24. 04. 2018. 20:44   >>  20:46

IVANOVIĆ MEČ VINER

Pobjeda Budućnosti, Mićović i Nidam tragičari

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Baru ekipu Mornara 85:83 (24:20, 21:17, 14:24 i 26:22), u utakmici trećeg kola Super lige.

Budućnost je tokom većeg dijela prvog poluvremena imao apsolutnu kontrolu igre i rezultata, pa je na veliki odmor otišla sa prednošću od osam poena razlike (45:37). Barani nijesu pronašli rješenje za raznovrsnu igru prvaka ABA lige, a plus je mogao biti i veći.

Ipak, domaćin je nakon pauze zaigrao mnogo energičnije, pa je uslijedila serija 16:2 i prednost za Barane od 53:47. Mićović je ubacio bitne poene, Nidam pokazao klasu, ali je Budućnost nakon nekoliko minuta praznog hoda smogla snage da odgovori.

Nikola Ivanović se razigrao pa su plavi zahvaljujući seriji poena sjajnog plejmejkera stigli na +7 (68:61) na startu posljednje dionice. Izabranici Aleksandra Džikića imali su prednost tokom cijele četvrtine, ali je domaćin uhvatio priključak u samom finišu pa je meč imao neizvjesnu završnicu. Meč viner međutim bio je Nikola Ivanović koji je u posljednjih 60 sekundi postigao šest poena, od čega četiri sa linije penala.

Mornar je imao dva šuta za pobjedu, ali Strahinja Mićović i Derik Nidam nijesu uspjeli da pogode šut za tri poena.

Podgorički tim upisao je treći trijumf i zadržao maksimalan učinak u Super ligi. Mornar je doživio prvi poraz, poslije dva startna trijumfa.