Beta [ Objavio: O.Z. ]

NOVA FANTASTIČNA PARTIJA 21. 09. 2019. 18:10   >>  18:09 0

NOVA FANTASTIČNA PARTIJA

Mančester siti dao osam golova Votfordu

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su danas Votford sa 8:0, u šestom kolu Premijer lige.

Trostruki strijelac bio je Bernardo Silva, dok su po gol dali David Silva, Serhio Aguero, Rijad Mahrez, Nikolas Otamendi i Kevin De Brujne.

Građani su silovito ušli u meč i poveli već u prvom minutu. Kevin de Brujne je sam prošao nekoliko igrača Votforda po desnoj strani, a potom centrirao Davidu Silvi, koji je natrčao na loptu, direktno šutirao na gol i tako doveo svoju ekipu u prednost.

Šest minuta kasnije Serhio Aguero je sa bijele tačke pogodio za 2:0. Potom je uslijedila goleada Sitija. Marez je pogodio u 12. minutu, da bi Bernando Silva u 15. minutu postigao svoj prvi gol na meču. Tri minuta kasnije mrežu Fostera pogodio je Nikolas Otamendi, pa su domaćini na odmor otišli sa rezultatom 5:0.

U nastavku meča izabranici Pepa Gvardiole nastavili su da demonstriraju silu na terenu, pa je tako Bernando Silva u 49. minutu pogodio za 6:0.

Portugalac je nastavio sa svojom sjajnom igrom i u nastavku meča, da bi u 60. minutu postigao svoj treći gol.

Igrao se 84. minut kada je Kevin de Brujne svoju odličnu igru na utakmici, nakon dvije asistencije, krunisao fantastičnim golom.

Ovo je drugi najveći rezultat u istoriji Premijer lige, pošto rekord drži Mančester Junajted koji je 1995. godine savladao Ipsvič rezultatom 9:0.

Siti sada ima 13 bodova, dva manje uz utakmicu više od vodećeg Liverpula.

Barnli je sa 2:0 pobijedio Norič na svom stadionu, dok je Šefild kao gost istim rezultatom savladao Everton.