18. 10. 2013. 23:22 >> 23:22

EVROLIGA

Olimpijakos iščupao pobjedu

Unikaha je tri četvrtine pružala žestok otpor Olimpijakosu u Pireju, ali je prvak Evrope odličnom partijom u posljednjoj dionici slomio otpor gostiju i zabilježio prvi trijumf u novom ciklusu Evrolige 69:61.

Pirejce su do pobjede predvodili Brent Petvej i Vasilis Spanulis sa po 13 poena. Domaćin je serijom 11:0 u četvrtoj četvrtini prelomio utakmicu, jer su poveli 60:49, što je bilo dovoljno za miran finiš utakmice.

Fran Vaskez i Zoran Dragić postigli su po 11 poena za tim iz Malage.

Debitant u Evroligi minhenski Bajern odlično je startovao, pošto je u gostima pobijedio poljskog prvaka  Zelenu Goru rezultatom 94:73.

Bajern je brzo stekao dvocifrenu razliku, 21:8, da bi ekipa Mihajla Uvalina serijom 8:2 u finišu prve dionice smanjila na 23:16.

Međutim, gosti su na startu druge deonice, postigli sedam poena u nizu i ponovo stekli dvocifrenu prednost koju su do odlaska na veliki odmor povećali na ogromnih plus 20, 48:28.

Bavarci su rutinski odradili posao u drugom dijelu igre i rutinski upisali prvi trijumf u takmičenju u kojem se dobili "vajld kard".

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kevon Trutman sa 19 poena, Boris Savović je zabilježio 15 uz četiri skoka za 20 minuta, a Nihad Đedović je ubacio 17 poena.

Irving Voker postigao je 11 poena u ekipi poljskog šampiona.