06. 08. 2020. 09:01   >>  09:05

LEJKERSI PODBACILI

Poraz Orlanda od šampiona, 12 poena Vučevića

Košarkaši Orlando Medžika poraženi su protekle noći od aktuelnih šampiona Toronto Raptorsa rezultatom 99:109.

U redovima Orlanda Ros i Furnije su ubacili po 15 poena, dok je Nikola Vučević za 33 minuta na terenu postigao 12 poena, a imao je još i devet skokova i tri proigravanja.

Vanvlit je među Reptorsima bio najbolji sa 21 poenom, 10 asistencija i četiri skoka.

Toronto je drugi na tabeli Istočne konferencije sa pet pobeda manje od lidera Milvoki Baksa i u nastavku sezone u „mehuru“ ne zna za poraz. Orlando je osmi i u četiri odigrane utakmice u Orlandu ima dvije pobjede i dva poraza.

Oklahoma Siti Tander je ubjedljivo trijumfovala protiv lidera Zapadne konferencije Los Anđeles Lejkersa 105:86.

Bio je to najmanji broj poena koji su Lejkersi postigli na jednoj utakmici od 2016. godine.

Najzaslužniji za pobjedu Oklahome bio je Kris Pol sa 21 poenom, sedam skokova i šest asistencija. Galinari ga je pratio sa 19 poena, 18 je dodao Adams, a dvocifren je bio i Dort sa 14 poena.

Lebron Džejms nije mogao značajnije da pomogne svojoj ekipi, postigao je 19 poena, uz 11 skokova i četiri proigravanja. Veiters je postigao 14 poena, a Kajl Kuzma 10.

Za Lejkerse je to drugi poraz u nastavljenom dijelu sezone, dok je Oklahoma stigla do druge pobjede.

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su San Antonio Sparse rezultatom 132:126, uz dabl-dabl učinak Nikole Jokića.

Srpski centar je meč u Orlandu završio sa 25 poena i 11 asistencija, uz 4 skoka za 32 minuta na parketu.

Pored njega, još jednu sjajnu partiju pružio je Majkl Porter junior, koji je upisao 30 poena i 15 skokova.

Na drugoj strani, Rudi Gej je bio najefikasniji kod Sparsa sa 24 poena. Derik Vajt dodao je 20, a Demar Derozan 18.

Boston je bez problema slavio protiv Bruklin Netsa 149:115.

Braun je bio najbolji u slavlju Seltiksa sa 21 poenom, pratio ga je Tejtum sa 19 , dok su Vilijams i Hejvard ubacili po 18.

U poraženom sastavu istakao se Martin sa 20 poena, dok je Džanan Musa za 17 minuta na terenu postigao 13 poena, uz dve asistencije i jedan skok.