[ Mina ]

04. 04. 2018. 18:38 >> 18:38

REMI MLADOSTI I GRBLJA

Sutjeska savladala Budućnost, Rudar slavio na "Trešnjici"

Fudbaleri Sutjeske pobijedili su danas u Nikšiću podgoričku Budućnost 3:2, u posljednjem meču 27. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampiionata upisao je 19. trijumf i sa utakmicom manje prednost u odnnosu na drugoplasiranu Budućnost uvećao na 18 bodova.

Sutjeska je, golovima Šalete Kordića u 5. i 27. minutu, povela 2:0.

Na 2:1 smanjio je Miljan Vlaisavljević u 38, dok je prednost na dva gola ponovo vratio Luka Merdović u 43. minutu.

Konačan rezultat postavio je Milan Đuršić u 62. minutu.

Važnu pobjedu ostvario je Rudar, koji je u Golubovcima savladao Zetu 3:1 i upisao deveti trijumf ove sezone.

Do pobjede došao je golovima Dejana Kotorca u 27, Armina Bošnjaka u 60. i Radomira Đalovića u 74. minutu.

Jedini gol za Zetu, vodeći na utakmici, postigao je Aleksandar Stevanović u 12. minutu.

Mladost i Grbalj igrali su u podgoričkom naselju Stari aerodrom 0:0, dok je Iskra u Danilovgradu pobijedila Dečić iz Tuzi 2:0.

Domaći tim do pobjede, desete u dosadašnjem djelu takmičenja, došao je golovima Željka Krstovića u 8. i Filipa Kukuličića u 50. minutu.

Domaći teren odbranio je i Kom Eurozox, koji je u podgoričkom naselju Zlatica slavio protiv Petrovca 2:0.

Vođstvo domaćinu donio je Nikola Đurković u 27, a pitanje pobjednika riješio je Dženis Beganović u 29. minutu.

Sutjeska je, poslije 27. kola, sa utakmicom manje vodeća na tabeli sa 62 boda i ima 18 više od drugoplasirane Budućnosti.

Grbalj je treći sa 37, po 36 osvojili su Mladost i Iskra, a po 34 boda fudbaleri Rudara i Zete.

U 28. kolu, u subotu, sastaće se Budućnost i Iskra, Grbalj - Petrovac, Rudar - Mladost, Dečić - Zeta i Kom Eurozoks - Sutjeska.

Ivanović zadržao vođstvo

Golgeter Sutjeske, Igor Ivanović sa 11 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović i Ivan Vuković iz Grblja, poslije 27. kola, postigli su po osam, Božo Marković iz Sutjeske i Marko Ćetković iz Mladosti po sedam, a po gol manje Alen Melunović (Budućnost), Admir Adrović (Mladost) i Bogdan Milić (Iskra).

Po pet puta u listu strijelaca upisali su se Milivoje Raičević (Budućnost), Miljan Vlaisavljević (Budućnost), Radoš Dedić (Kom), Darko Nika č (Budućnost), Radomir Đalović (Rudar), Luka Merdović (Sutjeska) i Šaleta Kordić (Grbalj, Sutjeska)

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.