Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Društvo

K. J.

26. 04. 2024. 22:38 >> 22:38
Čitaj mi:

RADIONICA

Snaženje medijske pismenosti nema alternativu

U organizaciji Agencije za elektronske medije (AEM) i misije OEBS-a u Crnoj Gori prethodnih dana organizovane su radionice o medijskoj pismenosti za učenike/ce u Srednjoj mješovitoj školi u Golubovcima - Zeti, kao i u Gimnaziji „Petar I Petrović Njegoš u Danilovgradu. Cilj je doprinos podizanju svijesti i informisanosti srednjoškolaca/ki o važnosti medijske pismenosti, kao i osnaživanje mladih da efektivno i kritički učestvuju u konzumiranju medijskih sadržaja koji su od ključne je važnosti za njihovo sagledavanje svakodnevice, navodi se u saopštenju Centra za građansko obrazovanje(CGO).

Radionice je vodio prof. dr Nenad Vujadinović, učenici/ce su bili u prilici da uče o medijima, vrijednosnom okviru koji mediji stvaraju, pravilnom i kritičkom čitanju i interpretaciji medijskih sadržaja, provjeri informacija na tradicionalnim i novim medijima, ali i o posljedicama medijske manipulacije, dezinformacija i lažnih vijesti.

"Učenici/ce i u Zeti i u Danilovgradu su pokazali visok stepen zainteresovanosti za interaktivnu radionicu, kao i zavidan nivo svijesti o svakodnevnim manipulacijama informacijama koje se pojavljuju u medijima. Ovakav vid neformalnog programa obrazovanja dobar je alat da se i njihove kolege i vršnjaci, kako u opštini Zeta i Danilovgrad, tako i u ostalim djelovima Crne Gore, uključe u ove i slične aktivnosti i pomognu jačanje medijske pismenosti. Posebnu zahvalnost na otvorenosti i gostoprimstvu, AEM i misija OEBS-a u Crnoj Gori, duguju direktorima i profesorima koji su omogućili održavanje radionica", navode iz CGO.

Održane radionice svojevrsni su nastavak aktivnosti koje Agencija za elektronske medije i misija OEBS-a u Crnoj Gori sprovode u ovoj oblasti i nastaju kao potreba jačanja medijske pismenosti na svim nivoima.

Razlog su i rezultati nedavno predstavljenog istraživanja javnog mnjenja u kojem je značajan podatak da među građanima Crne Gore (92%) postoji skoro apsolutna saglasnost da je medijska pismenost od velike važnosti.

 

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније