Mina/Beta

17. 01. 2021. 16:44   >>  16:44 0

BASINO PONOVO SLAVILA U SLOVENIJI

Prva pobjeda Fos-Solevoga

Norveški skijaš Sebastijan Fos-Solevog pobjednik je šestog slaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u austrijskom Flahauu.

Fos-Solevog je do prve pobjede u Svjetskom kupu došao rezultatom minut, 46 sekundi 23 stotionke.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Marko Švarc sa zaostatkom od 76 stotionki, dok je Francuz Aleksis Panturo imao 95 stotinki slabije vrijeme od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Švajcarac Loik Milar, peti je bio Austrijanac Fabio Gštrajn, a šesti Švajcarac Luka Erni.

Švarc je, nakon šestog slaloma, preuzeo vođstvo u plasmanu slaloma sa 389 bodova.

Austrijanac Mauel Feler je drugi sa 324, dok je treći Fos-Solevag sa 308 bodova.

Francuz Aleksis Panturo zauzima čelnu poziciju u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 778 bodova.

Norvežanin Aleksander Amot Kilde je drugi sa 560, a treći Marko Odermat sa 501 bodom.

Basino ponovo najbrža u Kranjskoj Gori

Italijanska skijašica Marta Basino pobJednica je današnjeg veleslaloma koji je u okviru SvJetskog kupa vožen u Kranjskoj Gori.

Basino, koja je i juče trijumfovala u Kranjskoj Gori, slavila je rezultatom 2:18,06.

Drugo mJesto osvojila je Mišel Gizin iz Švajcarske koja je za pobJednicom zaostala 0,66 sekundi.

Na treći stepenik pobJedničkog postolja popela se domaća skijašica, Slovenka Meta Hrovat koja je 0,73 sekunde bila sporija od Basino.

Amerikanka Mikaela Šifrin koja je bila najbolja poslIJe prve vožnje na kraju je, poslIJe loše druge vožnje, zauzela tek šesto mJesto sa 1,27 sekundi zaostatka za pobJednicom.

U generalnom plasmanu SvJetskog kupa vodi Slovakinja Petra Vlhova sa 775 bodova, druga je Gizin sa 715, a treća Basino sa 623 boda.