01. 02. 2017. 23:17   >>  23:22

HEROJ 44-GODIŠNJI GOLMAN

Egipat u finalu Kupa afirčkih nacija

Fudbaleri Egipta plasirali su se večeras u finale Kupa afričkih nacija, pošto su u polufinalu pobijedili Burkinu Faso poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Poslije 120 minuta igre rezultat je bio neriješen 1:1. Egipat je poveo golom Mohameda Salaha u 67. minutu, a izjednačio je Aristid Banse pet minuta kasnije.

Pitanje pobjednika riješeno je poslije penala, a rezultat je bio 4:3.

Junak Egipta bio je 44-godišnji golman Esam El-Hadari koji je u posljednje dvije serije odbranio udarce Kofija Kuakua i Bertrana Traorea.

Egipat će se tako boriti za svoju osmu titulu najbolje selekcije Afrike.

U drugom polufinalu sjutra se sastaju Kamerun i Gana.