[ Mina ]

22. 11. 2020. 16:23 >> 16:22

AMPLITUDO DRUGA LIGA

Poraz Koma, Arsenal novi lider

Fudbaleri Koma doživjeli su poraz, dok je Arsenal zabilježio pobjedu i preuzeo čelnu poziciju na tabeli nakon 17. kola Amplitudo Druge crnogorske lige.

Kom je u podgoričkom naselju Zlatica poražen od Igala 2:0 i upisao četvrti poraz ove sezone.

Igalo su do pobjede, šeste ove sezone, vodili Balša Radović u 21. i Miloš Perović u 31. minutu.

Poraz Koma iskoristio je Arsenal, koji je u Tivtu savladao Jedinstvo 3:2 i osamio se na čelnoj poziciji na tabeli.

Domaćin je poveo golom Mirka Todorovića u 25. minutu.

Izjednačio je Dražen Ajković u 51, a vođstvo gostima donio je Anton Memčević u 67. minutu.

Domaćin je do izjednačenja došao pogotkom Dejana Pepića u 77, a pobjednika duela odlučio je Rajko Đorđević u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Minimalni trijumf ostvario je Grbalj, koji je u Radanovićima savladao Ibar 1:0.

Odlučujući pogodak, vrijedan tri boda, postigao je
Nikola Stanišić u 17. minutu.

Bokelj i Mornar igrali su 0:0, a pobjednika nije bilo ni u duelu Berana i Drezge, koji je završen 1:1.

Arsenal je, nakon 17. kola, prvi na tabeli sa 38 bodova.

Kom je drugi sa 35, trećeplasirani Mornar osvojio je 32, na četvrtom mjestu je Igalo sa 26, dok a peto Berane sa 23 boda.