[ Objavio: O.Z. ]

31. 08. 2017. 22:55 >> 23:47

KVALIFIKACIJE ZA SP

BiH u šoku, debakl Holandije u Parizu

Utakmice sedmog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018, u grupama A, B i H, odigrane su večeras.

U Grupi H, reprezentacija BiH večeras je u Nikoziji doživjela težak poraz od Kipra (3:2), koji će je možda koštati mjesta koje vodi u baraž.

Počelo je dobro za naše komšije, Lulić je u trećem minutu pogodio stativu Kiprana, da bi do kraja poluvremena imali velikih 2:0. Mrežu je prvo zatresao Šunjić u 33, a prednost je duplirao Višća u 44. minutu.

Međutim, u nastavku je viđen potpuni preokret. Kipar je uspio da dođe do treće pobjede i pomrsi račune selekciji BiH.

Domaćin je u dva minuta došao do poravnjanja, golovima Kristofija u 65. i Labana u 67. minutu. Pobjedu Kipranima donio je Sotiriou u 76. minutu.

"Zmajeve" može makar malo utješiti rezultat iz Atine. Grčka je takođe napravila kiks, odigravši bez golova sa Estonijom pred svojim navijačima.

U istoj grupi, lider Belgija je dočekala Gibraltar kojeg je ispratila sa devet golova u mreži. Viđena su dva het trika - jedan je upisao Munije, drugi Lukaku, a osim njih dvojice, pogađali su i Mertens, Vitsel i Azar.

Nakon sedam kola, u grupi H prvo mjesto drži Belgija sa 19 bodova, slijedi Grčka sa 13 i BiH sa 11. Kipar je peti sa 10 poena, dok su odavno prežaljene Estonija sa 5 i Gibraltar koji je na nuli.

U Grupi A, vodeća Francuske i posrnula Holandija, večeras su odigrale derbi evropskog fudbala.

Francuzi su na "Sen Deniju" slavili sa ubjedljivih 4:0 i učvrstili se na prvom mjestu na tabeli, dok su "Lale" tek četvrte, sa sve manjim izgledima za plasman u baraž za SP.

Grizman je u 14. minutu "načeo" Holanđane, u nastavku ih je dotukao Lemar sa dva pogotka, a Kilijan Mbape je u nadoknadi vremena samo potvrdio trijumf "Trikolora".

Holandija je imala samo jedan šut u gol.

Uzbudljivije je bilo u Bugarskoj, gdje je domaćin savladao Švedsku sa 3:2 i izbio na treće mjesto. Na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji domaći su poveli u 12. minutu golom Manoleva, a izjednačio je Lustig u 29. minutu. Novo vođstvo Bugarskoj donio je Kostadinov u 33. minutu, a 11 minuta kasnije izjednačio je Markus Berg. Četvrtu pobjedu Bugarskoj u kvalifikacijama obezbijedio je Čočev u 79. minutu.

U derbiju začelja te grupe, Bjelorusija je minimalim rezultatom poražena od domaće selekcije Luksemburga.

Kristijano Ronaldo se najviše istakao u mečevima Grupe B. Najbolji fudbaler Evrope je upisao je het-trik u ubjedljivoj pobjedi Portugala nad selekcijom Farskih Ostrva od 5:1.

Portugal je poveo u trećem minutu lijepim golom Ronalda "makazicama", a fudbaler Reala udvostručio je vođstvo u 29. minutu iz jedanaesterca. Rogvi Baldvinson smanjio je zaostatak u 38. minutu, a treći gol za Portugal postigao je Karvaljo u 58. minutu.

Treći gol na utakmici Ronaldo je postigao u 65. minutu, a konačan rezultat postavio je Nelson Oliveira u 84.

U istoj grupi, Švajcarska je bila sigurna na svom terenu protiv autsajdera Andore (3:0) i zadržala maksimalan učinak u kvalifikacijama. Dvostruki strijelac bio je Haris Seferović, u 43. i 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Stefan Lihtštajner u 67. minutu.

I Mađari su opravdali ulogu favorita savladavši Letoniju sa 3:1 i tako se učvrstili na trećem mjestu. "Laka konjica" je međutim i dalje veoma daleko od drugog mjesta u grupi, pošto Portugal ima čak devet bodova više.

Crnogorska reprezentacija sjutra igra protiv Kazahstana u gostima, od 22 sata po lokalnom, odnosno 18 sati po srednje-evropskom vremenu. Direktan televizijski prenos meča naše selekcije možete pratiti na TVCG 1, a tekstualni prenos na Portalu RTCG.

Kvalifikacije za SP, večerašnji rezultati:

GRUPA A

Bugarska - Švedska 3:2
(Manolev 12, Kostadinov 33, Čočev 79 - Lustig 29, Berg 44)

Francuska - Holandija 4:0
(Grizman 14, Lemar 73, 88, Mbape 90+1)

Luksemburg - Bjelorusija 1:0
(Da Mota 60)

Tabela: Francuska 16, Švedska 13, Bugarska 12, Holandija 10, Bjelorusija 5, Luksemburg 4

GRUPA B

Mađarska - Letonija 3:1
(Kadar 6, Šalai 26, Solovjovs (autogol) 68 - Freimanis 40)

Portugal - Farska ostrva 5:1
(Kristijano Ronaldo 3, (penal) 29, 65, Valthnamar (autogol) 58, Oliveira 85 - Baldvinson 38

Švajcarska - Andora 3:0
(Seferović 43, 63, Lihštajner 67)

Tabela: Švajcarska 21, Portugal 18, Mađarska 10, Farska ostrva 5, Andora 4, Letonija 3