24. 04. 2019. 23:13   >>  23:12

DEBAKL ARSENALA

Silva i Sane utišali "Old traford", Siti hita ka tituli

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras na gostovanju Mančester junajted sa 2:0 u zaostaloj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Ekipa Pepa Gvardiole je u najtežoj utakmici do kraja sezone upisala pobjedu i tako načinila veliki iskorak ka odbrani titule u Premijer ligi.

Prvo poluvrijeme donijelo je izjednačenu igru na obje strane, ali se situacija promijenila u drugom dijelu kada su "građani" došli do oba gola.

Vodeći je postigao Bernardo Silva u 54. minutu iskoristivši lošu odbranu Luka Šoa koji nije ušao u blok.

Pitanje pobjednika u gradskom derbiju riješio je Liroj Sane u 66. minutu poslije odličnog kontranapada i asistencije Rahima Sterlinga.

Mančester siti se ovom pobjedom vratio na lidersko mjesto Premijer lige sa 89 bodova, jednim više od drugoplasiranog Liverpula, dok je Mančester junajted šesti sa 64.

U drugoj utakmici igranoj večeras Vulverhempton je pred svojim navijačima pobijedio Arsenal sa 3:1.

Domaćin je poveo pogotkom Rubena Nevesa u 28. minutu, dok je na 2:0 u 37. povisio Met Doerti.

Pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno poslije prvog poluvremena, pošto je u sudijskoj nadoknadi vremena na 3:0 povisio Diogo Žota.

Arsenal je preko Sokratisa Papastatopulosa u 80. minutu samo ublažio poraz.

Vulverhempton je sedmi sa 51 bodom, dok je Arsenal peti sa 66.