[ Mina ]

24. 03. 2021. 22:37 >> 23:57

PRVI MEČ ZA SP

Jovetić donio tri boda Raduloviću na debiju

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Rigi selekciju Letonije sa 2:1 (1:1) u prvom kolu Grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022.

Letonija je povela golom Janisa Ikaunijeksa u 40. minutu. Ikaunijeks je iskoristio odlično ubacivanje Vladimirsa Kamešsa i preciznim udarcem matirao crnogorskog golmana Milana Mijatovića.

Izjednačio je Stevan Jovetić u 41. minutu. On je, nakon duge lopte Nebojše Kosovića, primio loptu i majstorski savladao letonskog golmana.

Jovetić je bio strijelac drugog pogotka u 83. minut za preokret i pobjedu. As Monaka je, nakon kombinacije sa Vladimirom Jovovićem, precizno šutirao sa ivice šesnaesterca i postigao 30. gol u reprezentativnom dresu.

Crna Gora je mogla do gola i u 36. minutu, ali se Igor Ivanović nije najbolje snašao.

U 59. Igor Vujačić je šutirao je glavom pored gola, za malo je bio neprecizan i Stevan Jovetić u 61, dok je četiri minuta kasnije isti igrač bio u šansi, ali je Salvanijeks sa gol linije otklonio opasnost.

Jovetić je do gola mogao i u 79. minutu, ali je njegov udarac završio pored stative.

U 69. minutu Letonija je imala najbolju šansu, Mijatoviću je nakon udarca Ikaunijeksa, ispala lopta i došla do Robertsa Uldrikisa, koji je pogodio stativu.

U duelu u Rigi na klupi crnogorske reprezentacije debitovao je selektor Miodrag Radulović.

Pobjede u Grupi G ostvarili su i fudbaleri Turske i Norveške.

Turska je u Istanbulu iznenadila Holandiju 4:2, dok je Norveška u gostima slavila protiv Gibraltara 3:0.

Crnu Goru će u drugom kolu, u subotu u Podgorici, ugostiti Gibraltar.

Biće domaćin i tri dana kasnije selekciji Norveške.

Tok meča Letonija - Crna Gora:

90+3' Kraj meča!

90+1' Posljednja izmjena Radulovića. Aleksandar Boljević umjesto Seada Hakšabanovića.

87' Nova izmjena u našem timu. Fatos Bećiraj umjesto Stevana Jovetića.

83' GOOOOL! Ponovo Jovetić postiže pogodak sa ivice šesnaesterca pod prečku golmana Letonije.

80' Novi pokušaj Jovetića na ubačaj iz kornera, ali opet lopta odlazi pored gola.

75' Prva izmjena u našoj selekciji. Vladimir Jovović umjesto Igora Ivanovića

69' Umalo da Letonci dođu ponovo do prednosti nakon što je Mijatović ispustio loptu prilikom slobodnog udarca Ikaunijeksa, a Uldrikis pogodio stativu.

65' Crna Gola blizu drugog pogotka. Letonci se brane sa gol linije. Salvanijeks brani odličan pokušaj Jovetića.

61' I Jovetić je bio blizu pogotka, ali opet lopta pored gola.

59' Odlična šansa glavom za Vujačića, ali lopta ide pored gola.

53' Samo žuti karton za Černomordijsa nakon što je laktom udario Đurđevića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Bez promjena u sastavima.

45+1' Kraj prvog poluvremena!

45' Vujačiću žuti karton.

41' GOOOOL! Brz odgovor "sokola". Jovetić postiže 29. pogodak za reprezentaciju na dugu loptu Kosovića.

40' GOL! Letonija je povela golom Ikaunieksa na asistenciju Kamešsa.

35' Najveća šansa za Crnu Goru! Ivanović se nije dobro snašao u petercu ispred golmana Letonije nakon kombinacije Đurđevića i Jovetića.

26' Jovetić je pokušao sa 20 metara, ali Štejnbors brani.

24' Mijatović siguran na pokušaj Jurkovskisa.

10′ Kemšs dobija žuti karton zbog grubog starta nad Kosovićem.

1' Utakmica je počela.