11. 05. 2013. 20:43 >> 20:43

SENZACIJA

Vigan šokirao Siti i osvojio trofej

Fudbal je ispisao još jednu fenomenalnu priču - Vigan, tim koji je pred ispadanjem u Premijer ligi, pobijedio je prebogati Siti sa 1:0 i to na najslađi mogući način, golom u 90. minutu i osvojio FA kup.Vigan je tako postao 43. klub kome je pripao pehar namijenjen pobjedniku najstarijeg fudbalskog takmičenja na planeti.

Siti je žestoko krenuo u meč, ali kako je vrijeme odmicalo, tim Roberta Martineza je polako uspostavljao ravnotežu. Međutim, u prvih pola sata nije bilo izrazitih šansi.

Do kraja poluvremena viđeni su solidni pokušaji Teveza, Nasrija i Klišija na jednoj, odnosno Mekmanamana na drugoj strani, ali promjene rezultata nije bilo.

Otvoreno se igralo i u drugom poluvremenu. Bliži postizanju gola bio je Vigan preko Malounija, koji je, slučajno, poslije prejakog centaršuta, pogodio prečku.

Šest minuta prije kraja regularnog dijela meča, Siti je ostao sa igračem manje, jer je isključen Pablo Zabaleta zbog prekršaja nad Mekmanamanom! I onda u 90. minutu Vigan je stigao do gola, koji je donio trofej.  Malouni je izveo korner, a rezervista Votson na prvoj stativi bio spretniji od čuvara Rodvela i uspio da pronađe put do mreže Harta.