Vaterpolo

24. 01. 2020. 20:05   >>  25. 01. 2020. 09:23 27

NIŠTA OD FINALA EP

Nađ zaključao gol, "Ajkule" bez vize za OI

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore izgubila je u Budimpešti od Mađarske 10:8 (2:1, 1:3, 2:4, 3:2), u polufinalnom meču Evropskog prvenstva.

Mađarska je plasmanom u finale obezbijedila nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića nijesu ponovili izdanje iz četvrtfinalnog duela sa Italijom.

Odbrana i golman Dejan Lazović bili su na svom nivou, ali su slabija igra u napadu i dosta neiskorišćenih igrača više koštali crnogorske vaterpoliste povoljnijeg rezultata i plasmana u četvrto evropsko finale.

Mađarska je odigrala dobar meč, bila koncentrisanija i snažnija, u finišu druge četvrtine preuzela je vođstvo i nije ga ispuštala do kraja.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, u kojoj je domaćin stekao tri gola prednosti.

Crna Gora je povela 2:0, a vodila je i 3:2 početkom posljednje četvrtine.

Domaćin je u posljednjem minutu drugog dijela meča prvi put došao u vođstvo (4:3), u trećoj četvrtini je prednost povisio na 6:4, a kasnije i na 8:5.

Crnogorska selekcija u finišu meča uspjela je da zaostatak svede na gol, dođe u priliku i izjednači, ali nije imala dovoljno koncentracije.

Najzaslužniji za trijumf Mađarske bili su golman Viktor Nađ sa 12 odbrana i Deneš Varga sa četiri gola.

Dvostruki strijelac bio je Gerg Zalanki, dok su po gol postigli Zoltan Pol, Balaž Erdelji, Tamaš Mezei i Đerđ Vamoš.

U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Đuro Radović sa tri, po dva gola postigli su Marko Petković i Stefa Pješivac, a jedan Bogdan Đurđić.

Mađarska će u nedjeljnom finalu igrati sa Španijom, koja je u polufinalnom duelu pobijedila Hrvatsku 9:8.

Crnogorsku selekciju istog dana očekuje meč sa Hrvatskom, za treće mjesto i bronzanu medalju.

Kraj posljednje četvrtine (3:2)