[ rtcg.me/Beta ]

28. 09. 2017. 23:06 >> 22:41

LIGA EVROPE

Partizanu malo 2:0, Rijeka pala u nadoknadi

Fudbaleri Partizana ispustili su večeras u Beogradu dva gola prednosti i izgubili od Dinama iz Kijeva sa 2:3, u utakmici drugog kola Grupe B u Ligi Evropa.

Partizan je poveo u 34. minutu golom Ognjena Ožegovića, a vođstvo je udvostručio Leandre Tavamba u 42. minutu. Dinamo je smanjio u 54. minutu preko Moraeša iz jedanaesterca, a izjednačio je Vitalij Bujalski u 68. minutu.

Pobjedu ukrajinskom timu donio je Moraeš u 84. minutu, svojim drugim golom na utakmici.

U drugoj utakmici u Grupi B, Skenderbeg i Jan Bojs odigrali su neriješeno 1:1.

Rijeka je izgubila od Milana na "san Siru" 3:2, iako je imala bod u džepu. Andre Silva i Musaćo su donijeli "rosonerima" velikih 2.0, ali je u nastavku tim sa Kantride preko Akoste i Eleze izjednačio.

Ipak, posljednju riječ imao je domaćin - Kutrone je u četvrtom minutu nadoknade donio pobjedu Milanu.

Grupa F: Šerif - Kopenhagen 0:0, Lokomotiva M. - Zlin 3:0 (3:0).

Grupa E: Everton - Apolon 2:2 (1:1), Lion - Atalanta (1:0).

Grupa D: Milan - Rijeka 3:2 (1:0), AEK - Autrija Beč 2:2 (1:1)

Grupa C: Braga - Istanbul Basakšehir 2:1 (1:1), Ludogorec - Hofenhajm 2:1 (0:1).

Grupa B: Skenderbeg - Jang Bojs 1:1 (0:0), Partizan - Dinamo Kijev 2:3 (2:0).

Grupa A: Makabi Tel Aviv - Viljareal 0:0, Astana - Slavija 1:1 (1:1).

Grupa G: Lugano - Steaua 1:2 (1:0), Plzenj - Hapoel Ber Ševa 3:1 (1:0).

Grupa H: Keln - Crvena zvezda 0:1 (0:1), BATE - Arsenal 2:4 (1:3).

Grupa I: Konja - Gimaraeš 2:1 (1:0), Salcburg - Marselj 1:0 (0:0).

Grupa J: Atletik Bilbao - Zorja 0:1 (0:1), Estersund - Herta 1:0 (1:0).

Grupa K: Lacio - Varegem 2:0 (1:0), Nica - Vitese 3:0 (2:0).

Grupa L: Rozenborg - Vardar 3:1 (1:0), Zenit - Real Sosijedad 3:1 (2:1).