковић Никола, Шљукић Зоран, Гвозденовић Славољуб, Даниловић Олга, Миличић Василије, Гогић Мирослав, Смоловић Срђан, Стевановић Марко, Kадић Алем, Kрсмановић Анка, Јурић Дијана, Госпић Горан, Kовачевић Лука, Брајковић Бојана, Kљајевић Велибор, Палибрк Дарко, Шљиванчанин Тања, Миликић Данило, Горан Попадић, Остојић Милош, Тијана Дамјановић, Деспотовић Бојана, Прерадовић Снежана и Бујишић Милош. 

На челу листе "Странка правде и помирења - за будуће генерације" налази се Меско Ђурђевић.

На одборничкој листи налазе се и Мирсад Кријешторац,  Едина Муратовиц,  Ријад Мушовић, Ерна Алић,  Мирсад Ђурђевић, Сеад Зечевић,  Ремзија Демировић, Мулка Муратовиц,  Админ Челебић, Џанел Сердаревић и Лејла Лупић.  

ПЛУЖИНЕ

На изборима у Плужинама учествоваће пет листа.

Носилац изборне листе "Алекса Бечић - Демократе - ДСС - Идемо људи!" је Новица Гогић. Поред њега на листи су и: Веселин Ђођић, Драгана Лучић, Станија Додеровић, Никола Радојевић, Сузана Гутовић, Обрен Гојковић, Огњен Лучић, Драган Гломазић, Мирјана Аџић, Милојко Вуковић, Радосав Тијанић, Будимка Ћаласан, Предраг Апрцовић, Добривоје Недић, Милорад Осмајић, Чедомила Чавић, Жарко Ћаласан, Давид Делић, Драган Туфегџић, Јелена Гломазић, Симо Гутовић, Драган Чавић, Милева Гаговић, Илија Гутовић, Бранка Аџић, Данило Лучић, Радован Вуковић, Ангелина Тијанић, и Спасоје Лучић.

Изборну листу УРА у Плужинама чине Наталија Добриловић Дондић, Бранко Пејовић, Мирко Вуковић, Дарко Гломазић, Снежана Маловић, Зоран Живковић, Томислав Мазић, Вељко Радовић, Јелена Пејовић, Гаврило Додеровић, Миомир Ћаласан, Гроздана Дондић, Милутин Зеле Благојевић, Жељко Добриловић, Димитрије Пејовић, Радомилка Кулић, Радосав Радоичић, Бојан Дондић, Радован Радовић, Аница Малович, Гојко Бакрач, Станко Пејовић, Миленко Шкулетић, Милица Пејовић, Божидар Тодоровић и Драги Маловић.

Изборну листу “ПРАВА СТВАР, Коалиција Напредак за Плужине / ДПС, СД” чине: Ружић Драган, Варезић Милан, Милић Слађана, Осмајић Лазар, Маројевић Владимир, Шимун Владимир, Ружић Милан, Васовић Марија, Бакрач Јелица, Кулић Даринка, Ружић Ана, Осмајић Веселин, Благојевић Ристо, Крунић Владимир, Бакрач М.Веселин, Крунић Вера, Кецојевић Жељко, Бакрач Љ.Веселин, Кулић Милош, Бакрач Даринка, Гломазић Сенка, Ћаласан Чедо, Радовић Рајка, Крунић Сретен, Аџић Веселин, Тодоровић Спасоје, Муминовић Лазар, Шашовић Милорад, Павић Добрило и Ђуровић Ранко.

Носилац листе СНП-а „Плужине знају зашто“ је Слободан Делић.  Поред њега ту су и: Мијушко Бајагић, Ружица Лубурић, Петар Митрић, Иван Додеровић,  Блаженка Мићановић, Стеван Богдановић, Вељко Бакрач, Јована Кулић, Десимир Бошњак, Радомир Миго Мирковић, Јованка Јововић, Саша Апрцовић, Вукашин Тадић, Снежана Грубач, Зоран Додеровић, Вусан Горановић, Јелена Кандић, Никола Цицмил, Милоорад Дубљевић, Нада Цицмил, Дарко Бојат, Рајко Лубурић, Милена Бујишић, Божидар Кнежевић, Јаков Јоканоивћ, Виолета Дондић, Соња Цицмил, Милорад Ђођић и Новица Аџић.

