Mina [ Objavio: O.Z. ]

EP U BERLINU 24. 08. 2018. 20:18   >>  20:01 0

EP U BERLINU

Baraninu peto mjesto u bacanju kugle

Crnogorski atletičar Radmilo Baranin osvojio je peto mjesto u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Berlinu.

On je danas u kategoriji F 34 (bacanje iz stolice) nastup završio hicem od osam metara i 26 centimetara.

Baranin je isti plasman ostvario i u bacanju koplja, u spojenim kategorijama F 33-34, sa ličnim rekordom (20,84 metara).

Zlatnu medalju u bacanju kugle osvojio je Poljak Tomaš Paulinski (11,00), srebrni je bio Francuz Tjeri Sajbon (9,75), dok je bronzano odličje pripalo Izraelcu Oleksandru Alieksienku (8,56).

Za subotu zakazani su nastupi Maje Rajković (F53-54) i Mirnesa Ramovića (F11) u bacanju kugle.

Nastup crnogorskih takmičara u nedjelju zatvoriće Goranović u bacanju diska (F40-41).

Goranović je u Berlinu osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle.

Rajković je u debitantskom nastupu na šampionatima Evrope osvojila četvrto mjesto u bacanju koplja, dok je Ramović bio sedmi u disku.

Kao sedmoplasirani završio je i Miloš Ranitović u skoku u dalj (F13 osobe sa smetnjama vida), dok je Danilo Gojković bio deseti u bacanju koplja (u spojenim kategorijama F 33-34).