Mina/rtcg.me [ Objavio: O.Z. ]

24. 08. 2016. 19:15 >> 19:00

BUDUĆNOST MAKSIMALNA

Pobjede vodeće trojke

Fudbaleri Budućnosti, Mladosti i Zete ostvarili su pobjede u četvrtom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Mladost, koja brani trofej, savladala je u podgoričkom naselju Stari aerodrom ekipu Dečića 1:0 i ostvarila treću pobjedu ove sezone. Odlučujući pogodak postigao je Marko Burzanović u 37. minutu.

Seriju pobjeda nastavila je Budućnost, koja je na Cetinju savladala Lovćen 1:0 i zadržala maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja. Pitanje pobjednika riješio je Radomir Đalović u 37. minutu.

Pljevaljski Rudar je u Kotoru izgubio od Bokelja 2:1. Domaćin je do prvog trijumfa ove sezone došao golovima Aleksandra Macanovića u 3. i Miloša Nikezića u 24. minutu. Jedini pogodak za Rudar postigao je Ivan Marković u 25. minutu.

Minimalnu pobjedu ostvarila je Zeta, koje je pod Goricom, pogotkom Šalete Kordića u 80. minutu, savladala Sutjesku 1:0.

Pobjede u gostima upisali su fudbaleri Petrovca i Iskre. Petrovac je u Radanovićima, pogotkom Marka Markovića u 59. minutu, savladao Grbalj 1:0. Iskra je slavila protiv Jedinstva 2:1, golovima Mihaila Petrovića Njegoša u 62. i Borisa Bulajića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena. Jedini pogodak za Jedinstvo postigao je Jovan Baošić u 39. minutu.

Budućnost je, nakon četiri odigrana kola, prva na tabeli sa maksimalnih 12 bodova.

Mladost i Zeta osvojili su po deset, dok je četvrta Iskra sa sedam bodova.