14. 02. 2017. 22:40 >> 22:47

MINIMALAC BENFIKE

PSŽ ponizio Barsu, majstorije Di Marije

Fudbaleri Pari Sen Žermena deklasirali su Barselonu na "Parku prinčeva" 4:0, dok je Benfika pobijedila Dortmund na svom terenu 1:0, u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Pari Sen Žermen je održao čas fudbala Kataloncima i praktično završio posao oko plasman u četvrtfinale.

Goste je načeo Anhel di Marija fantastičnim udarcem iz slobodnjaka u 18. minutu, da bi do poluvremena prednost duplirao Julijan Draksler.

Njemac je preciznim udarcem iskosa sa desne strane matirao Ter Štegena.

Barsa je u prvom dijelu stvorila samo jednu pravu priliku. Trap je izašao kao pobjednik iz duela sa Gomešom.

Di Marija je u nastavku još jednom pokazao klasu. Argentinac je fenomenalno plasirao loptu u 53. minutu sa ivice šesnaesterca i povisio na 3:0.

“Poker” je kompletirao Edinson Kavani 18 minuta prije kraja, pošto  je pogodio nakon sjajnog prodora i pasa Munijea.

Barsa je do kraja imala najbolju šansu, Umtiti je u 83. minutu pogodio stativu, pa je ostalo 4:0.

U drugom meču večeri, Benfika je golom Mitroglua srušila Borusiju Dortmund na svom terenu 1:0.  On je pogodio u 49. minutu, nakon kornera i asistencije Luizaa.

Borusija je devet minuta kasnije izborila penal, ali je udarac Obamejanga sa bijele tačke zaustavio golman Ederson.

U finišu je dobru šansu imao i Pulišić, međutim Ederson je večeras "začarao" mrežu, pa Benfika nosi minimalnu prednost u Njemačku.

Tok mečeva:

Kraj na oba meča.

89' Pulišić je imao dobru priliku, ali je Ederson dobro intervenisao.

83' Umtiti je pogodio stativu, nakon kornera Rakitića.

81' Nejmar je šutirao iz povoljne pozicije pored gola.

72' PSŽ je završio posao, Kavani je realizovao asistenciju Munijea. Urugvajac je topovski šutirao sa 10-ak metara Ter Štegen nemoćan 4:0!

59' Borusija nije iskoristila penal, pošto je udarac Obamejanga odbranio Ederson. Prethodno je Fejsa igrao rukom u svom šesnaestercu.

53' PSŽ hita ka četvrtfinalu, vodi 3:0! Bila je to nova majstorija Di Marije, koji je ovog puta plasirao loptu sa ivice šesnaesterca.

49' Benfika je iz prva prave prilika povela. Luizao je bio najviši nakon kornera i spustio loptu za Mitroglu koji je zatresao mrežu "milionera" - 1:0!

Počelo je drugo poluvrijeme u Parizu i Lisabonu.

Kraj prvog dijela na oba meča.

40' PSŽ ima velikih 2:0! Verati je vukao loptu nekih 20-ak metara,a onda proigrao Drakslera, koji se iskosa sa desne strane matirao Ter Šetegena.

34' Uzvraća PSŽ, Draksler je šutirao iskosa sa lijeve strane, Ter Štegen je odbio loptu u korner.

27' Barsa se trgla i stvorila prvu pravu šansu. Nejmar je odlično prošao i uposlio Gomeša, koji je izašao sam ispred Trapa, ali je golman domaćih bio uspješniji.

25' Dortmund je bolji u Lisabonu, udarac Dembelea je odbranio Ederson...

18' PSŽ je krunisao dominaciju, Di Marija je majstorski pogodio iz slobodnjaka za vođstvo 1:0.

12' U Lisabonu prijeti Dortmund, Obamjenag je iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

11' Sjajan udarac Matuidija ali brani Ter Štegen.

5' Velika prilika za PSŽ! udarac Kavanija sa pet metera je izblokirao Roberto, u nastavku akcije Draksler je sa ivice šesnaeterca šutirao preko gola.