D.B.

01. 05. 2024. 10:58 >> 11:00

liga kupa argentine

Estudijantes u finalu Liga kupa nakon penala

Estudijantes je drugi finalista Liga kupa Argentine, pošto je eliminisao Boku juniors boljim izvođenjem penala, poslije 1:1 u regularnom dijelu, crveno-beli su bolje šutirali sa 11 metara – 3:1.

Prije samo dvije nedjelje igrali su isti rivali u grupnoj fazi Liga kupa i tada je tim iz La Plate slavio sa 1:0.

U 41.minutu Advinkula je centrirao sa desnog boka a na petercu se najbolje snašao Merentijel.Gosti su poveli 1:0.

U drugom poluvremenu, domaćini su zaigrali bolje. Lema je u svom šesnaestercu htio volejem da ispuca loptu a udario je u glavu Palasiosa te zaradio crveni karton. Sa bijele tačke bio je precizan Setre u 76.minutu.

A onda su uslijedili penali.

Promašio je prvo Kavani penal, poslije njege i Merentijel, a u četvrtoj seriji i Figal i to je bio kraj.

Estudijantes će se za trofej Liga kupa boriti sa Velezom.