На листи „За будућност Пиве-ДФ“ први је Зоран Благојевић, слиједе Рада Аџић, Никола Голубовић, Бојан Кнежевић, Драгољуб Бакрач, Бранко Огњеновић, Владан Блечић, Аница Кнежевић, Сава Туфегџић, Слађана Јововић, Нина Аџић, Мирчета Кецојевић, Слободан Карбасил, Снежана Т.Јововић, Мијајло Васовић, Велимир Радовић, Љубица Н.Јововић, Радован Апрцовић, Васиљ Дурутовић, Драгана Благојевић, Илија Бајовић, Бојана Јоковић, Милорад Тијанић, Дара Лучић, Марко Сукновић, Милица Радовић, Зоран Јокановић, Станојка Туфегџић, Драган Тадић и Радомир Мандић. 

ПЛАВ

На локалним изборима у Плаву, који су заказани за 23. октобар седам листа бориће се за 31 одборничко мјесто. 

Милун Зоговић је На челу листе ДФ - ЗА НАШУ БУДУЋНОСТ.

На листи кандидата за одборнике налазе се Милун Зоговић, Игор Прашчевић, Виолета Рајковић, Дамјан Оташевић, Синиша Раденовић, Бранко Плавшић, Рајка Кнежевић-Божовић, Предраг Крдзић, Ђуричанин Здравко, Борис Турковић, Никола Гарчевић, Светлана Вучетић, Драган Гарчевић, Милош Грозданић, Радоња Марковић, Николина Миловић Маринко Бошковић ,Радоје Савић, Богољуб Коматина, Андјела Рајковић, Милоња Грозданић,Гордана Арсенијевић, Сава Оташевић, Катић Јанко, Бојан Синановић, Лазар Поповић, Мирослав Прашчевић, Радмила Миловић, Лазар Лабовић, Ранко Ђуричанин и Снежана Раденовић.

Носилац листе   "Заједно побједнички за Плав" налази се Нихад Цановић, актуелни предсједник ове општине и члан предсједништва СД.

На листи се, осим носиоца, налазе: Фазлија Крцић, Сулејман Дешић, Хуријета Пејциновић, Владимир Кнежевић, Ален Балић, Др Алмир Аксалиц, Др Мерида Мехмедовић, Фарук Шабовић, Ервин Тошић, Сеад Јасавић, Јелена Оташевић, Адил Миљуш, Братислав Оташевић, Емро Фератовић, Аида Колашинац, Амила Пуповић, Един Мусић, Мирсад Лалић, Адела Шаботић, Ријад Маркишић, Сехад Гутић, Селма Шаркиновић, Ернад Башић, Денис Нековић, Ирма Талевић, Сафет Цириковић, Амира Рековић – Хот, Муамера Којић, Самира Цановић и др Сафет Љешњанин.

Покрет  Европа сад  самостално ће наступути на изборима у Плаву.

Носилац листе је Армен Шеховић, а на листи су и Борис Дашић, Хари Мулић,Марина Лутовац, Драгомир Марковић, Хако Мусић, Миодраг Лалевић, Мерима Шеховић, Спасоје Живаљевић, Јордан Николов , Халид Мусић, Мирјана Нововић, Жељко Јашовић,Џемајл Мујовић, Младен Нововић, Маријана Дашић, Адем Шеховић, Радош Лалевић, Митко Николов, Нела Шеховић, Александар Пешић, Раде Ђуричанин, Ирфан Кастрат и Бранка Пешић.

Бошњачка странка (БС) Исправно за Плав саопштила је да је предала одборничку листу за локалне изборе у Плаву, заказане за 23. октобар.

