[ Objavio: O.Z. ]

16. 03. 2019. 21:05 >> 20:31

BLIJEDO IZDANJE MADRIĐANA

Poraz Atletika, Bilbao slavi Vilijamsa i Kodra

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobijedili su danas Atletiko sa 2:0, u 28. kolu Primere.

Strijelci na stadionu San Mames su bili Injaki Vilijams u 73. i Kenan Kodro u 85. minutu.

Atletik je deveti u španskom prvenstvu sa 37 bodova.

Atletiko Madrid je drugi sa 56 bodova, sedam manje od vodeće Barselone koja ima utakmicu manje.

O lošoj igri gostujućeg tima dovoljno govori podatak da u prvom poluvremenu izabranici Dijega Simeonea nijesu uputili šut ka golu Iaga Erarina, što se nikada nije desilo u Simeonovoj eri.

Domaći tim imao je dobru šansu da dođe do prednosti u 34. minutu kada je Ibai Gomez odlično šutirao poslije dodavanja Injakia Vilijamsa, međutim taj udarac je odbranio Jan Oblak.

U nastavku utakmice i jedni i drugi su igrali nešto bolje, ali gosti ponovo nisu stvorili neku ozbiljnu šansu za gol, dok su domaći došli do prednosti u 73. minutu kada je rezervista Injigo Kordoba posle duela sa Himenezom uspio da asistira za osmi gol Injakea Vilijamsa u Primeri.

Da je Himenez bio najslabija karika pokazalo se i u 85. minutu kada je još jedna igrač sa klupe Kenan Kodro odmah po ulasku u igru iskoristio asistenciju Ibaja Gomeza i postavio konačan rezultat meča.

Crnogorski defanzivac Stefan Savić danas je ostao na klupi.