20. 06. 2020. 18:05 >> 18:00

POBJEDE BAJERNA I DORTMUNDA

Menhengladbah na korak od LŠ, Verder pred ispadanjem

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobijedili su danas u gostima Paderborn sa 3:1, u utakmici pretposljednjeg, 33. kola Bundeslige.

Patrik Herman je u četvrtom minutu doveo Menhengladbah u vođstvo, izjednačio je Sven Mihel u 54. minutu, a minut kasnije je sa bijele tačke novu prednost gostujučem timu donio Lars Štindl. Isti igrač je u 73. minutu potvrdio pobjedu Menhengladbaha.

Menhengladbah je sad četvrti na tabeli sa 62 boda, dok je Paderborn posljednji sa samo 20 osvojenih bodova.

Fudbaleri Herte su na svom terenu pobijedili Bajer Leverkuzen sa 2:0, golovima Mateusa Kunje i Dodija Lukebakija.

Bajer je ovim porazom izgubio mjesto koje vodi u Ligu šampiona, peti je na tabeli sa 60 bodova, dok je Herta poslije 11. pobjede u sezoni deseta sa 41 bodom.

Fudbaleri Majnca su na svom terenu zabilježili važnu pobjedu protiv Verdera sa 3:1. Majnc je sada na 13. mjestu sa 37 bodova, dok je Verder pretposljednji sa 28.

Hofenjahm je sa ubjedljivih 4:0 bio bolji od Union Berlina, dok je Volfsburg u gostima savladao Šalke sa 4:1.

Ekipa Volfsburga je šesta na tabeli njemačkog šampionata sa 49 bodova, koliko ima i Hofenhajm na sedmom mjestu, Šalke je na 11. poziciji sa 39 bodova, dok je Union Berlin mjesto ispod sa bodom manje.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su na svom terenu Frajburg sa 3:1.

Golove za šampiona Njemačke postigli su Džošua Kimih u 15. i Robert Levandovski u 24. i 37. minutu. Strijelac jedinog pogotka za gostujući tim bio je Lukas Huler u 33. minutu.

Levandovski je sa ova dva gola postao prvi stranac u Bundesligi koji je u jednoj sezoni postigao 33 gola.

Bajern je prvi na tabeli sa 79 bodova, dok je Frajburg osmi sa 45 bodova.

Fudbaleri Borusije Dortmund slavili su u gostima protiv Lajpciga sa 2:0. Oba pogotka za Dortmund postigao je Erling Holand, u 30. i 93. minutu.

Dortmund je drugi na tabeli sa 69 bodova, dok je Lajpcig treći sa 63.

Fortuna i Augsburg, odnosno Keln i Ajntraht odigrali su neriješeno 1:1.

Posljednje kolo Bundeslige na programu je naredne subote.