Beta [ Objavio: O.Z. ]

PREOKRET PROTIV FUČOVIČA 26. 01. 2020. 14:05   >>  14:04 0

PREOKRET PROTIV FUČOVIČA

Federer poslije četiri seta u četvrtfinalu

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobijedio Mađara Martina Fučoviča s 3:1 (4:6, 6:1, 6:2, 6:2).

Meč je trajao dva sata i 13 minuta.

Prvi set otvoren je izjednačenom igrom obojice tenisera, ali je Fučovič prvi stigao do brejka, što je bilo dovoljno da povede s 1:0 u setovima.

Potpuno drugačija slika viđena je u drugom setu. Švajcarac je uz brejk poveo s 3:0, da bi Mađar uspio da dođe do samo jednog gema. Još jednom je Federer oduzeo servis svom rivalu i na kraju dobio set s 6:1.

U istom ritmu nastavio je Švajcarac i u trećem setu, te uz dva brejka poveo s 4:0. Do kraja seta prepustio je Fučoviču samo dva gema, te još jednom ubjedljivo slavio.

Igra mađarskog tenisera je znatno opala u odnosu na prvi set, pa je Federer i u četvrtom dijelu igre bio vrlo ubjedljiv.

Uz dva brejka došao je do prilike da servira za pobjedu, a potom i iskoristio treću meč loptu.

U sljedećem kolu Federer će igrati protiv Amerikanca Tenisa Sandgrena, koji je ranije danas eliminisao Italijana Fabija Fonjinija.