Листу предводи Кемал Пуришић, предсједник Општинског одбора БС Плав. Изборна листа Општинског одбора Бошњачке странке Плав за локалне изборе: Кемал Пуришић, Дамир Гутић, Ерзана Реџематовић, Бејто Шахмановић, Бесим Мусић, Мирза Медуњанин, Сабина Колашинац, Миралем Реџепагић, Садам Луковић, Фуад Фератовић, Минела Маркишић, Адмир Шахмановић, Ервин Кандић, Селмир Пуришић, Амра Фератовић, Расим Османчевић, Мердин Пуришић, Асмир Пуповић, Јасмина Цикотић, Ирфан Реџепагић, Елмира Реџематовић- Цановић, Исмаил Гутић, Рамиза Пуповић, Мирза Цецуњанин, Семир Цановић, Семра Реџић, Бесим Гутић, Елвиса Тошић, Мелин Јададић, Енес Луковић, Џевад Крцић.

На челу листе "Може Плав! Може Црна Гора! ГП УРА – АА" је Есад Бајрактаревић.

Изборну листу чине Есад Бајрактаревић, Харис Шахмановић, Ибер Хоти, Андријана Кнежевић, Хакија Јасавић, Адис Крцић, Русмир Бајрактаревић, Калтрина Хоти, Едита Мркулић, Сајма Пуришић, Алмир Јасавић, Омер Реџепагић, Бетина Хаxхај, Семир Мусић, Рашит Марковић, Хамид Цецуњанин, Џенета Бајрактаревић, Елмина Шахмановић, Xхевдет Синангјока, Аделиса Шаркиновић, Ален Луковић, Енко Руговац, Алмедина Колашинац, Арбен Хаџовић, Наташа Кнежевић, Мухамед Руговац, Мирзана Маркишић, Сирхан Мркулић, Шериф Вучетовић, Фикрет Пуришић, Адис Тошић.

ОО СНП Плав предао изборну листу за предстојеће локалне изборе у том граду, под слоганом "СНП – Темељно за Плав“. Носилац листе је Ранко Стијовић, а остали кандидати су: Андријана Рајковић,  Велибор Дашић, Виолета Прашчевић,  Зорица Мартић, Јован Грозданић, Ана Лончаревић, Јана Миловић, Зоран Стешевић,  Веселинко Бјелановић, Бранко Миловић, Виолета Турковић, Марко Грозданић, Славољуб Бошковић, Радојко Ракуш,  Дражен Гарчевић, Раде Дашић, Радосава Стијовић, Страхиња Прашчевић, Борислав Грозданић и Никола Арсовић. 

На листи ЛДХ - ДСА су Мехмед Ђонбаљај, Гани Кукај, Насер Вучетај, Арбероре Ђонбаљај, Мустаф Целај, Ахмет Ђонбаљај, Сафет Хакај, Рилинда Ђонбаљај, Фирза Целај, Фламур Синанај, Арбер Ђонбаљај. 

РОЖАЈЕ

За локалне изборе у Рожајама 23. октобра пријавило се седам листа.

Изборну листу Дритан Абазовић-Може Рожаје! Може Црна Гора! – Грађански покрет УРА" чине Хусеин Љаић, Муамера Беба Дацић, Есад Сутовић, Хајрија Муковић, Асмир Бибић, Семир Хусић, Зенајда Љаић, Амел Аговиц, Ентс Мустафић,  Ирфан Муковић, Зилха Климента, Насуф Мујевић, Аднан Калач, Елдин Хусовић, Зејнепа Рамовић, Исмар Хонсић,  Низрета Калач, Заим Сутковић,  Сеад Нурковић, Ален Сахић, Санела Калач, Тодор Стрмбов, Недим Ибрахимовић, Енис Нурковић,  Хермина Шкријељ, Бајруш Фејзић, Елдин Ибрахимовић, Митхад Муковић, Амина Кардовић, Руждија Калач, Суад Хот,  Фатмир Муковић и Зумрета Нокић. 

