24. 10. 2021. 19:54   >>  19:56

DUEL NA "OLD TRAFORDU"

Liverpul deklasirao Junajted

Liverpul je na "Old Trafordu" savladao Mančester junajted 5:0, u jednom od najvećih derbija Engleske. Junak trijumfa bio je Mohamed Salah, koji je postigao tri gola i imao je jednu asistenciju.

Utakmica nije mogla bolje da počne za Liverpul. Kejta je u petom minutu doveo goste u vođstvo posle sjajnog dodavanja Salaha. Osam minuta kasnije bilo je već 2:0. Kiks odbrane koristi Aleksander Arnold, koji asistira Žoti za povećanje vođstva.
Krajem prvog dijela na scenu stupa Salah. Prvo u 38. minutu pogađa na dodavanje Kejte, a u nadoknadi prvog poluvremena koristi i asistenciju Žote za 4:0.

Tamo gdje je stao na kraju prvog Egipćanin je nastavio na startu drugog dijela. Koristi asistenciju Hendersona za značajnih 5:0. Minut nakon tog gola pogađa i Ronaldo, ali njegov gol je poništen zbog ofsajda.

Od tog trenutka meč je ušao mirniju fazu, s tim da je u 60.minutu isključen Pol Pogba nakon užasnog starta na protivničkog igrača. Dobio je direktan crveni karton. Do kraja meča Liverpul nije dozvolio nikakvo iznenađenje.

Liverpul posle ovog trijumfa ima 21 bod, jedan manje od vodećeg Čelsija. Junajted, čiji je trener Ole Gunar Solsjker na "tankom ledu", nije ni u četvrtom vezanom meču ostvario pobjedu. Ostali su na sedmom mjestu sa 14 bodova