11. 10. 2019. 22:37 >> 23:42
15

NULA POD GORICOM

Remi Crne Gore i Bugarske

Fudbalska reprezentacija Crne Gore igrala je bez golova sa Bugarskom u Podgorici, u utakmici sedmog kola grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Pobjednika nije bilo ni u prvom duelu u Sofiji, koji je završen 1:1.

Obje selekcije bez pobjede su u kvalifikacijama, a upisali su po tri remija i poraza.

Crnogorska selekcija, nakon slabijeg prvog poluvremena, u nastavku je zaigrala bolje i bila bliža pogotku i pobjedi.

U 53. minutu šansu utakmice imao je Vladimir Jovović, koji je nakon ubacivanja Aleksandra Boljevića, bi sam na ivici peterca, ali je šutirao u bugarskog golmana Plamena Ilijeva.

Vrijedan pažnje bio je i udarac Seada Hakšabanovića u 55. minutu, ali je Ilijev uspio da odbrani.

U 84. minutu velika gužva u šesnaestercu gostiju, priliku da se upiše u strijelce imao je Nebojša Kosović, pa Fatos Bećiraj i Marko Janković, ali je na kraju lopta završila u korneru.

U nastavku napada u šansi je bio i Nikola Vukčević, ali je u padu šutirao pored gola.

Bugarska je bolje počela meč, Galin Ivanov u sedmom minutu šutirao je sa desetak metara po zemlji, ali je crnogorski golman Danijel Petković bio siguran.

Do gola je mogla i u 37. minutu, ali je udarac Božidara Krajeva izblokiran.

Minut kasnije crnogorska selekcija ostala je bez kapitena Stefana Savića, koji je zbog povrede morao da napusti igru.

Krajev je bio u prilici u 45. minutu, ali je za malo bio neprecizan.

U samom finišu meča Bugarska je imala još jednu šansu da dođe do gola, ali se njeni igrači nijesu najbolje snaši, pa je debitant Nemanja Sekulić izbacio u korner.

U drugom meču A grupe Češka je u Pragu pobijedila Englesku 2:1.

Slobodni su bili fudbaleri Kosova.

Kosovo će biti naredni rival crnogorskoj selekciji, u ponedjeljak u Prištini.

Tok meča:

Kraj meča!

89' Sekulić je odlično intervenisao ispred Konstandinova.

84' Tri pokušaja u jednom napadu - prvo Kosović, potom i Bećiraj, na kraju i Janković, na kraju samo korner. Nakon prekida Vukčević je u padu šutnuo pored gola.

57' Hakšabanović sa distance, Iliev je jedva odbranio.

53' Zicer za Crnu Goru! Odlično je ubacio Boljević sa desne strane, Jovović je šutirao sa peterca, ali Iliev brani,

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' Krajev je šutirao iskosa sa lijeve strane, bio je zamalo neprecizan.

40' Nevjerovatno, povrijedio se Savić! Umjesto njega je u igru ušao Kosović.

37' Još jedna velika šansa za goste - Marušić je u posljednjem trenutku izblokirao udarac Krajeva sa 10-11 metara.

27' Pokušaj Jovovića iskosa sa lijeve strane je izblokiran.

21' Tek sada prvi pokušaj Crne Gore. Udarac Boljevića sa 25 metara, lak posao za Ilieva.

7' Velika prilika za Bugare! Ivanov je šutirao sa 10-ak metara nakon ubacivanja sa lijeve strane, Petković je sjajno intervenisao.