На изборној листи "Странка правде и помирења – За будуће генерације – Сеид Хаџић“ налазе се Сеид Хаџић,  Хазбија Калач,  Исмет Пинџо Нурковић, Далила Нишић, Мехмед Калач, Арбен Јакупи, Седад Фетаховић, Зерина Кардовић, Садик Климента,  Реџеп Демић, Емин Халиловић,  Армина Курпејовић, Армин Демић, Сајмон Климента, Адмир Реброња, Амина Курбардовић, Енвер Муратовић, Ирфан Мурић, Салмедин Хот, Аиша Бошњак, Адмир Рамовић, Елма Џуџевић,  Ален Хуремовић, Емина Мурић, Енес Курбардовић, Санида Нурковић, Михад Куч, Сумеја Кујевић, Ервин Бошњак, Сара Ганић,  Армин Кардовић, Шејла Нишић, Амар Шутковић, Ервин Пепић. 

На челу листе "Европа сад! За Рожаје" је Семир Куртагић, а слиједе: Харис Демић, Бесида Тигањ, Амар Агић, Харис Мујевић, Албин Кардовић, Семир Бећирагић, Илда Калач, Алмин Аговић, Кадир Монић, Расид Бабић, Алмина Аговић, Армин Агић, Амер Калач,  Армин Личина, Јасмина Калач, Денис Фетаховић, Јасмин Мурић, Алма Куртагић, Харис Хасић, Ирфан Фелец, Амар Бећовић, Алмина Бабић, Мирсад Бучан, Белмин Куртагић, Елдин Калач, Семија Куртагић, Мерсудин Гусињац, Фарис Демић, Асмира Кардовић. 

Листу "Права ствар, коалиција за бољи живот Рожаја (коалициона изборна листа - Демократска партија социјалиста, Социјалдемократе, Социјалдемократска партија и Либерална партија) предводи Ибрахим-Цакан Бећирагић, а њу још чине: Ален Калач, Јасмин Бралић, Сениха Хаџић-Тахировић, Саит Калач, Елзана Куртагић, Есад Плунац, Рејхан Аговић, Енис Калач, Рифат Даутовић, Алдин Мурић, Сабина Ећо-Шкријељ,  Фахрудин Нурковић, Аделиса Фејзић, Јасмин Демић, Бећир Мурић, Сафет Тахировић, Ајла Хоџић, Мирза Нурковић, Недим Фелећ, Адела Куч-Халиловић, Нихад Мурић, Ибрахим Фазлић, Ердана Лубодер-Мурић, Нусрет Дедеић, Сајма Сутовић-Дураковић, Мерсудин Чоловић,Томислав Булатовић, Енида Хасовић, Дармин Ганић, Алмина Мурић, Аднан Пепић, Аиша Калач, Мехмед Хусовић. 

Изборну листу "Алекса Бечић - идемо људи- Демократе" чине: Сафет Калач, Дејан Конатар, Сеид Курпејовиц, Илда Шкријељ, Фаик Бибић, Алмер Кујевић, Нусрет Лубодер, Марија Гаровић, Исат Калач, Махмут Демић, Милан Гаровић, Елда Климента Ђозовић, Абаз Редзепагић, Анес Калач, Фикрет Грлић, Мелиха Шкријељ, Рефик Кардовић, Митхат Фејзић, Орхан Калач, Хермина Бибић, Енес Курпејовић, Драган Ђуровић, Раде Ђуровић, Елда Даутовиц, Ернес Аговић, Адмир Ђозовић, Муамера Хот, Веско Зекић, Мамера Дедеић, Радивоје Конатар, Суада Калач, Азем Кујевић, Ајла Калач, Кенан Лубодер. 

