[ Beta, Objavila: R.P. ]

05. 02. 2019. 15:15   >>  14:54 1

SVJETSKO PRVENSTVO

Šifrin osvojila zlato, Von bez plasmana

Američka skijašica Mikaela Šifrin, osvojila je zlatnu medalju u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu u norveškom Oreu.

Šifrin je i pored greške koju je napravila u donjem dijelu staze pobijedila rezultatom 1:04,89 minuta.

Drugo mjesto zauzela je Italijanka Sofija Gođa sa 0,02 sekunde zaostatka, dok je Korin Suter iz Švajcarske osvojila bronzu sa zaostatkom od 0,05 sekundi.

Amerikanka Lindzi Von, ostala je bez plasmana u pretposljednjoj trci u karijeri, pošto je izgubila kontrolu poslije skoka i pala. Ona je udarila u zaštitnu mrežu, odmah joj je prišlo ljekarsko osoblje, poslije čega je ustala i spustila se do cilja, gdje je dobila velike ovacije navijača.

Von, pobjednica 82 trke u Svetskom kupu, najavila je prošle sedmice da će poslije prve dvije trke na Svjetskom prvenstvu, današnje u superveleslalomu i nedjeljne u spustu završiti karijeru.

Ona je imala mnogo problema sa povredama, a nedavno je rekla da zbog stalnih bolova u koljenu ne može da skija kako želi.