3.7 °C

PORAZ DORTMUNDA 08. 03. 2018. 23:12   >>  23:11 0

PORAZ DORTMUNDA

Arsenal i Atletiko blizu četvrtfinala, remi Lacija i Dinama

Arsenal je kao gost pobijedio Milan sa 2:0, dok je Atletiko bio ubjedljiv u Madridu protiv Lokomotive 3:0, u mečevima osmine finala Lige Evrope.

Arsenal je pobijedio golovima Henrika Mhitarjana u 15. minutu i Arona Ramzija u nadoknadi prvog poluvremena.

Atletiko je stekao veliku prednost, strijelci su bili Saul Niges u 22, Dijego Kosta u 47. i Koke u 90. minutu.

Fudbaleri Lacija i Dinamo Kijeva igrali su u Rimu neriješeno 2:2.

Dinamo je vodio golom Viktora Cigalkova, a preokret italijanskom klubu donijeli su Ćiro Imobile u 54. i Felipe Anderson u 62.

Gol koji je ukrajinskoj ekipi donio izjednačenje i veliku nadu pred revanš u Kijevu dao je Žunior Moraes u 79. minutu.

Salcburg je napravio iznenađenje pobjedom rezultatom 2:1 nad Borusijom u Dortmundu.

Valon Beriša je sa dva gola u 49. iz penala i u 56. minutu donio veliku prednost austrijskoj ekipi, ali je Andre Širle u 62. smanjio zaostatak.

Ekipa CSKA poražena je u Moskvi od domaćina finala ovog takmičenja Liona sa 1:0.

Pobjedu francuskom klubu donio je Marselo u 68. minutu.

Viktorija Plzenj poražena je od Sportinga u Lisabonu rezultatom 2:0, golovima Fredija Montera u 45. i 49. minutu.

Prednost pred revanš, ali sa primljenim golovima, stekli su Olimpik Marsej nad Bilbaom i Lajpcig nad Zenitom.

Olimpik je u Marseju pobijedio Atletik sa 3:1.

Dvostruki strijelac bio je Lukas Okampos, jedan pogodak postigao je Dmitri Paje, dok je gol za goste dao Aric Aduriz iz penala.

Lajpcig je sa 2:1 u Njemačkoj bio bolji od Zenita iz Sankt Peterburga.

Njemački klub je imao dva pogotka prednosti zahvaljujući golovima Brume i Tima Vernera, ali je Domeniko Krišito pred kraj utakmice bio strijelac za nadu Zenita.