Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Подешавaња

Умањи / Увећај

Изаберите тему

Основна тема
Црно/бијела тема
Инверзна тема

Svijet

25. 04. 2013. 09:04 >> 09:04

ISTRAŽIVANJE

Novinarstvo - najmanje poželjna profesija

Najnepoželjnije ili najgore zanimanje u 2013. godini, među 200 profesija je novinarstvo, nalazi su istraživanja kompanije "Career Cast".

 

Od 200 profesija koje su rangirane od najviše do najmanje poželjne, prema faktorima poput okruženja, prihoda i stresa, na posljednjem mjestu našao se posao novinara.

Toni Li iz ove kompanije kaže da se lista poželjnih profesija formira već 25. godinu za redom i da je novinarstvo uvijek bilo pri dnu liste, ali da je tokom godina sve više padalo, dok se sada nije našlo na samom dnu.

On dodaje da postoje stari i novi razlozi zašto se novinarstvo ubraja u najgore profesije.

Stari razlozi zašto je taj posao najnepoželjniji:

1. Plata: U poređenju sa drugim poslovima, taj je loše plaćen.

2. Stres: Uvijek je to bio jako stresan posao, što zbog rokova, što zbog toga što ste u oku javnosti, a pri tom drugi formiraju svoje mišljenje, o onome o čemu izvještavate.

3. Radno vrijeme koje po pravilu ne postoji. Postoji vrijeme kad ste slobodni, ali ako se nešto dogodi van vašeg radnog vremena vi morate o tome izvještavati.

Novi razlozi zašto je novinarstvo nepoželjna profesija:

1. Zapošljava se sve manje novinara: Ovo je prva godina kada je zaposleno manje novinara nego prethodnih, a očekuje se da će ih do 2020. biti još manje, barem što se tiče štampanih izdanja.

2. Više je zahtjeva: Radno okruženje se pogoršava. Novinari su ranije bili odgovorni za pisanje tekstova koje će na vrijeme predati urednicima. Sada se od njih očekuje i da budu aktivni na Tviteru, pišu blog, snimaju video priloge... Očekuje se da rade više u isto vrijeme, zbog čega je njihov posao postao zahtjevniji nego ikada.

3. Nesigurnost: Sve više medijskih kuća se zatvara, sve ih se više prodaje, a zaposleni nijesu sigurni što će se dogoditi s njima.

Пратите нас на

Коментари0

Остави коментар

Остави коментар

Правила коментарисања садржаја Портала РТЦГВише
Поштујући начело демократичности, као и право грађана да слободно и критички износе мишљење о појавама, процесима, догађајима и личностима, у циљу развијања културе јавног дијалога, на Порталу нијесу дозвољени коментари који вријеђају достојанство личности или садрже пријетње, говор мржње, непровјерене оптужбе, као и расистичке поруке. Нијесу дозвољени ни коментари којима се нарушава национална, вјерска и родна равноправност или подстиче мржња према ЛГБТ популацији. Неће бити објављени ни коментари писани великим словима и обимни "copy/paste" садрзаји књига и публикација.Задржавамо право краћења коментара. Мање

Да бисте коментарисали вијести под вашим именом

Улогујте се

Најновије

Најчитаније