На изборној листи "Бошњачка странка исправно за Рожаје" налазе се: Ервин Ибрахимовић, Мирсад Нурковић,Алмир Авдић, Хајрија Калач, Харис Зејнелагић, Расим Халиловић, Едита Шахман, Сенад -Сека Хусовић, Ћамил Кујевић, Емина Хоџић, Салко Тахировић, Мерсудин Куч, Ирма Дацић, Надил Аземовић, Адмир Мурић, Едиб Шаљић, Зинета Џуџевић, Сабро Ибрахимовић, Асмир Кардовић, Омер Нурковић, Амина Даутовић, Фарук Даци, Вехбија Дедеић, Албина Фетаховић, Сеад Рамовић, Маида Куртагић, Ервин Калач, Анела Мујевић, Емина Куртагић-Кордић, Амин Нокић, Алдина Монић, Ермин Спахић, Харис Калач, Рахман Хусовић. 

Изборну листу "За будућност Рожаја ( коалициона изборна листа, Социјалистичка народна партија и Нова српска демократија)" чине: Анђела Белоица, Маринко Радевић, Исмет Аговић, Зорица Божовић, Горан Гаровић, Игор Белоица, Анкица Булатовић, Вукашин Зекић, Немања Булатовић, Зоран Булатовић , Анета Белоица, Милован Белоица, Будимир Булатовић, Жељко Магделинић, Горица Ђукић, Јанко Зекић, Ненад Булатовић, Радмила Ивановић, Славо Булатовић , Милорад Мијовић, Стојанка Зекић, Радош Магделинић, Снежана Ивановић, Иконија Магделинић. 

ТИВАТ

На локалним изборима у Тивту 23.октобра за власт ће се борити девет листа. 

Носилац Изборне листе “Ајмо за Тиват, ајмо за Боку” је Андрија Петковић, а поред њега на листи се налазе: Марија Маја Гиљача, Ивана Аранђус, Сандра Синдик, Дамир Николић, Дијана Петовић Бргуљан, Бранислав Бањо Матијевић, Ненад Костић, Слободан Марић, Иван Вуксановић, Мирела Штилет, Јасна Кијац, Јелена Квашчев, Катхрине Црвелин, Маринка Перовић, Андреј Павловић, Јанко Вучић, Иван Бошковић, Немања Дубравчевић, Сташа Ћеранић, Саша Марковић, Мирко Вулевић, Данијел Вуковић, Јелкица Петровић,Олга Ускоковић, Гордана Гоца Марковић, Долорес Пивић, Андрија Булајић, Дијана Синдик, Предраг Ковачевић, Ведран Божиновић, Игор Радошевић. 

Носилац листе коалиције “Арсенал за Тиват” је Будимир Цупара, а поред њега на листи се налазе: Јосип Николић, Милијана Дубак, Дарко Ботица, Јован Ђурђевац, Марко Цвијовић, Веселин Радуловић, Изабела Урошевић, Александар Саша Славковић,  Драгомир Гачевић, Ружица Ђукановић, Миленко Петковић, Асим Хоџић, Петар Ерцег, Тина Тескера,  Лудвиг Лукшић,  Паула Кнежевић, Гордан Крстовић, Веселин Кашћелан, Борис Цупара, Милка Митошевић, Радојица Миловић, Витомир Ћетковић,  Велимир Ђуровић,  Ранка Жарковић,  Марко Челановић,  Александар Максић,  Жељко Манојловић, Верица Стојковић, Топлица Величковић, Надежда Крстић, Ружа Петровић. 

Носилац изборне листе "Горан Божовић - часно и одговорно за бољи Тиват",је Мирко Ковачевић, а поред њега на листи се налазе: Горан Божовић, Миомир Абовић, Сања Вуковић, Бојана Ђуровић, Александар Драгојевић, Весна Барбић, Петар Билафер,Иво Пеан, Александар Филиповић, Валентина Божовић, Владимир Баук, Љубиша Мацановић,Наташа Фажо, Тамара Миловић, Андреа Триповић, Срећко Елказ, Вукашин Лакић, Тијана Драгојевић, Марио Куртин, Миле Албијанић, Слободан Перишић, Мишел Хорват, Душанка Рибица, Петрана Стојовић, Никола Страхиња, Катарина Рачета, Златко Шканата, Љубомир Туфић, Драгица Беба Богдановић, Саша Дубљевић, Андрија Рашица. 

