04. 05. 2013. 22:45 >> 22:51

ERSTE SUPER LIGA

Budućnost i Sutjeska poveli u polufinalu

Budućnost i Sutjeska ostvarili su pobjede u prvim utakmicama polufinala plej-ofa Erste lige. Budućnost je na svom parketu savladala Ulcinj 87:64 (25:10, 25:21, 18:14, 19:19), dok su Nikšićani slavili protiv Teoda 72:64 (8:15, 24:14, 16:15, 24:20). U drugim mečevima polufinala, domaćini će biti Ulcinj i Teodo. U polufinalu se igra na dvije pobjede.

Budućnost je ostvarila ubjedljivu pobjedu u prvom meču polufinala plej-ofa Erste lige - izabranici Igora Jovovića savladali su Ulcinj u dvorani ''Morača'' 87:64 (25:10, 25:21, 18:14, 19:19) i napravili prvi korak ka plasmanu u finale.

''Plavi'' su vodili tokom čitavog meča, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvog poluvremena, poslije kojeg su imali 19 poena prednosti (50:31).

Najefikasniji u redovima Budućnosti bio je Džerald Li sa 16 poena, a imao je i šest skokova, Čedomir Vitkovac je upisao 13, Marko Mugoša 12, a Di Bost 11 poena.

U redovima Ulcinja istakli su se Zoran Milović sa 20, Dušan Milošević sa 14 i Sekula Jovanović sa 13 poena.

I u drugom polufinalu pobjedu je ostvario domaćin - Sutjeska je slavila protiv Teoda 72:64 (8:15, 24:14, 16:15, 24:20).

Gosti su bili bolji u prvoj četvrtini poslije koje su imali sedam poena prednosti (15:8), ali su Nikšićani do poluvremena preokrenuli rezultat i do kraja meča sačuvali prednost za pobjedu u prvom meču polufinalne serije.

Nikola Pavlićević sa 18 poena i devet skokova predvodio je Nikšićane do pobjede, Darko Vujačić je postigao 14, a Luka Đurović 11 poena.

U redovima tima iz Tivta istakli su se Manuel Džonson sa 22 poena i 12 skokova i Marko Mijović sa 17 poena.