10. 11. 2017. 22:50 >> 22:20

JOHANSON ČOVJEK ODLUKE

Švedska s golom prednosti putuje u Italiju

Fudbalska reprezentacija Švedske pobijedila je večeras u Stokholmu sa 1:0 Italiju u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Rusiji.

Jedini gol na utakmici postigao je Jakob Johanson u 61. minutu.

Revanš utakmica baraža za Svjetsko prvenstvo između Italije i Švedske igraće se za tri dana u Milanu od 20.45.

Prvo poluvrijeme na stadionu "Frends arena" u Solni nije donijelo mnogo uzbuđenja, Švedska je imala dobru priliku u završnici prvog dijela igre, ali je golman Đanluiđi Bufon u posljednji čas reagovao ispred Ole Toivonena i sačuvao svoju mrežu.

Na početku drugog poluvremena Italija je imala blagu inicijativu, ali nije uspjela ozbiljnije da ugroze gol Robina Olsena. Švedska je čekala svoju priliku i upravo im je strpljenje u 61. minutu donijelo prednost.

Poslije jednog auta sa desne strane, lopta se odbila do Johansona na ivicu šesnaesterca, koji je iz prve šutirao, a na putu do gola lopta je zakačila jednog defanzivca Italije i prevarila Bufona.

Samo devet minuta kasnije Italija je imala dobru priliku da dođe do izjednačenja, ali je Mateo Darmijan pogodio stativu. Gosti su do kraja utakmice imali inicijativu, pokušavali su probiju odbranu Švedske, ali u tome nijesu uspjeli.