Носилац листе коалиције "Народ побјеђује, Демократе, ДСС, Европа сад! За Тиват“ је Жељко Комненовић, а поред њега се на листи налазе: Владимир Арсић, Зорица Булатовић, Дејан Рисанчић, Нина Лакичевић, Горан Вујовић, Дејан Пипер, Синиша Самарџић, Тонћи Јановић, Нина Пуровић, Петар Самарџић, Дејан Кандић, Владо Бргуљан, Милан Ковачевић, Слађана Вуковић, Владимир Шпановић, Анкица Богдановић, Гојко Ивановић, Јована Потежица, Милисав Шћекић, Горчин Чворовић, Јелена Шћекић,Ђорђе Јовићевић, Милијана Савић, Срђан Крунић, Слободан Лакићевић, Владан Војводић, Зорана Јовановић, Вучета Станишић, Далибор Косовић, Владана Перовић и Михајло Даниловић. 

Кандидати на листи "За будућност Тивта и Боке - ДФ" су Миљан Марковић, Миланка Брајковић, Гиљача Саша, Манојловић Јован, Весна Бринић, Шовран Жељко, Клакор Предраг, Драган Булајић, Ђоко Вукмировић, Неда Косорић, Снежана Вукосавовић Новосел, Југослав Васић, Шљукић Часлав, Синиша Пуповић, Тијана Вуковић Бакрачевић, Сања Гавриловић, Василије Самарџић, Јована Кривокапић, Владо Пепић, Данило Брајковић, Одаловић Јелена, Гордана Јанковић, Николета Ракочевић, Краљ Лидија, Урош Арамбашић, Кадић Зоран, Ристовић Владимир, Илинка Ћулафић, Слађана Васић, Рончевић Мирослав, Миладин Марковић и Мирко Метикош. 

Кандидати Групе бирача “Кртољска листа - Сложно сви" су Јован Бринић, Илко Клакор, Дијана Ђиновић, Марко Микијељевић, Павле Костић, Никола Ђурђеновић, Тања Перичић, Бојан Франк, Милош Трипиновић, Кристина Малинић,  Марко Раутовић, Петар Дубравчевић, Срђан Ивошевић, Никола Петровић, Марта Чепић, Мирко Костић, Милица Катић,  Владо Терић, Марко Терић, Јелена Старчевић, Стефан Старчевић, Игор Кордић, Лука Томовић, Милица Ђиновић, Сања Ђуришић, Андреа Икер, Александар Дубравчевић, Давор Ђерасимовић, Весна Потпара, Радивоје Даниловић, Љубо Перовић и Ален Јокић. 

Изборну листу коалиције УРА-СНП "Темељ за Тиват" чине Љубомир Јовановић, Александар Давидовић, Милинко Паповић, Јасмина Косаћ, Оливера Мишковић Видојевић, Марјан Брчић, Небојша Малевић,Светозар Челановић, Давор Стојановић,  Ведран Гверовић, Љубиша Радовић, Нина Јовановић, Бошко Ракочевић, Крсто Самарџић, Марина Поповић, Марио Пенава, Анастасија Давидовић, Дарко Николић, Саша Булаић, Марија Јарић, Александар Ранчић, Душко Кораћ, Ања Стојановић, Јованка Делаћ, Јелена Раичевић, Лана Кленак, Јово Радоњић, Александар Чаловић, Балша Булатовић, Драган Марић и Јелена Поповић. 

