S.V.

20. 10. 2021. 22:55   >>  23:38

BAJERN SLAVIO U LISABONU

Veliki preokret Junajteda, pobjede Čelsija i Juvea

Mančester junajted je nakon velikog preokreta pobijedio Atalantu na "Old trafordu" 3:2 i preuzeo prvo mjesto u grupi, nakon tri odigrana kola u Ligi šampiona. Večeras su pobjede ostvarili još Čelsi i Juventus i tako napravili veliki korak ka osmini finala. Prvak Evrope je bio ubjedljiv protiv Malmea na svom terenu 4:0, dok je "stara dama" porazila Zenit u gostima 1:0.

Atalanta je golovima Pašalića i Demirala vodila 2:0 nakon pola sata igre, ali Junajted je reagovao u maniru velikih ekipa.

Rašford je najavio preokret, Megvajer je poravnao 15 minuta prije kraja, da bi trijumf donio Ronaldo golom u 81. minutu.

U istoj grupi, Viljareal je bio ubjedljiv na gostovanju Jang Bojsu 4:1.

Pino je u šestom minutu doveo španski tim u vođstvo, a Đerar Moreno je u 16. minutu postigao drugi gol za Viljareal.

Rezultat je smanjio Mešak Elija u 77. minutu, da bi zatim gosti preko Morena u 88. i Čukvuezea u drugom minutu nadoknade postavili konačan rezultat.

Junajted vodi u Grupi F sa šest bodova, Viljareal je drugi sa četiri boda, treća Atalanta ima isti broj bodova, dok je Jang Bojs posljednji sa tri boda.

Ubjedljiv je bio i Čelsi, a na "Stamford Bridžu" je stradao Malme 4:0, uz dva gola Žoržinja.

Juve je pogotkom Kukuševskog četiri minuta prije kraja odnio bodove iz Sankt Peterburga 1:0 i tako upisao i treću pobjedu.

Juventus je prvi sa devet bodova, Čelsi drugi šest, Zenit treći sa tri, dok je Malme posljednji bez poena.

"Poker" golova rivalu je isporučio i Bajern, koji je savladao Benfiku u gostima 4:0. Sve golove Bavarci su postigli u posljednjih 20 minuta. Dva puta se upisao Sane, pogodio je i Levandovski, uz autogol Evertona.

Ranije danas u istoj grupi, Barselona je kao domaćin pobijedila Dinamo Kijev sa 1:0.

Bajern je prvi sa devet, Benfika druga sa četiri, Barselona treća tri, dok je Dinamo posljednji sa jednim bodom.

Jedini meč na kojem nije bilo golova odigrali su Lil i Sevilja.