5.7 °C

SJAJNI LEVANDOVSKI 02. 03. 2013. 17:41   >>  17:56 0

SJAJNI LEVANDOVSKI

Bundesliga: trijumfi Dortmunda i Šalkea

Šalke razbio Volfsburg u gostima sa 4:1, dok je Dotmund na krilima dvostrukog strijelca Levandovskog pobijedio Hanover sa 3:1 i zadržao drugo mjesto.

„Milioneri“ su već u 20. minutu vodili sa 2:0, smanjio je u finišu poluvremena Abdelaue, dabi sve dileme oko pobjednika riješio Šiber, pogotkom 20 minuta prije kraja.

Šalke je, poslije serije loših rezultata, konačno zaigrao u skladu sa kvalitetom koji posjeduje. Tim iz Gelzenkirhena je ubjedljivo trijumfovao u Volfsburgu, što je Šalkeu drugi uzastopni trijumf u Bundesligi. Gosti su meč prelomili u posljednjih pola sata, kada su redom pogađali Dreksler, Huntelar i Farfan. Prethodno je Dreksler doveo Šalke u vođstvo, a početkom nastavka izjednačio je Olić.

Verder je pretrpeo treći uzastopni poraz, i tone sve dublje na tabeli. Bopdove sa „Vezera“ odnio je „davljenik“ Augsburg. Jedini gol postigao je Verner u 29. minutu.