[ M.V. ]

30. 11. 2021. 23:27 >> 23:29

Njukasl i dalje jedini tim bez pobjede

U prvom meču 14. kola Premijer lige Njukasl i Norič odigrali su neriješeno, 1:1. Njukasl je više od 80 minuta igrao sa igračem manje jer je već u devetom minutu crveni karton dobio Kiran Klark. Naime, pogriješio je Klark u dodavanju, a zatim je u želji da se ispravi potpuno nepotrebno oborio sa leđa rukama Tema Pukija i dobio direktan crveni karton.

Njukasl nije odustao od pokušaja da napadne pred svojim navijačima i to se isplatilo u 60. minutu. Zapravo u 55.minutu nakon jednog ubacivanja iz kornera, ali je VAR provjera igranja rukom trajala skoro pet minuta.

Dosuđen je penal za domaćina na kraju jer ničega spornog nije bilo, a Kalum Vilson je matirao Krula.

Norič je do izjednačenja došao u 79. minutu nakon možda i jedine greške Dubravke ispred svog gola. Nije Dubravka uspio da uhvati loptu, ona se odbila i došla do Tema Pukija koji je bez oklijevanja šutirao i pogodio.

Norič je na 18. mjestu, sada ima deset bodova. Njukasl je poslednji sa sedam i ostaje i dalje jedini tim u ligi bez pobjede.