19. 01. 2020. 23:02 >> 23:17

PRIMERA

Mesi izvukao tri boda

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na svom terenu Granadu sa 1:0 u 20. kolu španske Primere.

Pobjednički gol postigao je Lionel Mesi u 76. minutu.

Utakmica je otvorena šansom za domaći tim, kada je Mesi izveo slobodan udarac, ali je lopta završila iznad gola.

Poslije nešto mirnijeg perioda, ponovo se Argentinac našao u prilici. Žordi Alba mu je dodao loptu, on šutirao, ali je lopta otišla pored stative.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu. Pokušavali su Mesi i Antonio Grizman da dođu do pogotka, ali se rezultat nije mijenjao.

U 69. minutu German Sančez je poslije faula dobio drugi žuti karton, te je Granada morala da nastavi utakmicu s igračem manje.

Prednost Barseloni donio je Mesi, koji je poslije pasa Artura Vidala šutirao u donji lijevi ugao.

Još dvije prilike imali su Barselonini fudbaleri, ponovo je Mesi šutirao, kao i Grizman u posljednjim minutima, ali je rezultat ostao isti.

Barselona se sada nalazi na čelu tabele sa 43 bodova, dok je Granada na desetoj poziciji s 27 bodova.

U sljedećem kolu Primere Barselona će gostovati Valensiji, dok će fudbaleri Granade igrati protiv Sevilje.