07. 02. 2019. 20:40 >> 20:33
24

HIMKI OSVOJIO "MORAČU"

Budućnost poklekla u finišu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Himkija u "Morači" 98:90, u utakmici 22. kola Evrolige.

To je 16. poraz podgoričkog tima, koji je u dosadašnjem dijelu takmičenja ostvario i šest pobjeda.

Ruski predstavnik dobio je i prvi međusobni duel u Moskovskom regionu (85:69), a upisao je deveti trijumf.

Pobjednik duela odlučen je u samom finišu meča, nakon serije od sedam uzastopnih poena Himkija za vođstvo 95:88, 13 sekundi prije kraja.

Budućnost nije večeras bila na svom nivou, a povoljnijeg rezultata koštale su je greške u odlučujućim trenucima utakmice.

Goste su do pobjede vodili Džordan Miki sa 25 i Čarls Dženkins sa 17 poena.

U podgoričkom timu bolji od ostalih bili su Noris Kol sa 20 i Goga Bitadze sa 17 koševa.

Duel u dvorani Morača sa tribina posmatrao je izvršni direktor Evrolige, Đordi Bartomeu.

Budućnost će u narednom kolu, 22. februara u Kaunasu, igrati sa Žalgirisom.

Prethodno je u nedjelju očekuje gostovanje Partizanu, u 19. kolu ABA lige.

Tok meča:

4. četvrtina

Trojka Monije na startu 71:65. Bel vraća trojku, ali Tomas za plus pet 73:68. Još jedna trojka Bela za izjednačenje 73:73. Treća trojka Bela u ovoj dionici 76:73. Miki je pogodio pod faulom.Dao je i dodatno 76:76, pet minuta do kraja.

Kol nakon prodora, Zubkov sa linije penala vraća stavri u egal 78:78. Bitadze sa poludstance 82:80, dva i po minuta do kraja. Opet Zubkov, ali trojka Kola 85:82! Miki je pogodio pod faulom, dao je i doatno 85:85, kakva drama. Bitadze je dao dva bacanja, 1.19 do kraja. Miki je poravnao sa linije slobodnih bacanja 87:87.

Bitadze polovičan sa linije penala 88:87. Trojka Markovića, Himki vodi 90:88, 45 sekundi do kraja. Miki pogađa pod faulom. Ubacio je i dodatno 93:88. Kraj meča, Himki je dobio 98:90.

3. četvrtina

Koš i faul Mikija, nije dao dodatno. Nova trojka Šehovića 49:47. Bitadze iz teške pozicije za plus četiri 51:47. Igra se koš za koš 57:53. Budućnost čuva plus četiri 59:55, sredina treče četvrtine.

Tomas je smanji na minus dva, odmah uzvraća Kol. Još jedna trojka Dženkinsa za minus jedan 65:64, posljednji minut. Opet Dženksin, vodi Himki 66:65. Himki uoči posljednjih deset minuta ima plus tri 68:65.

2. četvrtina

Bitadze sa linije slobodnih bacanja za izjednačenje 22:22. Miki pogađa trojku, uzvraća Koti Klark 25:24. Četiri vezana poena Gordića za preokret 28:27. Trojka Markovića, uzvraćaju "plavi" 30:30.

Razigrao se Gordić 32:32. Trojka Kroketa, ali serija "plavih" 4:0 - 36:35. Trojka Kola 39:37, četiri minuta do odmora. Barović za plus šest 43:37. Serija gostiju 5:0, Budućnost sada ima minimalno vođstvo 43:42.

Trojka Džeksona, ali Dženskin uzvraća istom mjerom u posljednjim sekundama poluvremena 46:45.

1. četvrtina

Zubkov nakon prodora 2:0. Trojka Dženkinsa iz ćoška 5:0. Erl Klark za tri 5:3. Suad Šehović je donio izjednačenje sa linije slobodnih bacanja, pa Kol za pvo vođstvo "plavih"  7:5. Druga trojka Dženkinsa 8:7. Džekson koš i falu, potom je dao dodatno bacanje 10:8.

Druga trojka Erla Klarka za plus pet 13:8. Istom mjerom uzvraća Bost 13:11. Festival trojki - Saud Šehović je sada pogodio 16:11, sredina dionice. Treća trojka Dženkinsa, neriješeno je 16:16. Nova trojka gostiju, Monija za plus tri 19:16. Opet Monija za tri, Himki vodi 22:18, 55 sekundi do kraja.

Kraj prve dionice, gosti vode 22:20.