N.R.

07. 05. 2024. 17:30 >> 20:20

DRUGI MEČ POLUFINALA

Kraj: Velika pobjeda Budućnosti u "Morači"

Košarkaši Budućnost Volija igraju protiv Partizana revanš polufinala AdmiralBet ABA lige. Okršaj u Podgorici je od 18 sati, prenos je na TVCG2. Dešavanja sa utakmice pratite iz minuta u minut na Portalu RTCG.

Prvi meč u Beogradu dobio je Partizan 78:67.

U polufinalu se igra na dvije pobjede.

LIVE BLOG:

20:08

Slobodna bacanja za Kamenjaša - promašio je oba, ali srećom Avramović je promašio polaganje - pobjeda Budućnosti 74:73.

Опширније

20:04

Dva slobodna bacanja za Avramovića - pogodio je oba za 74:73 na 19 sekundi do kraja. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

20:02

Panter je pored dvojice igrača Budućnosti skočio i iz odbojke pogodio za dva - 74:71 na 50 sekundi do kraja.

Опширније

20:00

Tanasković je fantastično skočio ispod koša Partizana - pogodio za 74:69, tajm-aut Obradović.

Опширније

19:59

Avramović smanju na 72:69 na 1:30 do kraja meča.

Опширније

19:57

Ferel je lijepo "provozao" Smailagića i pogodio za 72:67.

Опширније

19:54

Promašuje Panter oba bacanja pri rezultatu 70:65 - na drugoj strani Popović promašuje za tri, a onda kontra Partizana i Panter pogađa za dva - 70:67, tajm-aut Žakelj.

Опширније

19:52

Rasplamsla se borba na parketu, Partizan je prišao na pet razlike, Panter ima priliku da još smanji, nije uspio. 70:65 za Budućnost na 3:21 do kraja.

Опширније

19:47

Nekoliko grešaka Budućnosti, rezultat 68:63 za plave - tajm-aut Žakelj na 5:"8 do kraja.

Опширније

19:44

Nakon toga su navijači imali prepirku sa nekim iz partera, došle specijalne policijske snage i napravile kordon.

Опширније

19:42

Igrač Partizana, Kaminski napravio je nesportski faul, a nakon toga i tehničku grešku pa je isključen. Dva navijača Budućnosti su mu prišla, jedan je pokušao da ga gurne nakon što je isključen, pa je onda i on izveden iz dvorane.

Опширније

19:36

Novo zakucavanje Makundua za 64:57 na osam minuta do kraja meča.

Опширније

19:32

Počelo je odlučujućih 10 minuta u Podgorici.

Опширније

19:29

Završena je treća dionica - vodi Budućnost 62:57.

Опширније

19:25

Prelijepo zakucavanje Makundua za 57:52 na 2 i po minuta do kraja trećeg perioda.

Опширније

19:24

Dosuđena je tehnička greška klupi Partizana, bacanje pogodio Makundu za 55:52 - lopta za Budućnost.

Опширније

19:21

Vodi Budućnost - za dva pogađa Ferel 54:52.

Опширније

19:20

Tajm-aut, prvi u drugom poluvremenu pri rezultatu 52:52 na 4:24 do kraja perioda.

Опширније

19:18

Ferel pogađa za 47:48, lijepo se snašao pod košem. Smailagić na drugoj strani u posljednoj sekundi pogađa za dva, ali je Rajt trojokom poravnao rezultat na 50:50 na pet minuta do kraja treće dionice.

Опширније

19:15

Brža igra u trećoj dionici, poeni na obje strane, 45:48 na sedam minuta do isteka vremena u trećoj dionici.

Опширније

19:12

Kamenjaš na jednoj, Kaboklo na drugoj strani - poeni na startu za 38:42.

Опширније

19:10

Počelo je drugo poluvrijeme u "Morači".

Опширније

18:55

Uspio je Partizan da preokrene do poluvremena - nakon 20 minuta 36:40.

Опширније

18:50

Panter pogađa nakon tajm-auta i smanjuje na 36:35. Tajm-aut Žakelj na 1:47 do kraja.

Опширније

18:47

Odličan Petar Popović u kontri, 36:33 za Budućnost - tajm-aut traži Obradović na 2 i po minuta do poluvremena.

Опширније

18:46

Džons pogađa dva slobodna bacanja za 34:31, Dožer uzvratio lakim poenima na drugoj strani za 34:33.

Опширније

18:44

Dva bacanja za Partizan - pogodio je jedno Smit za 32:31.

Опширније

18:42

Nova trojka Megija, vodi Budućnost 32:30 na četiri i po minuta do kraja.

Опширније

18:40

Konačno trojka za Budućnost, prva u meču - Megi je pogodio za 29:28.

Опширније

18:39

Greška Partizana u napadu, Kamenjaš na drugoj strani pogađa za dva - izjednačenje 26:26 na šest minuta do kraja.

Опширније

18:37

Nakon poena Makundua Budućnost smanjuje na 24:26 - tajm-aut traži Obradović na sedam minuta do poluvremena.

Опширније

18:28

Panter pogađa trojku na startu drugog perioda za 26:20, odmah traži tajm-aut Žakelj.

Опширније

18:27

Počela je druga četvrtina.

Опширније

18:25

Ledej pogađa za dva, pa Naneli za tri, a onda i na drugoj strani Rajt odličan - pogodio pod faulom, siguran i sa linije za slobodna bacanja za 23:20 nakon 10 minuta igre.

Опширније

18:23

Tanasković se odlično snašao u reketu, došao do novih poena za 17:!8 na 50 sekundi do kraja prve četvrtine.

Опширније

18:22

Pogodio je Kamenjaš jedno od dva bacanja, na drugoj strani Dožer pogodio za dva - 18:15 vodi Partizan.

Опширније

18:19

Panter siguran na drugoj strani sa linije za bacanja - 16:14 za Partizan.

Опширније

18:17

Serija promašaja na obje strane, Kamenjaš fauliran ispod koša, ima dva slobodna bacanja - oba je promašio na tri minuta do kraja.

Опширније

18:16

Velika borba na parketu, Ponjitka je ukrao loptu, krenuo ka košu, ali mu je lopta ispala iz ruku, došla je do Ferela, koji takođe nije uspio da je primiri pa ona opet pripada Partizanu koji nije iskoristio napad, loš šut Nanelija na isteku vremena za napad.

Опширније

18:13

Neuspješan napad Partizana, lopta za Budućnost - oficijalni tajm-aut na manje od pet minuta do kraja prvog perioda.

Опширније

18:11

Dva bacanja za Tanaskovića - polovičan učinak 14:12 za Budućnost.

Опширније

18:09

Odličan napad Petra Popovića, pogodio je za dva uz faul - vodi Budućnost 13:12 na pet minuta do kraja prve dionice.

17:58

Koreografija navijača Budućnosti prije početka meča.

Опширније

17:47

Podgorička publika je opet položila prvi ispit - najtrofejniji evropski trenet Željko Obradović je dočekan aplauzima.

Опширније

17:45

Još 15 minuta je do početka utakmice, u "Morači" nema ni 1.500 navijača. Redovi pred dvoranom su veliki zbog opsežnih kontrola na ulazima.