24. 01. 2014. 20:19 >> 20:23

EP - DANSKA

Leteći Abalo donio Francuzima finale

Prvi finalista Evropskog prvenstva za rukometaše u Danskoj je reprezentacija Francuske, koja je u polufinalu slavila protiv Španije rezultatom 30:27. Duel olimijskog i svjetskog prvaka donio je atomski rukomet, a "galski pijetlovi" su na krilima fenomenalnog Luka Abaloa prelomili meč u posljednjih sedam, osam minuta.

Francuzi su odlično otvorili utakmicu, pogađali iz svih pozicija, pa su na nekih osam minuta prije kraja prvog poluvremena imali velikih pet golova prednosti (11:6), a onda se desio veliki preokret.

Siera je počeo odlično da brani, razigrao se Kaneljas i prednost Francuske se brzo istopila.

Plod odlične igre Španije bilo je vodjstvo od 14:12 s akojim su otišli na odmor.

Na gol Francuske je umjesto Omejea stao Dumolin i Špancima spustio “rampu“, pa je Francuska preokrenula i povela nakon deset minuta igre u nastavku sa dva gola razlike.

Špance je u životu držao Kaneljas. Ipak, Španci su se opet trgli i 15 minuta prije kraja vraćaju stvari u egal 21:21.

Međutim, u finišu je nerješiva enigma za “Furiju“ bio Luk Abalo,koji je pogađao sa svih pozicija i prednost Francuske nepune tri minute prije kraja bila je tri gola prednosti i lako priveli utakmicu kraju.

Francuzi imali dva sjajno raspoložena golmana, koji su ukupno imali 16 odbrana, sedam Omeje i devet Dumolin.

Prvo ime utakmice bio je Luk Abalo sa osam golova, Valentin Porte je dodao sedam, a Mišel Gigu i Daniel Narcis po pet, dok su kod Španije najbolji bili Kaneljas sa 10 i Žulen Aginagalde sa pet golova.