На листи одборничких кандидата "ПРАВА СТВАР, За Тиват свих нас Коалиција Демократска партија социјалиста, Социјалдемократе, Социјалдемократска партија, Либерална партија" су Дубравка Никчевић, Слађана Божиновић, Јулија Самарџић, Здравко Митровић, Александар Ђуровић, Ватрослав Белан, Милош Попивода, Рената Бергам Грандис, Небојша Кашћелан, Тонино Фантић, Игор Петковић, Анета Ана Радмиловић, Жељко Томановић, Никола Дошљак, Бошко Петровић, Ана Ивановић, Ана Павићевић, Ћазим Лисичић, Вујадин Кривокапић, Ранко Бекоња, Никола Богдановић, Един Пуповић, Радојка Терић, Матија Грабић, Јасна Вујовић, Карла Матијевић, Никола Банићевић, Рахима Авдић, Драгана Ђукановић, Мирослав Синдик, Драган Костић и Бујар Гаши. 

На листи "ХГИ - Тиват - наше мјесто под сунцем" су Адријан Вуксановић, Илија Јановић, Сандра Крстовић, Ана Вуксановић, Мирјана Николић, Анто Перчин, Тања Грабић, Мато Крстовић, Ања Андрић, Ведран Николић, Младен Божиновић, Мирослав Франовић, Маријана Белан, Звонимир Дековић, Звонко Перушина, Елвис Бркан, Марија Голуб, Младен Перушина, Данијел Дадо Радошевић, Ива Петковић, Матеј Кнезовић, Давор Каштелановић, Дарија Жегура, Грација Шканата, Мирослав Синдик, Ана Ласић, Антон Стјепчевић, Соња Ивић, Златко Красан, Ненад Бркан, Дражен Перак и Валентина Андрић. 

ШАВНИК

На локалним изборима у Шавнику заказаним за 23. октобар за 30 одборничких мјеста бориће се три листе.  

На листи "Права ствар, Коалиција Настављамо домаћински”  су Југослав Јакић, Срећко Котлица, Сања Бушај, Влатко Вуковић, Велимир Шобић, Драга Перишић, Миленко Мијатовић, Брано Ђурђић, Надежда Котлица, Ратко Срдановић, Милорад Ашанин, Јелена Тодоровић, Томаш Чуровић, Дарко Радовић, Мирјана Кандић, Дарко Чуровић, Жарко Николић, Николија Ненезић, Миољуб Јакић, Вуко Ћетковић, Николина Јањић, Миливоје Пејановић, Милош Стриковић, Драгана Зарубица, Петар Чворовић, Раде Крсмановић, Александра Струњаш, Данило Томић, Слободан Ђурђић, Славица Мијатовић. 

Листу "Идемо људи - Демократе - Уједињена Црна Гора и "Европа сад" чине: Новица Крсмановић, Мркоје Луковац, Олга Радоњић, Момчило Крсмановић, Миљан Вујачић,  Данијела Бијелић, Ана Осмајић, Радивоје Вуковić, Ивона Ђоковић, Огњен Жугић, Вучина Луковац, Горан Бојовић, Миленко Божовић, Мирјана Кандић, Радован Вемић, Миља Рајковић, Милија Булатовић,  Радоје Шћепановић, Ковиљка Крсмановић, Срето Кандић, Мирослав Јањушевић, Милоња Тодоровић, Драган Булатови,  Радмила Бојовић, Зорица Вујачић,  Марија Истијановић, Славко Гломазић, Милун Булатовић, Драгић Бојовић и Милка Палија.

На листи "За будућност Шавника“ налазе се Гаврило Церовић, Бојан Јакић, Љубинка Осмалић, Вук Микић Недјељко Струњаш, Горан Кандић, Ранко Караџић, Милена Ашанин, Миливоје Ковијанић, Лека Зековић, Снежана Цупић, Милован Вилотијевић, Срђан Гашевић, Драган Крсмановић, Велимир Алексић, Анђела Ковачевић, Радовиљка Томић, Миљан Булатовић, Радуле Чворовић, Јасмина Перовић, Ивана Микић, Млађен Караџић, Иван Жугић, Дарко Јанковић, Дарко Караџић, Момир Шћепановић, Милица Митровић, Ана Бијелић, Љубомир Ћеранић и Милан Гломазић. 

 

Пратите нас на

Коментари 3

остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГ
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара.

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се