26. 02. 2013. 20:18 >> 20:40
2

NASTAVAK ŠAMPIONATA

Derbi prvog kola proljećnog dijela crnogorske fudbalske lige završen je bez pobjednika. Remiju Budućnosti i Čelika 1:1, pod Goricom obradovala se Sutjeska, koja nakon pobjede nad Grbljem 1:0 ima tri boda više od aktuelnog šampiona.

Igrači Sutjeske nekoliko sati pred meč prekinuli su štrajk zbog obećanja uprave da će im u toku dana izmiriti zaostala dugovanja. Izabranici Dragana Radojičića su slavili golom Jovana Nikolića sa starta meča, a imali su i dosta sreće, jer je golman Janjušević na startu nastavka odbranio penal.

Budućnost je bolje počela meč, a 43. minutu Nikač je pogodio za vođstvo. Bugarin Kolev donio je bod nikšićkoj ekipi snažnimm udarcem sa 25 metara.

Petrovac je neočekivano slavio u Pljevljima (0:2), golovima Jablana.

Zeta nije imala problema na Trešnjici. Cetinjane je načeo Vlaisavljević u 17., a vođstvo je duplirao Novović iz slobodnog udarca u 41. minutu, što je ujedno bio i poslednji gol na toj utakmici. Golova nije bilo u Baru između Mornara i Mladosti, dok je Mogren kao gost slavio u Bijelom Polju protiv Jedinstva 2:1.