10. 05. 2024. 18:30 >> 21:15
1

MAJSTORICA

Kraj: Partizan u finalu ABA lige, pobjeda u sjenci odluka sudija

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Partizana u Beogradu 100:86 u trećem meču polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige.

Budućnost je vodila do 23 minuta, kad su sudije prvo svirale faule Jogiju Ferelu pri šutu Kevina Pantera za tri poena, a kasnije i tehničku grešku plejmejkeru podgoričkog kluba.

To je bila druga nesportska greška Ferela zbog koje je morao da završi utakmicu. Ferel je do tada bio najbolji igrač na utakmici sa 18 poena i sa samo jednim promašajem.

Početak drugog poluvremena kasnio je nekoliko minuta jer sudije nijesu izašle na vrijeme iz svlačionice.

LIVE BLOG:

21:08

Završen je meč u Areni - Partizan je pobijedio Budućnost 100:86.

Опширније

21:07

Sve je jasno u Beogradu - Partizan je u finalu ABA lige - 98:84 na 20 sekundi do kraja.

Опширније

21:04

Igra se praktično bez odbrana u ovim momentima- 96:80 vodi Partizan na 1:54 do kraja susreta.

Опширније

20:57

Nakon trojke Avramovića za 94:75, tajm-aut traži Žakelj.

Опширније

20:55

Najubjedljivija prednost Partizana 91:75 na 4:49 do kraja meča.

Опширније

20:54

Sve ide na stranu Partizana, veliki pad energije kod košarkaša Budućnosti, djeluje da su igrači našeg predstavnika nakon onih odluka sudija pred kraj treće totalno van utakmice.

Опширније

20:49

Konačno poeni - Kamenjaš za 82:73, uzvratio je Naneli 84:73.

Опширније

20:48

Sada Budućnost ne pronalazi rješenja u napadu, na drugoj strani Partizan dolazi do poena i uvećava prednost - 82:71 nakon poena Avramovića na 07:34 do kraja meča.

Опширније

20:45

Trojkom Avramovića Partizan ide na 78:71, ubrzo i poeni za Nanelija - 80:71. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

20:44

Odlučujućih deset minuta u Areni. Partizan dolazi prvi do poena i vodi 75:71.

Опширније

20:41

Partizan ne može ništa da pogodi, Budućnost ne koristi to da povede, 73:71 za domaće nakon što je Petar Popović napravio grešku u koracima - uzvratio mu je Kaminski koji je napravio istu grešku. Završena je treća dionica upravo rezultatom 73:71.

Опширније

20:37

Fantastična trojka Megija za izjednačenje u Beogradu - 68:68 na 1:46 do kraja treće dionice.

Опширније

20:34

Diskutabilne odluke sudija na štetu Budućnosti, Partizan izgleda sudije održavaju u igri, 66:63 za "crno-bijele".

Опширније

20:32

Poeni za Tanaskovića, prilazi Budućnost na 64:63.

Опширније

20:31

Dva bacanja za Kamenjaša - pogodio je jedno za 64:61.

Опширније

20:29

Nastavlja Panter da postiže poene, nova trojka za kapitena Partizana - 64:60, tajm-aut Žakelj na 5:52 do kraja četvrtine.

Опширније

20:27

Partizan je preokrenuo na 61:60 nakon novih Poena Pantera.

Опширније

20:26

Pogađa Panter i treće bacanje, a onda i još jedno zbog tehničke greške - rezultat na 6:47 do kraja treće dionice je 60:59 za Budućnost.

Опширније

20:25

Definitivno je meč završen za Ferela, koji je napustio parket Arene.

Опширније

20:23

Makundu je pogodio iz teške situacije, za 60:53. Partizan preko Smailagića smanjio na 60:55 - nakon toga Panter fauliran pri šutu za tri, pogodio je dva. Uslijedio je prekid nakon toga jer je dosuđena tehnička greška Ferelu, koji je u prvom poluvremenu imao i jednu nesportsku, pa je po svemu sudeći za njega mač završen.

