Ostali sportovi

ATLETIKA - EKIPNO EVROPSKO PRVENSTVO 23. 06. 2013. 22:40   >>  22:46 0

ATLETIKA - EKIPNO EVROPSKO PRVENSTVO

„Crvenim“ deseto mjesto

Atletska reprezentacija Crne Gore u konkurenciji 15 zemalja Evrope osvojila je 275 bodova i 10.mjesto na 4. Ekipnom Prvenstvu Evrope – treća liga, koje je juče i danas održano u Banjskoj Bistrici u Slovačkoj. Prvo mjesto osvojila je Slovačka( 531,5 bodova), druga je Letonija( 484,5), a treća Moldavija (455.5).

Crnogorski atletičari postavili su rezultate u granicama svojih mogućnosti, a danas su postavili četiri lična rekorda , kao i prvog takmičarskog dana.  Goran Ivanović je osvojio deseto mjesto u trci na 800m u vremenu  1.56.75, Katarina Ćukovic je takođe bila deseta na 100m prepone ( 17.41), Kristina Dubak deseta na 200m (25.61), dok je Dragoljub Koprivica bio jedanaesti na 3000 metara (9.13.56).

Postavljena su i tri nacionalna rekorda. Krisitijan Matković za mlađe i starije juniore u troskoku i Lidija Todorović na hiljadu i po za mlađe seniore.

Najbolji plasman drugog takmičarskog dana ostvario je Danijel Furtula koji je osvojio prvo mjesto u bacanju diska (56.52).

„Sudijska greška i poništeni hitac u prvoj seriji malo me je poremetilo i uticalo na konačan rezultat“ – izjavio je Danijel Furtula.

Odlična je bila i Slađana Perunović koja je zauzela drugo mjesto u trci na 5000m, u vremenu 16.51.99 Na drugom mjestu završila je  Marija Vukovic u disciplini skok u vis (176cm).

Selektor reprezentacije Osman Erovic zadovoljan je plasmanom.

"Sa jednom od najmlađiih ekipa ostvarili smo ovaj rezultat. Dobili smo jednog mladog trkača na srednjim prugama, Gorana Ivanovića. Potvrdili su očekivanja naši najbolji takmičari Furtula, Pešić, Perunović i Vuković", rekao je Erović.

Ostali rezultati naših takmičara drugog dana takmičenja: 110m prepone - Darko Pešić (14.84) 5. mjesto, skok s motkom – Darko Pešić (4.10) 7. mjesto, troskok – Kristijan Matković (14.03) 10. mjesto, kladivo – Sandra Bogavac (33.26) 11. mjesto, kugla – Milica Vukadinović (11.23) 8. mjesto, 1500m – Lidija Todorović (04.51.83) – 8.mjesto, 3000m – Stojan Vujadinović (10.55.38) 14.mjesto, skok u dalj – Anđela Drobnjak (4.69) 12. mjesto, koplje – Ognjen Kasalica (54.55) 9. mjesto, 200m – Sćepan Ćetković (22.64) 12.mjesto, muška štafeta 4x400 m (Šćepan Ćetković, Dragan Pešić i Milan Nikolići Stefan Bečanović) (3.25.10) 11.mjesto, Ženska Štafeta 4 x 400 m ( Kristina Dubak, Aleksandra Furtula, Vesna Milović i Slađana Perunović (4.10.82) 12. mjesto.

Dakle, Slovačka i Letonija su ušle u drugu ligu a iz treće ne ispada nijedna reprezentacija.