Опширније

20:16

Efikasan početak treće dionice, vodi Budućnost 58:53 nakon dva minuta igre.

Опширније

20:13

Početak drugog poluvremena je kasnio zbog sudija, koji su izašli sa zakašnjenjem, ali igra je nastavljena. Zanimljivo je da je neposredno prije sudija iz svlačionica izašao sportski direktor Partizana - Zoran Savić.

Опширније

19:54

Završeno je prvo poluvrijeme u Areni, velika borba, ali nakon 20 minuta vodi Budućnost 54:48. Pogađali su trojke Makundu i Panter u posljednjim napadima.

Опширније

19:50

Velika borba na parketu, nova trojka za Budućnost - Makundu za 48:45 na 1:20 do kraja. Tajm-aut Obradović.

Опширније

19:47

Nastavlja se rezultatska klackalica - sada Budućnost opet vodi 43:42.

Опширније

19:45

Nekoliko grešaka u napadu Budućnosti - Partizan vodi 42:39 - Kaboklo je promašio dva slobodna bacanja. Do kraja poluvremana 03:05.

Опширније

19:42

Opet vodi Partizan 40:39 - reaguje Žakelj tajm-autom.

Опширније

19:39

Novo izjednačenje u Beogradu - 36:36 na tačno pet minuta do poluvremena.

Опширније

19:38

Serija brzih poena na obje strane - 36:33 za Budućnost na 5:23 do kraja druge dionice.

Опширније

19:36

Ledej siguran sa distance za 31:32.

Опширније

19:34

Lijepa asistencija Ferela za Makundua koji zakucava za 32:29 - tajm-aut Željko Obradović.

Опширније

19:33

Tri bacanja za Ferela nakon faula Avramovića - pogodio je dva od tri za 30:28, na drugoj strani Avramović je bio polovičan sa linije za slobodna bacanja - 30:29 vodi Budućnost - 7.09 do poluvremena.

Опширније

19:29

Ferel je pogodio za dva uz faul - precizan i sa linije slobodnog bacanja za 28:28 na 7:33 do poluvremena.

Опширније

19:25

Avramović je vratio trojku za 26:25 za Partizan, a onda i Naneli pogađa za 28:25. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

19:24

Flečer Megi pogađa trojku uz faul - Budućnost ima 24:23 i dodatno bacanje koje je pogodio za 25:23.

Опширније

19:22

Počela je druga dionica.

Опширније

19:21

Smit je pogodio za tri u posljednjem napadu - nakon deset minuta igre 23:21 za Partizan.

Опширније

19:18

Naneli fauliran pri šutu za tri, pogodio je sva tri slobodna bacanja i smanjio na 20:21.

Опширније

19:17

Minut do kraja prve dionice, vodi Budućnost 21:17.

Опширније

19:15

Slobodna bacanja za Nanelija - pogodio je oba i smanjio na 15:19.

Опширније

19:14

Tri trojke Ferela, 11 poena - 17:13 za Budućnost, 2:33 do kraja četvrtine.

Опширније

19:13

Opeet Fereeel za tri 14:11 za "plave".

Опширније

19:12

Nastavlja Ferel da pogađa - 11:7 vodi Budućnost, ubrzo smanjuje Partizan na 9:11, a onda i izjednačenje 11:11.

Опширније

19:10

Pogodio je Dožer jedno od dva - 7:9.

Опширније

19:09

Dva slobodna bacanja za Partizan - prije toga televizijski tajm-aut.

Опширније

19:07

Ferel pogađa za tri - vodi Budućnost 9:6 - do kraja prve četvrtine 5:54.

Опширније

19:05

Igra se koš za koš - vodi Budućnost 6:4 nakon novih poena Džonsa.

Опширније

19:03

Partizan nije iskoristio prvi napad, ali jeste Budućnost - zakucavanje Džonsa za 2:0.